Kratoročni i dugoročni krediti za poljoprivredu

ljudi jel neko skoro uzimao kratorocni kredit sto daje ministarstvo preko banaka odnosno sto subvencionise kamatu.jel znate kako idu uslovi i jel ide odredjena suma kao pre naspram zemlje koje radis
 
saleso je napisao(la):
ljudi jel neko skoro uzimao kratorocni kredit sto daje ministarstvo preko banaka odnosno sto subvencionise kamatu.jel znate kako idu uslovi i jel ide odredjena suma kao pre naspram zemlje koje radis

Suma je odredjena po onome sto si prijavio ministarstvu , kamata je 5% na godisnjem nivou , ostalo je tehnika koja nije mnogo zahtevna
 
i za sve su obavezne fotokopije računa za gorivo, đubrivo i seme...
inače-mrka kapa...
i to fotokopije OBE strane računa, da se vidi i pečat.
treba ti i žirant.i to žirant koji ima "dovoljno" zemlje.
znači ne dolazi u obzir da neko s 2 jutra, "žirantuje" onom ko diže kredit za 50 jutara.
 
@ Tarana kod mene nije baš tako, prvo žirant ne treba ! Račune može da se izvadi iz registra ( one račune koje si prošle godine predao za subvenciju )
 
tako je...za račune si u pravu.
a da li treba žirant, verovatno zavisi od banke do banke. u komercijalnoj treba.
 
Izgleda zavisi od opštine jer ja sam uzeo baš iz komercijalne banke i nije trebalo žirant
 
pa nem' pojma šta opština ima s tim...drugar uzeo u komercijalnoj, a ja nisam mogao da mu budem žirant iz (khm!) određenih razloga, jerbo imam malo zemlje.. ::namigivanje::
e sad, mož biti da se tu nešto promenilo?
ovaj moj je dobio kredit u novembru. možda ste vi ranije?
 
U ovoj državi može sve . Ja sam uzeo u oktobru a drug u decembru i nije trebao žirant. U novembru ne znam možda je trebalo :haha: :haha:
 
Evo sve lepo napisano bas za Komercijalnu banku

KOMBANK AGRAR - kratkoročni dinarski krediti uz subvenciju kamate MPŠV

Iznos kredita


Min. 50.000 dinara - max. 700.000 dinara

Nominalna kamatna stopa


5% na god.nivou, fiksna

Valuta


Dinari

Namena


za obrtna sredstva, opremu, repromaterijal i dr.

Rok otplate


3, 6, 9, 12 meseci

Način otplate kredita


jednokratno o roku dospeća kredita

Valutna klauzula


bez valutne klauzule

Naknada za obradu zahteva


bez naknade

Subvencija MPŠV


u visini referentne stope NBS

Obezbeđenje kredita


- Blanko menice korisnika

- Menice i jemstvo ukoliko je kreditna sposobnost manja od 1:1,5 u odnosu na traženi iznos kredita

EKS


5% za poljoprivredno gazdinstvo

Neophodna dokumentacija za ovu vrstu kredita je:

* zahtev, koji se može podići u ekspoziturama Banke,
* fotokopija lične karte,
* potvrda o izmirenim poreskim obavezama - ne starije od mesec dana
* potvrda o registraciji poljoprivrednog gazdinstva.


U svim slučajevima gde je obezbeđenje kredita zaloga i/ili hipoteka na nepokretnosti prilikom odobravanja kredita Korisnik kredita snosi sve troškove koji mogu nastati po tom osnovu: troškovi procene vrednosti, osiguranja, pribavljanja uverenja, potvrda, dozvola, izjava i rešenja nadležnih organa, troškove konstituisanja zaloge/hipoteke i dr.

A za ostale vrste polj. kredita u istoj banci :

http://www.kombank.com/srp/tekst.asp?id=62
 
eto..
kažem vam kako je čovek prošao a i ja zajedno s njim, jer su meni kao žirantu tražili potvrdu o plaćenom porezu, koju sam platio, da bi mu na kraju rekli da nemam dovoljno zemlje za žirantovanje.
 
Takodje je jedan covek iz mog sela morao da ima ziranta na kratkorocni kredit.Posto smo Tarana i ja u istoj opstini ,da li to ima neke veze sa Opstinom.Malo je nelogicno .
 
@ Tarana
Citat iz arsinog posta:
Obezbeđenje kredita


- Blanko menice korisnika

- Menice i jemstvo ukoliko je kreditna sposobnost manja od 1:1,5 u odnosu na traženi iznos kredita
Ja mislim da ste zbog ovog imali problema... I da zbog toga nekom treba a nekom netreba žirant!
 
Jugos je napisao(la):
Ja sam trazio u decembru u Intesa banci,hteo sam nekih 400000din trebao je zirant.Onda sam odustao :sta:
Intesa je uvek imala najgore uslove i najtromiju administraciju kad je trebalo oni nešto tebi da urade! Iz iskustva znam, oni su ::lose:: ::lose::
 
Intesa je najgori.Zahtev da poludis(bilans uspeha,bilans stanja,objekti,mehanizacija,stanje....) i jos i zirant.
Na drugoj stranu ulice, Komercijalna banka, trazi izvod prometa na racunu od 1.januara(posto sam dotle bio u Intesi), potvrda iz trezora o obnovi registracije,potvrda iz poreske o placenom porezu(ne PIO!!!), fotokopija racuna do 13.aprila(ako hoces gotovinu) ili predracun.Nije trebalo zirant.Otvorio kod njih racun, i prijavio u trezoru.Na zahtevu potrebni samo licni podaci, nista ih ne interesuje.Samo da na kreditnom birou nisi na crnoj listi.Krediti nisu bitni!(u Intesi jesu).U utorak predao zahtev, u cetvrtak zvali da idem po pare.Jos se sluzbenik cudio zasto necu da dignem vise, nije ga interesovao ni koliko radim zemlje(nije bilo reci o 10k po hektaru).
To je bilo pocetkom novembra u Backoj Topoli.
Ispricao kolegi, i on je otiso i isto tako podigo, samo jedan deo sa predracunom za vestak, a ostalo u kesu.
 
Nazad
Vrh