Priključci, strojevi i mašine "made by savoris"

savoris

Član
Učlanjen(a)
23 Feb 2009
Poruka
4.131
Lokacija
Ugljevik BiH
posto ja volim da se zezam sa pravljenjem odredjenih stvari evo da vam predstavim moje inovacije
ja sam jedan od onih sto vole da uklapaju stvari i dijelove tamo gdje im nije mjesto :haha:
evo ga jedan meni jako koristan prikljucak

HIDROLANCARA uzeo sam obicnu lancaru od 10T dodao joj hirdomotor i napravio zlo od masine
stoji mi okacena naprijed na traktoru ali se moze okaciti bilo gdje na traktoru , jedino je uslov da imam duga crijeva
:nono:nema vise zapadanja kad zapadnem samo razmotam lanac nadjem dobar oslonac i izvlaci prikolicu bez obzira koliko je zapala a bogami nema veze ni imaju li tockovi na njoj :D
potezna moc je nevjerovatna ima toliko snage da i traktor i prikolicu sa teretom podigne vertikalno
trenutno je na njoj 15 metara lanca , kada fali ja produzim sajlu ili bilo sta



slike su malo starije
naknadno je napravljen i ovaj stitnik za ove lancanike tako da je sve potpuno zatvoreno zbog sigurnosti
 
trenuto je na rusu ali moze na bilo koji traktor koji ima izlaz za dvoradnu hidrauliku
posto mora biti dvoradna da moze i da izvlaci lanac

kacao sam i na T25 radi bez problema samo ide malo sporije posto je pumpa manje litraze na njemu
 
PRESA ZA IZBIJANJE LEZAJEVA
ovo sam napravio za nekoliko sati nevjerovatno koliko mi pomaze
pumpa za podizanje kamionske kabine klip neki nasao na otpadu
malo "U" profila par ploca i raspali
 
mladjo druze nema sta nema sve je belaj sto meni dodje pod sake :haha:
@kiki hvala hvala ima toga jos pohodosta samo dok se organizujem malo posto sam skoro uve ADSL i racunar mi je rasut ko albanska armija
tesko nalazim stvari sve sam ispreturao mijenjao HD , boze sacuvaj
 
SNOWBLOWER
malo kompikovaniji stroj , bas me je napatio ali ne zalim niti jedne sekunde




[youtube=425,350]NGWaPqsWVfA[/youtube]
 
PRIKOLICA KIPER








posle ovoga je zabijeljena osovina i gume ,stavljene 7,25x20 one sa traktorskom ripnom
bile ni naprijed na rusu kad sam ga kupio i bile mi uske
uradjena je i signalizacija
ostalo farbanje kocenje i dodatne stranice
edit

od ovoga je poceo prvo sam napravio sasiju koju sam koristio kao karetu
@mladen pa to je za slobodno vrijeme nema to ni "P" od poljoprivrede , od toga se ne zivi :haha:
 
od srca svaka čast za snowblower, ja sam imao CAT pre par godina i namučio sam se da mu osposobim turbinsko kolo da radi kako treba, a ti ga napravio..... ::svaka cast::
 
hvala hvala momci
ma blower me je napatio ko sam vrag mamicu mu

da nisam ovoliko uporan i tvrdoglav koliko jesam odustao bi na 30% posla
bio sam popizdio kad sam video u sta sam se upustio
moram da napomenem da blower nisam nikada video uzivo
znaci samo na osnovu slika i nekih sturih podataka koje sam skinuo sa neta ja se upustio u samogradnju (naivno zar ne) :sta:
 
Svaka čast. Mogao bi meni napraviti nadogradnju za plug. Mislim nešto kao roljka od setvospremača - platiću.
 
Zahvali Todoru koji nema osnovno obrazovanje ponasanja na forumima!
Branko predlazem da ovaj deo koji nije vezan za temu prebacis u off topic stvarno nije red coeku kvariti poso! :cao:
Todore nismo gluvi da pises velikim slovima! :haha: :haha: :haha:
Savoris Dobra ti je tema! Svaka cast majstore!
 
@Mićo, bolje je obrisati takve besmislene razgovore, jer stvarno nikome ne koriste. :cao:

@Savoris, svaka čast na onoj spravi za čišćenje snega.


Edit by Branko: nastavak teme premešten u Caffe deo foruma, tema Off topic
 
Nazad
Vrh