Priključci, strojevi i mašine "made by savoris"

hvala majstore , ima toga jos podosta , samo nesto me mrzi da slikam i kacam na net
 
tesla - savoris, koji aparat za zavarivanje koristis. vidoh neke lepo salivene varove pa mi pade na pamet da te priupitam
 
Pa ti kad imaš volje i vremena ubaci koju sliku da vidimo i mi , možda neko dobije neku ideju.
Takav dar nemoj čuvati samo za sebe ... :cao:
 
:D kada sam bio u vojsci zvali su me struja , stalno nesto cackao oko zica , a bio i radioamater

za varenje koristim klasicni trafo-aparat , dodate su dvije diode napravljen bridge od 2 sekundara
struja nije ispeglana kolkiko bi trebala biti ali radi
evo bas pre neki dan stari namotao prigusnicu koju cemo dodati , nabavio je i neke elektrolite ako prezive te nagle skokove i padove napona

imam nekoliko aparata 2 manja i ovaj gore pomenuti
a kada mi treba TIG ili MIG to imam kod drugara pa njegov koristim
Post je spojen: [time]1247254033[/time]
_________________________________________________
ma daleko od toga da ja nesto , ajd pa da kazem krijem znanje
ja rado dijelim svoje znanje sa ljudima koji imaju sta reci o istoj temi , cak najvise volim cuti i kritike jer mi to vise pomaze da nesto usavrsim :zli:

ja sam postao bolestan za znanjem od onoga dana kada mi je jedan majstor rekao da izadjem iz radionice da ne bi vidio kako se vadi bravica paljenja od lade, tada sam nevidjeno popizdio i bio sam u stanju da ga zadavim **greška mu materina :udri:
i odmah dodjem kuci i uzmem izvadim bravicu , caka je samo da kljuc mora biti u odredjenom polozaju i ima jedan otvor sa strane u koji se gurne manji srafcifer i izvadis je , on mislio ja glup ::namigivanje::
 
Pa i ti TIG , MIG/MAG nisu tako skupi kao neka što je bilo . I ako čovek radi sa njima isplati se uzeti ...
 
pa dostupniji su sad nego prije sto su bili , al ipak meni nedostupni , nemozem ja toliko da izdvojim za takvu stvar koju koristim pa ajde da kazem malo rjedje
inace mene bi interesovao neki tokarski stroj on mi je prijeko potreban mada tesko za nabaviti
::novac:: je danas problem

a ako se jos uzme u obzir da ja ove stvari radim vise iz zadovoljstva a i potrebe , jer da sam kupovao sve ovo sto sam napravio kostalo bi me daleeeeeeko vise nego sto ja raspolazem sa finansijama

a da pravim i prodajem , hmmmm danas je tesko naci kupca koji cijeni nesto sto je napravljno jednom zauvijek , mnogo je fus robe koja remeti odnos kvalitet-cijena
 
ja sam bio uprilici da uzmam dobar strug al kada sam video sta mi sve jos treba pored njega odustao
nemože samo on vec i gomila pretecih alata.
u principu mi treba mali zahvat pola metra jer obicno trebam da poravnam neku osovinu ili neki navoj da narežem
ali za toliko cu da platim.
kada bi imao dobar strug i bio skolovan masinac nebi se bavio zemljom sigurno.
kod mene strugari dobro zaradjuju.
i naravno potekli su iz utve koja je imala ogranak u mom selu tako da su veoma iskusni
kada je utva propala presli su u privatnike
 
ma ja njega da mugu kupit drzao bi ga u spavacoj sobi ako treba , naravno da treba alata ali to mozes da kupujes polako noz po noz mjerilo po mjerilo i sakupit ces , mada nista nije skupo pojedinacno recimo nozevi su jeftini al' ih treba puna kanta
al za strug treba da iskezis genge na kamaru , sto je malo teze
 
u principu mi treba mali zahvat pola metra
kloki pa jasam gledao u onim prospektima po novinama mislim daje woby haus ili neka slična firma strug do 1m radnog zahvata a cena je bila 40000 ako se dobro sećam ili tu nešto okolo .
 
ma bolje placati,treba i znati i sve
kod nas u selu jedan covek ima strug i radi dosta povoljno,tako da i ne pomisljam o strugu niti bilo ko drugi ovde u okolini
 
pa dobro sigurno se nemože uporedjivati sa pravim strugovima ali ovako za neke sitnice i nešto manje verovatno bi poslužio , mislim
 
skroz si u pravu jhona. najvise mrzim kad odem kod strugara a on mi pocne pricu ne mogu danas, idem kod taste i te price. a treba na primer da mi napravi neku cauru. neki mali strug za sitnice tipa caura, obradu navarenih elemenata, tanjih vratila itd
 
jhona DERU je napisao(la):
Takodje...strug...samo fale novci i mesto u radionici...
mislim daje para dabi ga nekako ugurao 100%
ma ne 100 nego 1000% Pa makar mi pola radionice stajalo napolju! A ne kad mi treba nesto ostrugati "nemoj subotom, nemoj poslepodne, juce sam se ozdero pa danas neradim" i slicne price!
 
Nazad
Vrh