Priključci, strojevi i mašine "made by savoris"

Savoris, hvala na javljanju i savetu. Ali kad ga ja budem uradio , sto ti kazes za svoje potrebe stavicu i sliku. A ove masine koje imam stavicu u septembru kad ih slikam, jer sad nisam kuci drug.
kao sto srekoh svaka ti cast, ja volim uvek cuti po nesto tako. Pozdrav jos 2x...... :ppozdrav:
 
evo da dopunim malo svoj arsenal na podsjecanje clana "Farmer II"

montirano na vladimirec
malo je korisnije od tegova koji neznace nista osim tezine
ovo ima i tezinu a bogami i poteznu moc :D
sajla 30m 10mm sasvim dovoljno , ako je potrebna veca vucna sila samo na tacku kacanja stavim koturacu i uduplam snagu
 
kojars je napisao(la):
Pozdrav!
Imam dva diferencijala od 123-ojke.Treba li unutra šta prepravljati i kako napraviti svrdlo.Ako imaš u blizini nekog ko je to pravio slikaj pa pošalji ako možeš.
t4zp6w.jpg

Post je spojen: [time]1251259987[/time]
_________________________________________________
sni07c.jpg

Post je spojen: [time]1251260017[/time]
_________________________________________________
9i6xee.jpg

Post je spojen: [time]1251260080[/time]
_________________________________________________
mrfkow.jpg

Evo nekoliko slika svrdla prijatelju,nadam se da ce ti pomoci.
Pozdrav iz Gradacca
 
Hvala Harry puno na slikama.
Pozdrav!
Post je spojen: [time]1251817045[/time]
_________________________________________________
Hvala Hary puno na slikama.
Pozdrav!
 
Trnavac je napisao(la):
Pozdrav svima!!!!
Prvo svaka ti cast SAVORIS, genije si majke mi!!!!!
Imam ja jednog druga, koji je takav ko ti, ali ga unisti zena, i covek sve manje radi. Ja sve sto sam pravio , bilo je sa njim( kao valjak za valjanje , spartac kukuruza samostelujuci ......i td).
To vitlo mi se svidja, ali sto je na kvacilo mi se ne svidja, jer je za lamelu lose.
Kad bi se nekako to ukljucivanje izvelo nekim reduktorom kao ono slovenacko vitlo, bilo bi bolje.
Ali ko i svaka inovacija, ima dorade, tako ces i ti tvoju srediti.
Ja ti zelim sve najbolje druze, samo napred uz tebe sam!!!!!!!!!!!!!!! :D :ppozdrav:
Hajde posalji slike toga sto si pravio
Vidis kolko je savoris dao korisnih slika. Svaka mu cast...
 
mnogi samo obecavaju da ce slikati i evidentirati neka patente , ali se ja toga ne nagledah na ovome forumu :zli:

mada sam i ja malo "zakazao" posto sam ljeti zauzet nekim poslovima od kojih hljeb zaradjujem
ceka se zima za patentiranje i zajebanciju oko nekih sjeckanja :D
 
evo ga jos jedna prikolica u fazi izrade , namijenjena je manjim traktorima i tezim terenima
imat ce hidropogon i kipanje samo nazad
do sada je sve do jednog jedinog dijela kupljeno na kojekakvim otpadima starog gvozdja
planiram staviti drveni patos (bagrenov) posto za limeni niti imam potrebe a nije mi bas do toga ::novac::



 
Jedan drugarski savet mada ti to verovatno znas:pojacaj trouglovima onaj deo koji ti spaja donju sasiju-bolcna za kipovanje i pravougaoni profil i gornja sasija :D (konkretno izmedju tog profila i gornje sasije) da ne bi sanduk otisao u pm kod kipovanja
 
spajki :D to je vec uradjeno samo nije slikano posle toga , ipak hvala

mityoo hidromotor ce biti namontiran na mjesto kardana ovoga diferencijala :D
znaci ako ti treba samo hidromotor pomjeris po klizacima malo nazad da se uzube osovine , kandzasta spojka :ppozdrav:
 
Dobra ideja! I pumpom od traktora imas pogon na tockovima prikolice! :D
 
diferencijal je od lade nive

predjeni put tockova necu ni uskladjivati posto sam mislio da napravim nekakav mehanizam koji ce da radi na principu ukljucivanja prednje vuce kao na rusu T40 , oni koji su ga rasklapali znaju o cemu pricam
 
@savoris svaka ti cast za izume , isti si kao moj deda Mile koji je svakog dana pravio po nesto od nicega, a u ratu je iz gomile gvozdja naoruzao celu cetu. tako mu ostala navika pa kad, kad napravi po neki kratez
 
draganpan je napisao(la):
Od cega ti je ova osovina i tockovi
Cini mi se da su gume 7.50 da li je tacno?
osovina (diferencijal) je od LADE NIVE , gume su 6.5X16C

@farmil , :D pa volim i ja da pravim iz nicega nesto , vel'ki je to izazov
 
Nazad
Vrh