Priključci, strojevi i mašine "made by savoris"

mityoo je napisao(la):
ma ne 100 nego 1000% Pa makar mi pola radionice stajalo napolju! A ne kad mi treba nesto ostrugati "nemoj subotom, nemoj poslepodne, juce sam se ozdero pa danas neradim" i slicne price!
Nemoj srećo , nemoj danas ... poznata je to svima priča ... ne samo kod strugara ima to kod svih ...
 
Pozdrav Savoris!
Sve pohvale za tvoje projekte.Da nemaš slučajno kakvu ideju oko pravljenja svrdla na traktorski pogon za bušenje rupa prilikom sadnje voća.
 
posto se spominje strug,moj,na kojem je verujem jos hitler strugao caure za pancere za istocni front.ali bitno je da radi kao doksa.
a placen je 1000 DEM,odnosno 300 bala deteline :D , davne 2000-te.
+ smo dobili gomilu nozeva,nosaca noseva,videa,stirie....
2py7vhh.jpg

9pvtqe.jpg
 
Dobri su to strugovi. :ppozdrav: Mozes i lozu rezati. Nevidim kako si resio motor,jer je bio progonjen sa centralne osovine
 
Bitno je da služi svrsi , a ne koliko je star i kako izgleda. Džaba dobar strug ako je majstor loš , i na lošem strugu dobar majstor odradi posao ...
 
Na ovome hitler ucio strugati,razmak oko 3000mm izm. siljka ,opelov menjac
pict0029.jpg
 
kojars je napisao(la):
Pozdrav Savoris!
Sve pohvale za tvoje projekte.Da nemaš slučajno kakvu ideju oko pravljenja svrdla na traktorski pogon za bušenje rupa prilikom sadnje voća.
k'o sto rece bobo
diferencijal od auta i cepaj
redukcija ti je 1:4 , kod originalnih (zavisno od precnika svrdla) je 1:3
samo ne bih uzeo diferencijal od kombija nego od mercedes auta , posto on nema trube sa poluosovinama koje su preduge
ako 'oces imam takav diferencijal izvadjen pa ga mogu slikati da vidis kako bi to "leglo"

a strug , mamicu mu njegovu nabavice se i on samo da se ukaze povoljna prilika ::novac::
 
Pozdrav!
Imam dva diferencijala od 123-ojke.Treba li unutra šta prepravljati i kako napraviti svrdlo.Ako imaš u blizini nekog ko je to pravio slikaj pa pošalji ako možeš.
 
e taj diferencijal ti je savrsen za to
unutra samo moras blokirati trkace , zavari ih tako je najlakse i onda ces dobiti 1:4
kog promjera te svrdlo interesuje?

i odakle si KOJARS , mozda smo komsije ::namigivanje::
 
Ja sam iz okoline Doboja(jedno selo između Modriče i Doboja) a što se tiče svrdla pa prečnika jedno 50-ak cm. :ppozdrav:
 
ja sam iz Ugljevika kod Bijeljine pa oko te put nanese navrati :ppozdrav:

a ako se radi o precniku 50tak cm onda ces morati da osijeces minimalno dva kruga od neke plocevine recimo 10 do 12mm presijeces je od centra prema napolje , malo razmaknes pa zavaris te krugove medjusobno da kada ih razvuces dobijes spiralu , naravno na krajevima zavari neke uske da mozes zakaciti sajlu
kada budes razvlacio neznam sa cim raspolazes od mehanizacije najbolje bi bilo da razvlacis sa nekim bagerom ili necim slicnim , moze i jacim traktorom ali ces biti neprecizan
onaj dio koji ti zaostaje grij autogenim bocama da bi se lakse razvukao

kada budes sjekao ovaj unutrasnji dio moras napraviti vecu rupu po precniku posto kad razvuces ona se smanji pa neces moci protjerati onu glavnu cijev (osovinu)
sami vrh tj. noz napravi od nekog malo debljeg i po mogucnosti tvrdjeg materijala , recimo gibanj od kamiona , on je zilav do jaja
 
Savoris, još jedno pitanje:da li si išta radio oko prepravke uključivanja onog tvog vitla.Nije mi baš najjasnije ono.Ako bih napravio onakvo vitlo i zavario osovinu za doboš da li bi mogao preko papuče kvačila upravljati vitlom.Da li je to štetno za traktor(IMT533).Jedan momak iz sela je napravio vitlo koristivši kamionski diferencijal i koristi ga na IMT539 preko kvačila i ne izlazi iz šume. Vuče bukve i hrastove boli glava Šta misliš?
 
nisam nista radio oko njega
pazi ovako za one potrebe koje ja imam ovaj sistem i ova redukcija je odgovarajuca , znaci neka sredina
ako je vitlo iskljucivo za sumu onda bi redukcija (zavisno i od precnika dobosa) trebala biti 1:8
ovo moje je prilicno sporo , ali je jako k'o sam vrag

sto e tice naudjenja traktoru , stavi kardan sa lamelom ili onu zvrku za preopterecenje i miran si , ovo narocito preporucujem na vitlima
 
Savoris da nisi možda pravio kakav cirkular na traktorski pogon.Ako jesi piši šta si koristio ili šta predlažeš za pravljenje . :ppozdrav:
 
nisam , nije mi potreban posto se moj stari bavi stolarijom i imamo malo ozbiljnije masine
a za sjecenja drva tanjih koristim "kozu" dobrog dizajna ::namigivanje::
 
Pozdrav svima!!!!
Prvo svaka ti cast SAVORIS, genije si majke mi!!!!!
Imam ja jednog druga, koji je takav ko ti, ali ga unisti zena, i covek sve manje radi. Ja sve sto sam pravio , bilo je sa njim( kao valjak za valjanje , spartac kukuruza samostelujuci ......i td).
To vitlo mi se svidja, ali sto je na kvacilo mi se ne svidja, jer je za lamelu lose.
Kad bi se nekako to ukljucivanje izvelo nekim reduktorom kao ono slovenacko vitlo, bilo bi bolje.
Ali ko i svaka inovacija, ima dorade, tako ces i ti tvoju srediti.
Ja ti zelim sve najbolje druze, samo napred uz tebe sam!!!!!!!!!!!!!!! :D :ppozdrav:
 
to vitlo pretezno koristi vladimirec , e vidi sad cijena nove lamele je 20 evra a cijena feroda da ih sam prekujem je 5 evra
eto pa ti odluci ima li potrebe za nekim malo komplikovanijim sklopom
a i pravio sam ga da bude maximalno jako , svaka frikcija posle finalne redukcije ima da prokliza
a vec sam negdje i pomenuo da onaj ko oce napraviti vitlo za sumu uradi par izmijena koje ja i nisam bas najbolje uradio
al' opet kazem ovo je radjeno za moje potrebe i potpuno me zadovoljava
kandza za ukljucivanje je uradjena ocajno ::lose:: ali cu da je ispravim

pa volio bih ja vidjeti i te vase inovacije , uvijek moze da naleti neka nova ideja :cool:
 
Nazad
Vrh