Kratoročni i dugoročni krediti za poljoprivredu

Stvarno nisam cuo najbolje sta se desava sa starim traktorom , da li ide u reciklazu ,da li se i za njega nesto dobija ,a 2000 e. je popust za novi.
 
Pa jel se taj popust dobija kad daš stari ili kako?Jesu li rekli na koje će se traktore to odnositi(marke)
 
Malo je to para za stari traktor a ko vec ima takav krs a da ga nije davno prodao
ili zamjenio za bolji

njemu i netreba traktor
 
za starije od 10god trenutno se pregovara sa imt da motori budu ekološki,koliko ja znam imt ne radi
 
Branko

Ti imas dogoročni kredit ,mislim na ovaj od 3 godine i grejs period .Konktetno ,uzeo bih taj kredit za sistem za navodnjavanje koji je otprilike oko 7000 eura .Kako to sve funkcionise?Procitah na sajtu min.polj.ali nista konkretno.Sta je sve potrebno za tako nesto ?
 
Kredit sam podigao 2005. godine u Hipo banci, na pet godina.
Grejs period je tada bio jedna godina + četiri otplate.

Sada se više i ne sećam šta mi je trebalo, ali standardno je:
Kopija obnove RPG-a.
Predračun od firme gde se kupuje oprema.
Uverenje o plaćenim porezima.
Menica.
Zahtev u banci, od koje se traži kredit.

Oprema je istovremeno i garancija otplate kredita. Meni nisu tražili sudsku overu, jer i to je jako papreno.
 
Hvala Branko,
Sutra ću do Komercijalne da se malo bolje informisem kakva je situacija preko njih, posto imam otvoren račun kod njih.
 
poslednji put kad sam svratio do komercijalne i gledao ponudu, u upitniku su trazili i broj kokosaka u avliji...
a kamata je lupala po usima...
 
moja iskustva sa procredit bankom su odlicna brzina ,poslovnost,kamate... a sto se tice upitnika itd. pa normalno je da zele da se sto bolje informisu o osobi kojoj daju novac svako od nas je verovatno nekad bio u situaciji da mu neko trazi lovu na zajam i normalno je da dobro procenjujes i razmisljas da li moze da ti vrati uopste i tada kad kaze
 
Da, u Prokredit banci su jako poslovni, i uglavnom ne traže previše sitnica oko kredita.
 
Zna li neko kako se trenutno kreću cene imt traktora.Mislim na one veće 577.2050.2070.2090
Drugar mi je večeras u teretani rekao da na izlazu iz Zr ka NS ima neka firma agro.... koja prodaje nove IMT-ove.Kaže da je IMT 560 sa hidro volanom,spoljnom hidraulikom i nekom velikom hermetičkom kabinom rađenom za inostranstvo oko 12000eura.Nešto mi je malo para jer znam da je prošle godine kupljen jedan u selu za 15000eura preko garancijskog fonda.Zna li neko nešto o tome i cenama??
 
Koristio sam samo kratkorocni. 31 03 vracam /mislim 264000 /. Po sadasnjoj ceni evra , nesto sam profitirao.
 
DA li vraćate kratkoročni kredit od minpolj.sr. i da li će te uzeti opet :sta:
 
moramo priznati da smo potrefili sto bi se reklo, uzeo pre dve godine kratkorocni prosle godine produzio a sad vratio 50e manje nego sto sam uzeo :D
 
ja jos nisam vratio kratkorocni kredit rok mi je 17 april
uzeo sam ga pre dve godine ,a prosle ga godine reprogamirao
hoce li ove godine biti reprograma.
 
2007 godine sam uzeo kredit od Procredit banke i juče su mi poslali pismo da su mi podigli kamatu :zli: :udri: :zli: :udri:
Imao sam kamatu na mesečnom nivou na preostatak duga 0,89 % i sad su stavili 1,09 % ::jako_besan:: ::jako_besan:: ::jako_besan:: to znači da mesečno treba da platim više za 30 € :udri: :udri:
 
Nazad
Vrh