PDA

View Full Version : Priključci, strojevi i mašine "made by savoris"

Advertisement

Advertisement

Advertisement

Strane : 1 2 3 [4] 5 6

galki
12-02-11, 08:39
savo moram te kritikovati zato sto bravicu za palenje nisi zamenuo ako je neispravna jer koliko vidim traktor ti voze drugi ljudi koji su navikli na ispravno >:D

savoris
12-02-11, 16:15
ok , ali da ne čuješ alnaser tu nema opravdanja
bravica nije zakivala , ali je ostala uključena , ipak će da leti van momentalno ":":{

poljoprivrednik u pokusaj
12-02-11, 18:07
Savo citajuci tvoj post sa predhodne strane a i sam sam trazio neki kran za utovarivac danas sam bio na tzv skladistu poljomehanizacije na putu gradiska-bl i gledao sam neke kranove sad neznam tvoje zelje ali ovi se kace na hidraulik i toplin a cjena im je jedan 2000 a drugi 2500 km. Stim da im prodavac nezna krajnju nosivost.poz

savoris
12-02-11, 18:48
ajde da i ja dopunim nejasnoće , ovaj HIAB što sam postavio sliku , došlo je do nesporazuma narelacije mene i prodavca jer smo kroz priču o cijeni mislili na dva različita krana
prava cijena njega je 2500km = 1300e {"{":
tako da ta varijanta otpada ^-^ izgleda će biti samogradnja :D

poljoprivrednik u pokusaj
13-02-11, 00:21
http://htthttp://i56.tinypic.com/29ncpdu.jpgp://i52.tinypic.com/2istx92.jpg http://i55.tinypic.com/2zzj2hi.jpg Jesi li mislio na ovakve cini mi se da je oznaka jednog od ovih HIAB 60- 3 a drugi HIAB 102. Slike su iz austriskih oglasa a cvjena komada 2500 eura. Samo da napomenem one danas sto sam gledao nisu ni priblizno ovim Poz >:D

savoris
13-02-11, 00:54
ma ovo je ogromno za moje potrebe , meni bi zadovoljavao i onaj kao što ide nazad na poluge za utovar stajnjaka pošto mi ne treba velika podizna moć , oko 300kg bi me zadovoljilo pošto se radi o metricama
a oznaku onoga HIABa što sam postavio sliku prije nisam mogao da nadjem

a ona na koju se odnosio odgovor vlasnika vezan za cijenu je ova , ATLAS AK610
http://static.pik.ba/galerija/2011-02/slika-83238-2011-02-1297412917-velika.jpg

http://www.trucks.nl/TruckPics/size2/1415754_1.jpg

ona mi se ne svidja jer je teleskopska i ne lomi joj se ruka

Vocar
13-02-11, 13:17
Pitanje za savorisa...da li je moguce napraviti ovaku mašinu, i da li si negdje vidio ovakvo nesto? To bi bilo idealno za iskoristavanje grana od orezivanja vocnjaka, kasnije za ogrijevno drvo. Vrlo efikasna mašina. Trazim majstora koji bi je napravio. ::svaka cast::

http://www.youtube.com/watch?v=4RoC5rESlQU&feature=player_embedded

savoris
13-02-11, 14:30
hm , ja mislim da ovaj radi na principu lomljenja drveta , niasm siguran da bi to moglo da radi grane od orezivanja jer su one sirove
neke druge sisteme sam gledao koji rade na pricipu silokombajna , a na sajmu sam čak vidio i balirku za presovanje ovih otpadaka , izlaze mini rolo bale , interesantna stvar ali skupa u tri majkine

neznam kakva ti je računica , o kojim količinama ovoga otpada se radi kod tebe ? dali bi imao računice praviti ovako nešto ^-^

Vocar
13-02-11, 14:39
U mom kraju ima dosta vocara koji nekad spomenu da bi valjalo imati slicnu masinu, jer dosta toga se spali svake godine. Ja bi godisnje oko 5-10m3 drveta dobio, koristio bih i za ostalo.

Čačkao sam na netu i ima raznih varijanti, pa i za tanje grane. Ovih dana cu potraziti tokare i majtore, da vidim moze li se sta napraviti. Bitni su samo nozevi i korpa za uvlacenje, a pogon bi mogao biti i na jaci elektromotor.

Post je spojen: 1297600850________________________________________ _________
Kad se uzme količina koliko se svake godine toga spali, itekako se isplati. >:({

d.j.grljanac
13-02-11, 18:33
Саво, прегледај још неколико прилога, на једном се види како изгледа погон, слично као код муљаче за грожђе, само наравно много много јаче. Гране се секу, не дробе се, два или три ножа који се сусрећу скоро до додира. Размак ножева одређује дужину исеченог комада и уједно сами ножеви увлаче преостали део гране. Вероватно се редукује снага јер видим да није велики број обртаја потребан.
Мислим да теби у односу на оно што си до сада мозговао ово не би био проблем, а сигуран сам да је корисна справа за свако сеоско домаћинство.

savoris
13-02-11, 19:15
ovo je jednostavnije ali pravi sitnije komade , možda se mogu malo povećati debljinom noža i smanjenjem broja obrtaja

h8EuNcpJ9Jo

ovo samo naći negdje radno kolo od silo kombajna i pola problema je riješeno ::namigivanje::

d.j.grljanac
13-02-11, 20:30
Једноставније јесте али је за ситну масу, онај што одсеца крупније гране је по мени права ствар.

savoris
14-02-11, 17:19
nije moj rad ali sam kupio šumsko vitlo , meni se svidjelo , moćno je neznam ko je prizvodjač niti nazivnu silu
100m sajle i sve ostale ceremonije za 800e

http://img571.imageshack.us/img571/8633/abcd0015w.jpg

http://img152.imageshack.us/img152/9687/abcd0014j.jpg

http://img585.imageshack.us/img585/6586/abcd0016h.jpg

futurefarming
14-02-11, 17:23
Savo, evo još jedna zanimljive makine:

http://www.youtube.com/watch?v=CRojoBuhONk&feature=related >:({

MATRIX
14-02-11, 17:27
savo jes ga probo koja je redukcija

Trnavac
14-02-11, 18:50
:D ne izgleda lose, dobro je :D
Moras mu napraviti ram sa mrezom , da sebe zastitis, u koliko dodje do kidanja sajle! >:({
U zdravlje da se sluzis! >:({

Kosjerac
14-02-11, 19:11
Savo na trećoj slici ona koturača ispod bubnja jel slagač sajle ili vodi samo pravac. Poz.

savoris
14-02-11, 21:05
ima sistem slaganja sajle što mi se jako svidja , to vitlo sam ja bio zagledao prije nego što ga je kupio ovaj čovjek , i vidi dodje vrijeme da ga ja kupim :D

sajla je presovana i ima 114m , 10mm , meni i previše

kinez
14-02-11, 21:15
dobro je savo meni se svidja kolki je odnos jesi li probo >:D

savoris
14-02-11, 21:20
nisam ga probao , a mrzilo me da se prljam i brojim prenosni odnos , ima dupli prenos lancima tako da iako mi se ne svidja redukcija veoma lako se ona može uregulisati promjenom samo jednog lančanika jer je sve jako pristupačno i ima dovoljno prostora za takve manipulacije

kinez
14-02-11, 21:24
video sam da ima duple lance pa sam pomslio da ima i duple lancanike za dve brzine.ma odlicno je nije mnogo robusno a jako

savoris
14-02-11, 21:26
meni se svidjelo , to vitlo sam ja zagledao i prije nego što ga je ovaj uzeo , tada nisam imao ::novac:: da ga kupim ali eto dodje vrijeme da bude moje
kada ga pogledaš izbliza izgleda mnogo moćnije u odnosu na krpana recimo

kinez
14-02-11, 21:36
video sam nesto slicno u palanci covek trazio 1500e dobro si ti proso.krpan mi lici na bizuteriju imaju ga par ljudi sav se izdeformise

kinez
16-02-11, 21:19
http://i52.tinypic.com/pr6yr.jpghttp://i55.tinypic.com/5zpcgg.jpg

velja imt 540
16-02-11, 22:00
pravi bagi nema šta mogobi i savo da napravi pa da se takmiči u of road
nego kojije ovo traktor i bolje da s vitlo stavio na auto nego na traktor

savoris
16-02-11, 22:26
:lol: koji lik :D
ovo je samo ''nabijena'' školjka ne neku šasiju od terenca izgleda ^-^

a pogle an ovome vitlu gdje je baraba stavio diferencijal :D

kinez
16-02-11, 22:30
imam jos slika to mi je brat

Post je spojen: 1297863082________________________________________ _________
inace skoljka je na samuraju

Post je spojen: 1297888675________________________________________ _________
http://i52.tinypic.com/30hscwn.jpghttp://i55.tinypic.com/2e21qqe.jpghttp://i54.tinypic.com/x1yhwp.jpghttp://i55.tinypic.com/2d1mwx4.jpghttp://i56.tinypic.com/34j6v6s.jpg

savoris
17-02-11, 18:13
^-^ pa odakle je uzeo ovaj izvod za prednji kardan ^-^
to neki izlaz iz mjenjača tu ima , ili ??

mityoo
17-02-11, 18:39
Na tim menjačima ima tamo jedan poklopac na čije mesto se šrafi izvod prednje vuče...... E sad kako je to izveo da pokreće tu osovinu a da se zadnji točkovi ne okreću to nebih znao da ti kažem....

kinez
17-02-11, 19:16
ima poklopac ispod pa on dodavao neke zubcanike uklapao i ko zna sta sve uradio na tom traktoru covek uziva da ga usavrsava,puno je dvoriste inovacija ja sam samo deo poslikao bila mi puna memorija >:D

MATRIX
17-02-11, 19:46
pa sto mu ne napravi prednju vucu da se nezajebava sa ovim vitlom

savoris
17-02-11, 20:29
pa sto mu ne napravi prednju vucu da se nezajebava sa ovim vitlom

baš vala ^-^ vidi se da čovjek ima smisla , to mu ne bi trebao biti problem

velja imt 540
17-02-11, 21:11
e a koji će ti klinac topling na traktoru od 35hp :lol:
kupi ceo prednji trap od nekog terenca pa nabudži na traktor.

Trnavac
22-02-11, 11:50
SAVO!!!
Evo jednog diferencijala sa otpada, videcu da od njega napravimo busilicu!
Sta ti kazes kao strucno lice, moze li on da posluzi?

http://i53.tinypic.com/2lncz8k.jpg

danger
22-02-11, 11:57
jel to od audi ili vw kvatro

savoris
22-02-11, 12:06
SAVO!!!
Evo jednog diferencijala sa otpada, videcu da od njega napravimo busilicu!
Sta ti kazes kao strucno lice, moze li on da posluzi?

odličan :D
rasklopi ga , izvadi srce pa iz srca izvadi trkače i jedan zupčanik u koji ulazi poluosovina a drugi zavari za srce , ovdje pazi koju stranu poluosovine ćeš da ostaviš jer od toga ti zavisi smijer okretanja burgije
trkače je najlakše i najbrže izvaditi tako što ih isiječeš brenerom 8)

e sad se sjetih , ja srce nisam nikako vadio , nego sam na licu mjesta povadio višak dijelova i zavario taj zupčanik

Trnavac
22-02-11, 16:52
danger, neznam druze! Znam samo da je covek reko lici mu na mercedesov!
SAVO!
a ako se ostave da se ne zavari, vec se samo odkloni ova leva strana( gledano na slici) a na ovu
desnu siru, okrene nanize i na njoj se stavi burgija.
Meni nebi smetalo ako se okrece u gornjem polozaju neka osovinica, samo dali ima efekta, ili dali ne smeta? ^-^ >:({

Rale 83
22-02-11, 17:10
Ako sam dobro svatio sta zelis da postignes , moras jednu stranu blokirati da bi druga vrtele znas kako slajfa auto onaj sto je ne cvrsto on stoji , 2 kad jednu stranu blokiras druga se okrece duplo brze.
Izvinite sto sam se umesao u vasu diskusiju

savoris
22-02-11, 17:14
danger, neznam druze! Znam samo da je covek reko lici mu na mercedesov!
SAVO!
a ako se ostave da se ne zavari, vec se samo odkloni ova leva strana( gledano na slici) a na ovu
desnu siru, okrene nanize i na njoj se stavi burgija.
Meni nebi smetalo ako se okrece u gornjem polozaju neka osovinica, samo dali ima efekta, ili dali ne smeta? ^-^ >:({

pa baš zbog toga moraš izbaciti jer smeta , ako samo staviš burgiju dole onda će da ti se izvuče ovaj dio koji ulazi u diferencijal , znači ovaj na koji je pričvršćen ovaj zglob , ajde da je nazovemo mala poluosovina ili prirubnica

znači ti kasnije moraš na tu poluosovinicu(donju) da navariš jedan vijak (pošto je tvrdo i nemože da se ureže navoj u nju) i taj vijak da viri na drugu stranu gdje ćeš napraviti jednu podlošku (čep) koji je šupalj i da kroz njega prodje taj vijak a taj čep će da udje u semering umjesto druge prirubnice da ne izadje ulje
možda nisam najbolje objasnio pokušat ću da nacrtam

Ako sam dobro svatio sta zelis da postignes , moras jednu stranu blokirati da bi druga vrtele znas kako slajfa auto onaj sto je ne cvrsto on stoji , 2 kad jednu stranu blokiras druga se okrece duplo brze.
Izvinite sto sam se umesao u vasu diskusiju

nema šta da se izvinjavaš ali griješiš ::namigivanje:: nema trkača i ta teorija otpada jer bi onda redukcija bila 1:2 a nama treba 1:4 ako radimo sa većim prečnicima burgija
mislim griješiš po pitanju shvatanja kako treba da bude a u pravu si za to da se duplo brže okreće ako se blokira jedna strana ali nama to ovdje ne treba
znači ako se poluosovina zavari za srce diferencijala onda je redukcija 1:4 što nama treba

Trnavac
22-02-11, 23:25
:D RALE, uvek si dobro doso, samo reci brate >:({
Hvala SAVO, videcu , da tako odradim, ali prvo sve da rasturim i jedno po jedno odradim!
:D >:({ >:({

savoris
23-02-11, 01:42
:D RALE, uvek si dobro doso, samo reci brate >:({
Hvala SAVO, videcu , da tako odradim, ali prvo sve da rasturim i jedno po jedno odradim!
:D >:({ >:({

a rale upada u našu kafanu a ni piće nije pozvao >:({ :D

prvo ti rasklopi to čudo i slikaj da mu vidimo utrobu pa onda idemo dalje ::namigivanje::

Rale 83
23-02-11, 01:44
DAJ JOS JEDNU TURU , jel za sve isto

savoris
23-02-11, 01:48
DAJ JOS JEDNU TURU , jel za sve isto

ja ću duplo i ćevape :lol:

Zoran Kostović
23-02-11, 02:00
Meni burek s mesom i pivo a plaćam kompletnu turu, sad mi se oprasila krmača pa častim. :lol:

savoris
23-02-11, 02:04
Meni burek s mesom i pivo a plaćam kompletnu turu, sad mi se oprasila krmača pa častim. :lol:

pa šta si došao u moju temu da se hvališ ^-^ nisam ih ja pravio :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

šteta nesmijem više smajlija da ubacim , prati me UDBA :lol: :lol:

Post je spojen: 1298419653________________________________________ _________
šalim se naravno da ne dodje do kakve zabune :D

Zoran Kostović
23-02-11, 02:07
Nisam ja došao u temu nego u kafanu. Ništa se ne boj neću da im radim DNK analizu. :lol:

savoris
23-02-11, 02:10
Nisam ja došao u temu nego u kafanu. Ništa se ne boj neću da im radim DNK analizu. :lol:

:lol: e jesi i ti dileja :lol:

e ako im je dlaka crno bijela onda ih priznajem da se ne izlažemo trošku :lol:
ko je bio samnom uživo zna o čem pričam >:D

Trnavac
23-02-11, 09:38
dajem i ja turu, za druzinu, beg nikad nije bio cicija!!!! >:({ >:({ >:({ >:({
a sve cestitke, za prinovu!! pa tamo za DJURDJRVDAN, da se proba kvalitet uzgoja! :D >:({ >:({

Rale 83
23-02-11, 09:49
Savo >:({ >:({ cestitam na prinovi :lol: :lol: :lol: :lol:

savoris
23-02-11, 10:43
uradilo nas neko ludilo :lol:

Kosjerac
23-02-11, 13:09
E sad lepo da se uozbiljite i da se vtatite temi, i ja sam našao na otpadu diferencijal od mercedesa 123 pa bi pravio bušilicu kad malo otopli sad zima.

savoris
23-02-11, 15:55
evo upravo sam saznao koje marke je ono vitlo što sam kupio >:({

http://www.google.ba/images?um=1&hl=bs&biw=1024&bih=591&tbs=isch%3A1&sa=1&q=igland+primax+5000&btnG=Tra%C5%BEi

tomobanja
23-02-11, 22:13
koliko te je koštalo to zadovoljstvo?

savoris
23-02-11, 23:17
pa napisao sam već 850 savremenih ::novac::

siks
24-02-11, 20:45
Znaci Savo obavezno zavariti trkace i skinuti drugu prirubnicu,a na njeno mesto staviti druigu polocu da udje u semering.Ja sam mislio da samo blokiram drugu stranu Na diferencijal a da dole stavim burgiju od 25 cm.Znaci moracu sve iz pocetka ako sam te dobro razumeo. A one drzace na koje se klati diferencijal si zavario ( sa koji aparat i koja elektroda )ili si zasrafio. A negde si rekao da si jos ojacavao ,a nebi bilo lose da slikas da vidimo ( da ukrademo ideju)
Hvala >:({ ::svaka cast:: ::svaka cast::

peto1
24-02-11, 20:53
Nije joszastitio patent pa dotle nema nista. >:({

savoris
24-02-11, 21:30
a ljudi ja kao da pričam kineski {"{":
trkače VADIŠ napolje , nema ih razumiješ ??

to što si ti mislio nemože nikako , ispast će ti poluosovina sigurno iz diferencijala a i prebrzo bi ti se okretalo ako hoćeš da bušiš veće prečnike rupa

znači iz diferencijala vadiš:oba trkača i osovinicu koja ih drži , takodje vadiš i gornji zupčanik u koji je ulazila druga poluosovina koju takodje vadiš
znači ostaje ti samo u ovome slučaju donja poluosovina i zupčanik u koji ona ulazi , E TAJ zupčanik zavariš za kućište srca diferencijala (znači onaj dio na kome se nalazi tanjirasti zupčanik)

a nosače koji drže čitav diferencijal na onome gornjem bolcnu sam vario nekom bazičnom elektrodom BOHLER čini mi se , prvobitno sam stavio samo dvije uške i zavario ih ali sam vidio jednu malu puciju pa sam onda dodao ''U'' profile sa obje strane diferencijala koji idu do dna kućišta i to je daleko jače

univerzal 453
24-02-11, 23:06
savo koliko kosta ona masina sto si je pravio sto razbacuje snijeg :D

savoris
25-02-11, 00:17
dodji dogovorit ćemo se , ispostavilo se da skoro i nemam potrebu za njom ::lose::
dodji probaj dok ima snijega :'({ da vidiš kako aždaja guta :D

IGMI
25-02-11, 15:56
Ja sam nov na ovom forumu ali imam "konja za trku". :P{
Da Vas ne bih puno gnjavio, pogledajte malo po mom sajtu
jer ako budem pisao o svemu šta sam radio trebao bi mi ceo dan.
Ma da tu nije sve navedeno ali ima interesanthih stvari da se vidi
izmedju ostalog. Prevashodno bušilica za zemlju.
Nadam se aktivnom učešću u ovom forumu jer sam i ja "umetnik" poput Save
ali ne u tolikoj meri. Za njega sam još uvek početnik.

::traktor:: www.igor-milosavljevic.blogspot.com

levak
25-02-11, 17:18
savo sretan ti sutrasnji praznik da ti cestitam unapred

savoris
25-02-11, 17:53
levak šta se tebi desilo , da nije kuvana rakija odradila previše isparavanja :lol:

IGMI , odeš prvo predstaviš se u odgovarajućoj temi , a drago mi je da ima još takvih ljudi na forumu , da nam dodje još 1 pa da odmah pšravimo svemirsku petjelicu pošto ovaj turizam izgleda obećava ::novac::

IGMI
25-02-11, 19:09
Izvinjavam se, evo predstavio sam se. Lkl{{

beljac
26-02-11, 23:56
to vitlo pretezno koristi vladimirec , e vidi sad cijena nove lamele je 20 evra a cijena feroda da ih sam prekujem je 5 evra
eto pa ti odluci ima li potrebe za nekim malo komplikovanijim sklopom
a i pravio sam ga da bude maximalno jako , svaka frikcija posle finalne redukcije ima da prokliza
a vec sam negdje i pomenuo da onaj ko oce napraviti vitlo za sumu uradi par izmijena koje ja i nisam bas najbolje uradio
al' opet kazem ovo je radjeno za moje potrebe i potpuno me zadovoljava
kandza za ukljucivanje je uradjena ocajno ::lose:: ali cu da je ispravim

pa volio bih ja vidjeti i te vase inovacije , uvijek moze da naleti neka nova ideja 8)

zdravo svima nov sam na forumu pa bih voleo da da se uklnucim sa vama svidjaju mi se vase teme narocito oko sumskog vitla ,interesujeme ovaj sa defrencijalom kako sta oko moze neko da mi pojasni da osvezimo ovu temu ako vas ima.

savoris
27-02-11, 00:00
šta te zanima konkretno ?

beljac
27-02-11, 00:22
e zdravo ja sam iz okoline aleksinca nisam mnogo upoznat oko foruma pa seizvinjavam unapred sto ovako upadam ali mi se svidjaju vase majstorije
.

Post je spojen: 1298708665________________________________________ _________
pa iteresujeme moze si da se napravi nesto od defrencijala koji prenos koliki zupcanici i tako to njesto prostije i normalno za sto manje para

Post je spojen: 1298734068________________________________________ _________
imam universala 445 snjim idem u sumu i bavim se prodajom drva tereni nam nisu losi ali nije lose imati i neko prostije vitlo koje bi se moglo montirati lako

Post je spojen: 1298759722________________________________________ _________
imamo otpad u blizini nema sta nema pa me zanima od kog auta dali ima prepravke i koliko taj defrencijal moze izdrzati ,i ovi zupcanici od cega bi mogli a da se ne prave ,ovde kod nas ima majstora za vitla ali to su sve neke cene bez veze jesu profi vitla ali bih voleo sam to da napravim .

savoris
27-02-11, 00:36
ako ti treba nešto jeftinjačko možeš uzeti diferencijal kao što je ovaj kod mene i ne treba ti nikakva više redukcija , samo staviš kardan gdje ulazi kardan na diferencijal a umjesto jedne poluosovine staviš bubanj sa sajlom , i blokiraš trkače
to ti je sva matematika , ovo ti neće biti nešto ekstra jako ali može da posluži za neke manje stvari , tako bi dobio redukciju 4:1 , ni kod krpana nije više

beljac
27-02-11, 00:41
stra me da to nije prebrzo ipa trba to da vuce buke

Post je spojen: 1298735145________________________________________ _________
a koliki bubanj i moglo bi se usporiti onim velikim zupcanikom to bar kod nas ima od kombajna samo mi treba neki broj zuba ko je to vec pravio .

Post je spojen: 1298760642________________________________________ _________
koliko imas dole broj zuba a koliko gore izvini pomesao sam slike sa vitlom sad sam pokledao i ono tvoje mi se bas svidja.

savoris
27-02-11, 00:51
ako imaš par zupčanika onda ti je bolje prekopiraj krpana
broj zuba je slobodna volja , brojao sam na krpanu ali sam zaboravio , veliki je čini mi se 40-50 zuba a mali 10-12 , nisam siguran
jednostavnije je sa dva lančanika

iz iskustva kolege sa kojim sam pričao mogu reći da je KRPAN 5T prilično brz , mogao je biti malo sporiji jer na velikim potezanjima motor umire

kod mene na ovome što sam pravio je 16:1 i to je presporo za šumu , dobar je za izvlačenje onih koji su zapali ili sletili sa puta ili za dizanje prevrnutog traktora ali nije za izvlačenje drva , spor je ali je zato kidao sajlu 14mm 8)

beljac
27-02-11, 01:00
pa dobro ali i ti imas silu od traktora i meni treba sporo slab je moj traktor kad bi gornji naso sa jedno 30tak zuba mislim da bi bio dobar .

Post je spojen: 1298685715________________________________________ _________
znaci defrencijal sve to moze da izdrzi .

Post je spojen: 1298711461________________________________________ _________
mislim sa 50 zuba greska moja .

Post je spojen: 1298737061________________________________________ _________
e i zvidja mi se prikolica na pogon ove nedelje prepravljam moju malu drvarku ima sve materijala a iznam sam da uradim i tako nece mnogo da me kosta.

Post je spojen: 1298762501________________________________________ _________
misli da je tvoja ona sto sam vido dobra je stvarno .

savoris
27-02-11, 12:38
ajooj , prvo nemoj da pišeš 5 postova za redom , napiši jedan a ako si nešto zaboravio onda ga edituj

sila od traktora (snagom) ne igra mnogo uloge u vitlanju , bitnija stavka je masa traktora
recimo povećanjem redukcije za 30% ti ćeš nadoknaditi to što je slabiji traktor ( a nije ni on slab)

diferencijal može da izdrži neka normalna opterećenja , kod mene je prija finalne redukcije tako da za njega nema straha

a kardanka prikolica nisi svjestan koliko je moćna stvar , samo jedno pitanje , ima li tov traktor sinhroni izlaz kardana , onaj što ga zovu u narodu ''preko točkova'' ?

beljac
27-02-11, 13:14
e zdravo opet e nemoj te mi zameriti jer se nerazumem mnogo oko kompjutera pa tako pisem, asto se traktora tice on mi je odlican za planinu ,mnogi veci traktori mu nemogu prici mislio sam lak je za neko vitlo inace vucem drvarku po 12 metara sjlim imam i zetora s50 nemoze mu prici u mnogim stvarima , vitlo bice za neki dan samo da taknem do otpada ima tamo sve,a sto se tice izlaza za kardan imam pogon preko menjaca.

savoris
27-02-11, 14:40
ako imaš izvod preko mjenjača onda brusilicu i aparat u ruke i navali >:({

beljac
27-02-11, 14:47
vala upravu si ovde moze svasta da se napravi,jer ima stvarno puno dobre stvari po otpadima samo mi treba malo saveti posto nisam ja profesionalc pocetnik sam mada sto se tice bravarije to radim valjda dobro pravim prikolice,drvarke,ograde,kapije za pare valjda mi to nece biti problem da napravim nesto korisno i za mene .

savoris
27-02-11, 14:50
što zapne pitaj , ima ovdje još ljudi koji mogu da pomognu
uglavnom ja još uvijek nisam naišao na problem a da uz pomoć dva poljoprivredna foruma nisam riješio >:D

beljac
27-02-11, 15:13
bas tako ovi forumi su bas izmisljeni i procitao sam sve vase postove i uz vise ljudi sve se resava samo oko vitlo trebace mi pomoc al prvo da nabavim materijal, voiim i ja da eksperimentisem ako lepo radi pogon da drvarce pravim i prednji na universala normalno uz vasu pomoc,na drvarku planiram od lade 1300 po racunici uklapa ce .

savoris
27-02-11, 15:34
uklapa se ali ne vjrujem da dif. od lade može mnogo da nosi , ja što sam napravio onu kardanku malu osovina je od NIVE a čovjek tovari na nju 3m dva , i ja mislim da je to krajnja gornja mjera nosivosti za taj diferencijal
a koju količinu ti predvidjaš da voziš na kardanki *?

beljac
27-02-11, 16:03
i ja planiram 2,5 do 3 vec imam kao tvoju prikolicu cale pravio pre 15g tovarimo je do 3 metra i nikad dosad nije pukla mnogi kod nas imaju od lade i tako tovare ja samo da stavim na drugu drvarku dobar defrencijal i cepaj samo jos kad bi mogla sama da se utovari bilo bi super.

zokidrum
27-02-11, 17:12
i ja planiram 2,5 do 3 vec imam kao tvoju prikolicu cale pravio pre 15g tovarimo je do 3 metra i nikad dosad nije pukla mnogi kod nas imaju od lade i tako tovare ja samo da stavim na drugu drvarku dobar defrencijal i cepaj samo jos kad bi mogla sama da se utovari bilo bi super.

Polako, Sava ce i to da izmisli.... :D :D

stiv1983
27-02-11, 18:00
Ovo je neka moja ideja kako bi mozda mogao da se olaksa utovar
http://i53.tinypic.com/35bci2d.jpg

zeleno-prikolica
crno-cilindar i ideja kao kod zadnje ruke skipa za kretanje ruke levo desno
plavo-hidromotor koji mota sajlu i dize
crveno-nesto ovako
http://i55.tinypic.com/ajs17t.jpg
Ovo je samo ideja i svaka primedba je dobrodosla

savoris
27-02-11, 18:44
ja već pravim nešto na ovaj princip
http://i00.i.aliimg.com/photo/v0/218124522/Log_trailer.jpg

a ti si vjerovatno mislio na ovako nešto
http://www.qualipro.ca/trailer7.jpg

stiv1983
27-02-11, 18:51
http://www.qualipro.ca/trailer7.jpg

Tako nesto

savoris
27-02-11, 19:03
bolji je ovaj sistem sa prve slike jer uvijek vraća ruku iznad prikolice , nemoraš ti da guraš ručno
a ako je prikolica nageta to može biti čak i opasno

znači ruka se sama okrene prema teretu , i čim teret počne da se odvaja od zemlje sama ruka se zakrene iznad prikolice
a ako nećeš da tako radi onda samo ona dva gornja lanca zakačiš na sredinu one poprečne prečke

stiv1983
27-02-11, 20:28
Evo ovako nesto sam zamislio
http://i54.tinypic.com/qraqef.jpg

stublinac
27-02-11, 22:23
e zdravo svima jasam mika iz aleksinca to jest pisao sam ovu nemu sa korisnika beljac a sada je ovo sa mog komp...jes sam se registrovao,lepo je ovo sve samo ga treba i napraviti a to i kosta ipak su ove masinerije za manji tovari ja idem 30 km od kuce u planinu pa nemam vremena puno u planinu dug je put dva radnika i cepaj .

savoris
28-02-11, 00:14
Evo ovako nesto sam zamislio

a šta ti radi ovo plavo na slici , jel to klip za zakretanje rude ili ^-^

North ARMY
28-02-11, 01:35
Ili zakrece ceo kran. ::namigivanje::

stublinac
28-02-11, 11:22
a moze li neke slike od sumska vitla malo izbliza da vidim kako ste to napasovali dali kotur sa sajlom direkno vuce kad se ukljucu kardan ili imate nesto za ukljucivanje kako kad razmotujete sajlu dali kotur moze biti nezavisan od reduktora unaprad hvala za pomoc.

stiv1983
28-02-11, 15:39
Zakrece ceo kran
Mozda nije zamisao dobra ali nemam bas iskustva sa ovakvim stvarima

savoris
28-02-11, 18:21
Zakrece ceo kran
Mozda nije zamisao dobra ali nemam bas iskustva sa ovakvim stvarima

bolje ti je rješenje ono što ja imam u planu da pravim , daleko jednostavnije a radit će radnju

@stublinac
sajla se odmotava lako jer možem da razzubim vučnu osovinu i bubanj sa sajlom , slike za sada nemogu jer je pokriven ceradom a ima mnogo snijega na njoj , iskreno ne lopata mi se snijeg više

stiv1983
28-02-11, 18:52
ja već pravim nešto na ovaj princip
http://i00.i.aliimg.com/photo/v0/218124522/Log_trailer.jpg

Ako nije tesko objasni malo kako ovo radi ili jos bolje daj neki sajt gde ovo moze da se vidi kako ovo izgleda u radu

stublinac
28-02-11, 20:36
e zdravo naisli su mi problemi oko prikolice na pogon ako na defrencijal idu gume 6,50x16 prenos 4 prema 1 a meni na traktoru za jedan krug kardana traktor predje 260mm a na imtu oko 480mm

savoris
28-02-11, 20:51
već sam negdje stavio ovaj snimak čini mi se

YnC2aFIJjiI

e zdravo naisli su mi problemi oko prikolice na pogon ako na defrencijal idu gume 6,50x16 prenos 4 prema 1 a meni na traktoru za jedan krug kardana traktor predje 260mm a na imtu oko 480mm

pa moraš staviti neki reduktor onda , ja sam an rusa morao , za onu malu prikolicu za IMT što sam pravio nije trebalo ništa

stublinac
28-02-11, 21:21
slusaj savosad po moju racunicu ispada da i moze ti me ispravi ako nije tako na defrencijal su mi gume jedan krug 210mm sto znaci da za 210mm trba da se kardan okrene 8 puta sto znaci 8x26 je 208mm toliko i traktor predje ispada da je to to

savoris
28-02-11, 21:44
računanje mi je lošija strana mene :lol: ali samo znam da ti nemože nikako krug gume (obim) 210mm >:D

a za ovo računanje te stvarno nisam razumio , ak može malo detaljnije
jer kako shvatam , tebi se na dužini puta od 210CM kardan na traktoru okrene 8 puta , jel ?
a gume (prikolice) su ti obima 208cm (jako blizu) , znači kardan prikolice ako uzmemo u obzir da je diferencijal 1:4 će da se okrene 4 puta , a ne 8
onda treba redukcija ::namigivanje::

stublinac
01-03-11, 11:09
u pravu si losa mi racunica taman sam, dobio ludo volju da ovo napravim al sad redukcija tu je vec problem za jedan krug vretena traktor predje 260mm akad okrene 8 kruga to je208cm a defrencijal bi se onda napravio 420cm jel tako tu je izgleda problem onda bi trebala redukcija 1prema2 pa na kardanku.

Post je spojen: 1298973751________________________________________ _________

savoris
01-03-11, 13:29
takav reduktor možeš da nadješ na djipovima , oni pretežno imaju 1:2 , od lade nive pa nadalje >:D
i taman relacija ulaz izlaz dobro stoji da zaobidješ rudu i klip za kipanje kao što sam to ja uradio ::namigivanje::

stublinac
01-03-11, 14:13
pa znam ali ti reduktori ovde bas i nisu jeftini probacemo da nanjemo neko drugo resenje jedino ako nalleti neki rediktor za male pare videcemo sve u svemu hvala za saveti mora da taknem do otpad da nadjem nesto il da menjam traktor .......haha .

Kosjerac
01-03-11, 14:43
Stublinac najbolje ti je i naj jednostavnije da taj reduktor napraviš pomoću lanca i lančanika.lanac 1" je dobar za to, nemože ga otkinuti a i možeš da praviš prenosni odnos kakav ti odgovara. Znači napraviš dva kućišta sa po dva ležaja, dva lančanika, zavariš kućišta za jednu ploču koju zašafiš za šasiju gde ti odgovara. Pogledaj ovu sliku kako je urađeno na ovom cepaču za drva samo što je skinut lanac znači na ovaj sistem.
http://thumbnails28.imagebam.com/12164/f7e1eb121637994.jpg (http://www.imagebam.com/image/f7e1eb121637994)

savoris
01-03-11, 17:19
može i ovako sa lancima , to je bila i moja prvobitna zamisao ali nedostatak je to što moraš skidati kardan kada ideš najvećom brzinom jer se on nenormalno brzo okreće , ovako ja ga isključim na reduktoru i isključim na traktoru pa se on uopšte ne okreće pri transportu i dolazku do ekstremnih putanja
za karetu koju planiram sam nabavio mjenjač od zastave kamiona , on će moći jer nemam tu klipa za kipanje a i rudu ću napraviti na ''V'' tako da ga smjestim tu ::namigivanje::

stublinac
01-03-11, 17:40
bravo majstori to je pravo resenje i ja sam tako nesto zamislio samo sam mislio bez lanca od starih zupcanika iz menjaca toga bar ima dosta ali moze i ovako samo ta kucista mora kod nekog strugara da mi napravi tako sam mislio za pretnji pogon da se napravi .

Post je spojen: 1298994446________________________________________ _________
savo a cemu taj menjac od zastabve da ti sluzi kao reduktor ili sta .. a kazi mi molimte kog rusa imas duplaka i kakav je to traktor kao traktor imam u planu uzeti jedan za u planinu a ovde kod nas ih nema .

milos bota
01-03-11, 19:25
imam ja da prodam reduktor od nive ako je neko zainteresovan neka se javi na pp

branko
01-03-11, 19:55
Savo, sad sve nešto razmišljam...

Ti bi trebao da se udružiš sa Attilom. Gde bi vama bio kraj... >:({

savoris
01-03-11, 19:57
mjenjač od zastave će da služi kao reduktor

ma rus je sila , samo to mogu reći , za šumu dušu dao , što stariji to je kvalitetniji

Savo, sad sve nešto razmišljam...

Ti bi trebao da se udružiš sa Attilom. Gde bi vama bio kraj... >:({

:lol: imam osjećaj da si počeo konzumirati alkohol u većim mjerama od propisanih :lol:

branko
01-03-11, 19:59
Ne, ja sam veseljak.

Nego, jel ti dolaziš u Rumu na vašar?

levak
01-03-11, 20:05
Ne, ja sam veseljak.

Nego, jel ti dolaziš u Rumu na vašar?
ej i ja sam u rumi pustila me zena

branko
01-03-11, 20:08
Eto, pada dogovor.
Čeka se još samo Sava.
Obavezno poneti čizme...

peto1
01-03-11, 20:11
Eto, pada dogovor.
Čeka se još samo Sava.
Obavezno poneti čizme...

Sta si Branko resio da kupis koze. :lol:

savoris
01-03-11, 20:19
neznam za rumu , morate me razumiti ako ne dodjem ipak mi je u kući dijete od 20tak dana starosti pa nesmijem da se udaljavam mnogo
ako nadjem nekoga da bude ''dežurni oficir'' dolazim >:D

levak
01-03-11, 20:32
zovi svaju dodji sa nekim ja te vracam

stublinac
01-03-11, 20:39
e vidim da ce te za rumu moze li neko da mi ucini uslugu da se raspita za cenu trba mi zupcanici za universala 445 za 2 i 3 brzinu i pumpu za hidraulik ako vidite usput molim za cenu
a sto se tice rusa kakvi su ovi t40 koliko konja a kakva je stara 82ka ima ovde jedna za 3000 e kazu dosta ocuvana vredi li to .

stiv1983
01-03-11, 20:44
http://i51.tinypic.com/2drdsuf.jpg
El kad zakrenes ruku ova opruga je vraca i morala bi da se stavi jaca ova deluje dosta slabo
http://i51.tinypic.com/1hxv0z.jpg
A ovaj plavi tocak sto mota sajlu staviti pogon na hidromotor

savoris
02-03-11, 01:22
pogledaj ovu prvu sliku malo bolje , opruga je tu da samo drži ovu bravu kada je zabraviš
to je onaj sistem o kojem ja pričam ali ovo sa slike ima dodatak da se zakrene cijeli vrh dizalice i da navlači u onaj položaj koji ti odrediš , po meni je to suvišno

a tu staviti hidromotor po mogućnosti

branko
02-03-11, 08:44
Ova prikolica je sva kao da je od INOX-a.
Sa dizalicom se na prikolicu prebaci pečeni vo sa ražnja i tu može da se čereči. Ni mast neće iscureti.

savoris
02-03-11, 09:34
branko ideja ti je :D ::svaka cast::

KishRobert
02-03-11, 09:42
Ova prikolica je sva kao da je od INOX-a.
Sa dizlicom se na prikolicu prebaci pečeni vo sa ražnja i tu može da se čereči. Ni mast neće iscureti.

Iz mire sto djavola vire!
:lol: :lol:

savoris
02-03-11, 12:51
kish
bitno je da je u Miru natjerano 100 djavola :lol:

panto
02-03-11, 18:26
Jedno kratko pitanjce: Koji je promer ovih guma na prikolici, i od čega su, odnosno, za šta su fabrički namenjene felne?

savoris
02-03-11, 19:24
ja bih rekao da su od nekog ATVa ^-^ jer ove prikolice su namijenjene za njih pa vjerovatno odgovaraju gume ili felne

a preko linka slike pokušaj doći do izvorne stranice vjerovatno tamo piše u specifikacijama

stiv1983
02-03-11, 19:31
Odavde su slike
http://www.diytrade.com/china/4/products/2729861/ATV_Trailer_Wood_Traile_Trailer_for_wood_timber_tr ailer_log_trailer.html

stublinac
02-03-11, 20:44
zdravo drugari sta se radi danas, isli li ste do rume malo sta tamo ima i kakve su cene za neki 533

savoris
02-03-11, 21:00
ja nemogu ići , kombinacija vremenskih uslova i obaveza mi ne dozvoljavaju
čak i ovo bijelo go... opet pada pa možda ujutru budem morao ići da čistim

velja imt 540
02-03-11, 21:05
savo šta misliš da staviš dizalicu na onu prikolicu sa kardanskim pogonom.

savoris
02-03-11, 21:15
nije ona za šume nikako , previsoka je
ona je pravljena SAMO za jednu namjenu , i to uspiješno obavlja ::svaka cast:: ako te zanima ta namjena reći ću ti na PP ::namigivanje::

kinez
09-03-11, 20:55
http://i54.tinypic.com/2znpu12.jpghttp://i51.tinypic.com/35k0qz8.jpghttp://i56.tinypic.com/wbp6af.jpghttp://i53.tinypic.com/ra713s.jpghttp://i53.tinypic.com/ra713s.jpg evo cime se ja zanimam ovih dana

savoris
09-03-11, 21:23
u koje svrhe bi koristio ovo vitlo ^-^

ima li neki planetarni reduktor u ovome dijelu pored doboša sa sajlom ?

kinez
09-03-11, 21:32
za izvlacenje drva ima dva planetarna reduktora odnos 35/1 http://i55.tinypic.com/5xv69g.jpg

savoris
09-03-11, 21:38
oho , velika je to redukcija
koliko obrtaja ti ima pumpa ?
čisto sumnjam da ćeš biti zadovoljan brzinom , i ovaj hidromotor traži veću litražu a već u sebi ima redukciju , sporo će to biti po mom mišljenju
iako hidrauliku podržavam i primjenjujem gdje god može nisam pristalica hidro vitla za šumske poslove , umjesto cijelog skupog sistema hidraulike staviš 2 lančanika i metar lanca i opet dobiješ vitlo

neznam jesi li vidio u DUKANCA kako je na njegovom vlatku , ono je jednostavno skroz a radi radnju , iako se meni ni ono ne svidja jer nema daske nazad i teško se skida , traktor je sa njime zarobljen ako radiš druge poslove gdje ti treba kačanje drugih priključaka

kinez
09-03-11, 21:50
od prilike mislim da imam oko 800 obrtaja na hidro motoru kad traktor radi na 1000 pumpa mi ide direktno na radilicu tako da se vrti isto kolko i motor pumpa je preko 100l neznam tacno.montiram cekrt na ovaj utovarivac tako da nemogu da uptrebim prenos lanca i slicno ovaj utvarivac je od velikog znacaja sa njim sva drva utovaramo,ujdno treba mi jaca pumpa za utovarivac a sa traktora ne treba nista da se skida posto je namenjen samo za sumu i za transport, inace cekrt ima iskopcavanje kalema za odmotavanje sajle

savoris
09-03-11, 22:44
e to već onda mijenja stvari

a šta tovariš sa ovim utovaračom ? metrice , trupce ?

kinez
09-03-11, 23:00
obicno dva metra duzine popreko na prikolici pa kuci secemo na metar za ogrev(prodaju)

savoris
10-03-11, 19:34
evo i ja se danas zezao oko ovih točkova , jedan je gotov , guma je 385/55X19.5 balonka ::svaka cast::
ja mislim da će da izdrži :D
http://img820.imageshack.us/img820/8868/abcd0017e.jpg

http://img853.imageshack.us/img853/3512/abcd0016.jpg

a evo i koja slika vitla kako je stalo na rusa

http://img694.imageshack.us/img694/8049/abcd0009n.jpg

http://img689.imageshack.us/img689/5796/abcd0010ez.jpg

da bi i karetu mogao nesmetano da koristim moram produžiti rudu 10tak cm ali mi to nije nikakav problem jer sam to predvidio već i na vrhu rude je cijev u cijev ::namigivanje::
može i ovako ali sam ograničen uglom skretanja , vitlo mnogo prilazi tovarnom prostoru

http://img84.imageshack.us/img84/3818/abcd0013l.jpg

http://img217.imageshack.us/img217/5621/abcd0014bs.jpg

http://img829.imageshack.us/img829/5052/abcd0015j.jpg

MATRIX
10-03-11, 19:42
vitlo ko lutka,ko da je za rusa pravljeno

kinez
10-03-11, 22:59
jel ovo neki sistem lamele na vitlu kako se ukljucuje?inace izgleda strava narocito sto moze i prikolica da se zakaci >:D

tomobanja
10-03-11, 23:23
Savo,jedna stvar nikako neće da valja,a to je dužina poteznica i težina vitla i daske na njima.Dok privlačiš trupce,sve je ok,ali kada treba dići dasku i odvojiti trupce od tla,prednjak ode uvis. Kod nas i na većim traktorima krate poteznice,tek da daska ne dodirne gume,tj.lance. Pozdrav.

savoris
10-03-11, 23:56
ima lamelno uključivanje ::namigivanje::

@tomobanja
obrati malo bolje pažnju na to što si rekao , sve si ispromašivao prijatelju ::namigivanje::
ovo je jedino vitlo koje sam našao da mu je daska odmah iza poluge , svi ostali imaju veći prostor o kojem pričaš
ako bolje pogledaš vidjećeš da je cijeli mehanizam vitla smješten izmedju poluga a ne iza njih ::namigivanje:: kao kod većine
tako da smatram da nisi u pravu jer sam probao nekoliko vitlova , a da ti još nešto kažem iz iskustva , rus ako vuče nema potrebe da se diže prednji kraj trupca , mnogo bolje ide ako ga vučeš na lancu dužine 1m , onda mu prednja vuča radi punu funkciju

zokidrum
11-03-11, 19:51
Od cega su ove gume?

savoris
11-03-11, 21:26
misliš na ove tubeleske , od neke niskonoseće šlepe , gume lako nabavljam ali sam felne jedva nabavio
a za gume je lako jer te gume se u većini voze po zapadu i moraju da se skidaju na vrijeme :D što meni odgovara
za 20-30e dobiješ gumu sa sasvim pristojnom šarom

dulebdp
20-03-11, 18:33
[quote=savoris ]
evo i ja se danas zezao oko ovih točkova , jedan je gotov , guma je 385/55X19.5 balonka ::svaka cast::
ja mislim da će da izdrži :D
http://img820.imageshack.us/img820/8868/abcd0017e.jpg

http://img853.imageshack.us/img853/3512/abcd0016.jpg

kolika je nosivost ove jednoosovinke

savoris
20-03-11, 21:27
5 tonka je fabrični , tovareno mnogo više >:D

dulebdp
21-03-11, 00:05
[quote=savoris ]
PRIKOLICA KIPER
http://img143.imageshack.us/img143/1338/image0002un5.jpg (http://imageshack.us)
http://img143.imageshack.us/img143/image0002un5.jpg/1/w800.png (http://g.imageshack.us/img143/image0002un5.jpg/1/)
savo mislio sam da je to ova prikolica ,interesuje me od cega ti je osvina i koliko moze da ponese

savoris
21-03-11, 08:06
aha , ti misliš na nju

na njoj je bila osovina sa gumama 16 cola od neke vojne prikolice , ta osovina je bila za 3m drva , ne više
sada je ova prikolica pretorena u kardanku i stavljen diferencijal od mečke i gume od rusa (imaju slike u ovoj temi) , takodje je zamijenjena i ruda
nosivost povećana na 4 metra drva (više nemože da stane) ili 3T
takodje sam tovario 2,5 kubika tucanom kamena i to je bila krajnja granica nosivosti po mom mišljenju

zombie_666
21-03-11, 17:51
Savo, gdje bi mogle da se nabave felge i gume (ove balonke) kao sto ti imas i za koje pare? Na prikolici su mi slabe gume, na nju idu 7.5-16" a njih ne volim nikako jer su uske.

zokidrum
21-03-11, 18:20
Ajd ja da pitam nesto : na koji auto idu felne 14-ice, imam gume, al nemam felne, da dam dedi da stavi na drvarku....

savoris
21-03-11, 19:10
zombi , pokučaj u srebreniku kod onih što sijeku kamione u dijelove , nije baš jeftino ::lose::

zoki , na svako auto (skoro) idu 14ke , koje su kod tebe glavčine , opiši svoj problem brate >:({

zokidrum
21-03-11, 20:19
Naime, imam 2 gume 14 ice spoljasnje. Ne izgledaju lose, ali nisu za u saobracaj. to mi dao komsija, njemu smetaju, a nema pojma od cega su... Znam da je imao nekoliko mecki, opela, ali ne znam od kog auta da trazim... Imao sam i par trinaestica, koje sam odmah iskoristio.... >:({ >:({

savoris
21-03-11, 21:09
pa na šta hoćeš da ih staviš , kakve su tamo glavčine , sa koliko rupa ?

zombie_666
21-03-11, 21:23
zombi , pokučaj u srebreniku kod onih što sijeku kamione u dijelove , nije baš jeftino ::lose::

E jbga :(

Ma dusa me zabolila kada sam otisao prije neki dan da vidim neke gume, kad tamo one debele, široke gume za 15" felgu...takve je imao lik na prikolici sto mi je silirao, ma ne vidi se gotovo kuda je prošla, tako malo tabaju

Bosonoga
21-03-11, 22:08
@zombie 666 imam ti ja jednu balonku za 16" felge bila je nekad na IMT skipu naprijed, neznam točno kojih je dimenzija ali je dobro široka za prikolice se ubila samo da je još jednu naći.

zokidrum
22-03-11, 17:27
Izvini na kasnjenju. Dakle, situacija je ovakva: moj deda je zamislio da pravi drvarku i pitao me gde moze da nadje 14ice. ja sam nasao gume, od kog auta da trazim felne, bilo kakve ali da su 14ce, kad kompletiram tockove on dalje neka busi rupe koje mu trebaju, za slucaj da se ne poklapaju... Kapiras...

savoris
22-03-11, 21:33
idi na auto otpad i samo traži 14ke felne koje su najjeftinije i riješena stvar

lisnik
22-03-11, 22:30
Izvini na kasnjenju. Dakle, situacija je ovakva: moj deda je zamislio da pravi drvarku i pitao me gde moze da nadje 14ice. ja sam nasao gume, od kog auta da trazim felne, bilo kakve ali da su 14ce, kad kompletiram tockove on dalje neka busi rupe koje mu trebaju, za slucaj da se ne poklapaju... Kapiras...
Kratko traju obicne 14-ke sa auta.Ako hoces da ti potraju gume 14-ke najdi gume sa oznakom "c".Oznaka za teret.

zokidrum
22-03-11, 23:22
E hvala puno >:({ >:({ >:({

stjepan151
27-03-11, 19:27
Novi sam na forumu registrirao se ,javio ti se i mailom. majstore svaka čast iz ničega napraviš sve funkcionalno.Čitao sam o izumima dugo u noć,stvarno svaka čast.

savoris
27-03-11, 20:07
hvala hvala
ma slabo ja provjeravam mailove (skoro nikako) , više ovdje komuniciarm na forumu

velja imt 540
27-03-11, 20:40
savo nesto si se uspavo proizvodnja prikljucaka stala?

stjepan151
27-03-11, 21:24
Pitao sam znaš li možda na vitlu šumskom,dali se bubanj vrti na ležajima ili na brončanim piksama?Nešto bi slagao, pa svaki savjet je dobrodošo.

savoris
27-03-11, 22:28
ne bih znao jesu li piksne ili ležajevi , gledajući prostor moguće je da su se mogli ugurati ležajevi ali piksna mi logičnije zvuči jer se bubanj kreće i aksijalno po osovini , ili su možda valjkasti ležajevi sa pokretnom unutrašnjom šalnom ^-^

@veljo
pa nemam vremena druže , imao sam i imam planova čudo jedno ali slobodno vrijeme me zaklalo ":":{

stjepan151
27-03-11, 23:14
hvala ja bi stavio pikse jer će osovina bit fiksna,na njoj ležaj koji nosi aksijalno i radijalno.Znači osovina stoji na ležaju se okreće lančanik veliki kojeg tjera mali,a ]bubanj se vrti samo kad ukopčam spojku.

savoris
28-03-11, 01:01
možeš li ti šta to nacrtati jer teško je meni pogadjati šta si ti zamislio , slika vrijedi 1000 riječi >:D

stjepan151
28-03-11, 23:30
Budem sutra skicirao pa ti pošaljem.Evo ti link da vidiš kako sam napravio banzek i cjepač za metrice i polmetrice.
http://www.njuškalo.hr/sve ostalo/banzek-cjepač-drva-oglas2590229

savoris
29-03-11, 00:03
ništa ja ne vidim , ovaj link ne valja

stjepan151
29-03-11, 00:08
Ja ga malo prije otvarao i vidi se.

Post je spojen: 1301262510________________________________________ _________
http://P140311_16.14_[01]

Post je spojen: 1301284501________________________________________ _________
Nisam uspio sa komp. prebacit sliku .Kako prebacit sliku iz documents u odgovor koji šaljem?

Post je spojen: 1301373065________________________________________ _________
http://i55.tinypic.com/2s0fkax.jpg
evo nadam se da je uspjelo .Ako je to bi trebaloa bit spojka.

Post je spojen: 1301394908________________________________________ _________
http://i51.tinypic.com/2m5djzr.jpg
evo i banzek na kardan.

Post je spojen: 1301417001________________________________________ _________
Što se tiče vitla:osovina stoji u piksama na početku i kraju osovine,na konusnom i kugličnom ležaju se vrti lančanik.Bubanj sa sajlom će stajat cjelo vrijeme dok se ne spoji sa lančanikom.Na strani gdje je ručka koja bi išla na polugu bi ubacio potisni ležaj da mogu prenjet vrtnju i tu bi biledvije pikse koso odrezane da mogu pritiskat bubanj.Iza piksa dolaze matice(2 kom)da se može štelat spojka.Eto nadam se da sam dobro objasnio,a slika je 1000 rječi! Neznam dali baš moja slika.Pozdrav

stjepan151
05-04-11, 17:35
ništa ja ne vidim , ovaj link ne valja
Ne javljaš se nekoliko dana,neznam što misliš o skici ,banzeku,,,

savoris
05-04-11, 18:05
ne mislim ništa jer nisam vidio link

stjepan151
05-04-11, 21:49
ne mislim ništa jer nisam vidio link
Pa stavio sam sliku na forum vidi se.

savoris
05-04-11, 23:25
pisao si nekoliko postova jedan iza drugog koji su se spojili pa mi nije pokazao kao nove poruke , sada sam vidio

ovaj crtežmi je potpuno jasan , skoro isto tako su konstruisana i ova vitla koja su u prodaji , tipa krpan i ostali
sve mi se svidja sa crteža osim onog dijela koso odsječenih čaura koje bi služile za potisak na lamelu , vidio sam jednostavnije rješenje od toga
znači radi se na principu kočnica kao na IMT577 ili na rusu ,
napraviš nešto kao dvije podloške deblje , znači malo većeg prečnika od ovoga aksijalnog ležaja , i nadješ 3 (ili više) kuglice prečnika recimo 10-15mm
u obje strane te podloške na podionoj glavi zabušiš 3 rupe burgijom recimo 20mm u dubinu 5mm , znači dobiješ dvije takve identične podoške i rupe okreneš jedne prema drugim i u te rupe staviš te kuglice
jednu podlošku zavariš za šasiju vitla a na drugu zavariš ručku , znači kada kreneš ručkom u položaj vučenja jedna podloška se zakreće i kuglice imaju tendenciju izlaska iz rupa usled čega dolazi do razmicanja te dvije podloške a samim time i pritoskom na lamelu
nadam se da si me razumio

stjepan151
06-04-11, 00:04
Da prijatelj paralelno slaže sabi ,ali je malo u prewdmžnosti jer je imao bubanj ,sajlu i ponešto još i složio je na kose pikse.Kad je pustio u pogon veli nema jakog potiska jer hvata u jednoj točki tako da prelazimo na kuglice .O tome sam već čitao i našao na forumu.Slika banzeka...komentar.

savoris
06-04-11, 09:51
o bansecima neznam mnogo , samo mogu reći da je jednostavan

stjepan151
06-04-11, 17:19
Možeš mi objasnit sistem slaganja sajle na vitlo,pročitač sam da na vitlu koje si kupio je to funkccioniralo .Zanima me jel to neš posebno ?

savoris
06-04-11, 21:10
iskreno da ti kažem to i nije sistem slaganja sajle , prije bih ga nazvao sistem za rasporedjivanje sajle po bubnju
pa nije komplikovan , fora je samo odakle dolazi sajla i položaj ruke na kojoj se klati koturača koja nosi sajlu lijevo desno

stjepan151
06-04-11, 22:04
Skinuo sam video sa jednimhidrauličnim vitlom di ima plastični kolutur širine unutarnjeg djela bubnja i pritiskom federa "slaže"sajlu na bubanj.To je sa tvojih stranica.
Stavit ću prenos 1:4 ali mali bubanj fi 80 će bit dno pa do fi 210.Stalo bi oko 45m sajle a brzina izvlačenja od 0.5-1.55m/sec.Imam IMt539 pa neočekujem i ne želim se mučit sa nekim trupcima od5.6.7m.Sad sam bio u šumi zimus složio ramu ,samo se lanac zakvači gdje možeš prič blizu,trupce 4-5m ovisno odebljini malo podignem i ide ok .Ako budem takve mogo povuč premija.

savoris
06-04-11, 22:22
lično mislim da je 1:4 malo , 1:6 do 1:8 smatram optimalnim , zavisi i od prečnika doboša za sajlu

Zexfot
06-04-11, 23:26
Stjepan 151. Prijatelju dali znaš od kojeg motora su točkovi za bansek sa slike. Ja sam pravio veoma sličan bansek. Međutim ja sam platio livenje, pa zatim sam obradio na strugu, pa poslao u Guču na gumiranje. Zatim sam nosio na balansiranje. Tako da me točkovi koštaše najviše na banseku. Mada moram priznati da sam prezadovoljan, jer mi posle svih gore nabrojanih radnji nikada nije pukla testera. Dok mi je na predhodnom banseku to bilo redovna pojava. I dali znaš dali na tom banseku sa takvim točkovima pucaju testere. Svestan sam da je to slika iz oglasa i da verovatno nemaš ništa sa ovim bansekom. Međutim ako imaš neku od traženih informacija bio bih ti zahvalan. Unapred hvala.

stjepan151
07-04-11, 00:24
Sliku sam stavio(moj brat)na oglas jer mi je tako bilo lakše postaviti link dok to još nisam znao kako se radi.Bansek je moj ,služi me već 9.godinu i ne pucaju pile mada su felge rabljene.Kotači su od tomosAPN 6 motora 18"(oko580 mm),nosači su složeni kao vilica na motoru sa 2 uporišta.Prenos je na lanac manji lančanik na felgi je orginal od apn 6,veći lančanik od tomosa nekog za brdsku vožnju.Traktor vrtim na 1000-1200o/min.Prednost gume je nemože proklizavat,proguta šreganje pile i traktorom mogu doć svugdje.

stjepan151
07-04-11, 00:31
Zato će bit bubanj mali za sajlu fi 8 tako da bi brzina trebala bit ok ,a time i snaga.Napisao sam da ne mislim to forsirat i ne radim drva cijele godine nego za sebe ,bratu kumu ali po potrebi.

Kosjerac
07-04-11, 20:04
Stjepan 151 ta sajla osmica će da bude pretanka jer kada malo zapneš otkinućeš je, ja sam kidao i desetku i onda sam stavio dvanesticu, a da napomenem mali lančanik je 9 zuba a veliki 56, prečnik bubnja oko 10-tak cm a širina oko 25-30 cm.i imaoko 50 m sajle. Evo slika http://thumbnails27.imagebam.com/12696/995590126954029.jpg (http://www.imagebam.com/image/995590126954029)

peto1
07-04-11, 20:26
@ Kosjerac

Kako ti mota sajlu jl reda lepo ili preskace.

Okrim
07-04-11, 20:55
Pozdrav od Mirka iz Kule.>:D

(Nisam drugačije mogao obrisati post, a napisao sam u pogrešnij temi, ako admini imaju vremena neka ga obrišu)

stjepan151
07-04-11, 21:20
Ako sve bude funkcioniralo napomenuo sam da imam IMT539 pa ne očekujem da on može povuč nešto pretjerano debelo i dugo ,a mislim ako je čovjek u situaciji da si pmogne lakše je povuč manju količinu na više puta nego nosit iz neke jame.

Kosjerac
07-04-11, 21:22
Peto lepo mota sajlu kad zategne drvo i pakuje kao da ima slagač jer bubanj nije širok a koturača je na sredini samo je problem kada se odmotava onda onaj koji vuče sajlu kada kači napravi sebi viška jedno metar sajle da bi lakše zakačio i tu kada povuče počne da je mota labavo pa nastaje problem tj upada sajla uzmeđu ovih slabo smotanih krugova, onda ja zakočim čekrk i krenem malo napred da zategne sajlu pa onda uključim vreteno da bi lepo poćelo da mota sajlu, i još da dodam kad zategnuta sajla propadne između slabo stegnutih krugova onda je problem posle odmotati tu sajlu nego mora da se veže kraj za drvo i krene napred da bi se sajla isčupala iz slabo smotanih krugova.

peto1
07-04-11, 21:30
Pitam jel sam i ja imao te probleme da se sajla olabavi pa se onda unakrsti pa mota kako oce dok nisam svatio da sajla treba da bude uvek zategnuta koliko toliko nikad da ne bude labava. Brzo se osteti sajla i moras menjati. Posle sam pazio i nije bilo problema.

savoris
07-04-11, 21:42
a ja poludim kada onaj koji vuče sajlu cimne na kraju , ajoj kako bih ga zapucao šamarčinom a STALNO govorim da se to NE RADI

Kosjerac
07-04-11, 21:54
Da dodam, meni nije problem krenuti napred kada zakače sajlu za drvo jer sam u traktoru stalno nego je problem za ove što moraju da komanduju ručkom van traktora jer onda moraju da uđu u traktor da krenu napred pa neko da zategne sajlu na ručku pa tek onda da krene sa vučom drveta, a to je mnogooo komplikovano i sporo, a ovako kad zapadne sajla onaj što je vuče cimne jednom i kaže zapelo nemože dalje jer neće da je cimne da izađe sajla iz onih donjih olabavljenih krugova pa je onda veže za drvo pa kreni napred pa se vraćaj na početno mesto joj muka živa.

stjepan151
07-04-11, 21:54
Savo ,kolega je kod drugog gledao na RIKO RIBNICA vitlu 3t ,mali lančanik 10 -veliki 40 zuba .Gazda ga koristio dok je imao manji traktor sad bi nešto veče vitlo kupio univerzal neki jači.Znači i kod njega je 1:4 prenos

zombie_666
09-04-11, 22:36
POšto ne znam gdje bih drugo ovo stavio, evo ovdje pošto ovdje svašta ima, a i ovo je izgleda neka budževina.

Jel zna neko kakav je ovo uredjaj?!

http://www.pik.ba/artikal/1195197/traktor-steyer/

Ovo još nisam vidio, jel on ovako obradjuje zemlju?!?!

lisnik
09-04-11, 22:48
IzgledA kao neka zamjena mjesto valjka.^-^

savoris
09-04-11, 22:55
ja mislim da je ovo nešto za ravnanje zemlje , ima takav fabrički uredjaj ali neznam kako se zove , znam da sam ga negdje vidio

valjda se javi neko ko zna

zombie_666
09-04-11, 23:35
ja mislim da je ovo nešto za ravnanje zemlje , ima takav fabrički uredjaj ali neznam kako se zove , znam da sam ga negdje vidio

valjda se javi neko ko zna

Skontao sam ja da je ovo za ravnanje zemlje, mislim da se takva mašina zove skreper, al čudno mi što ovako ravna njivu (vidi se na slici da je to uzorana njiva)?

draganpan
09-04-11, 23:49
Kolko sam ja razumeo slikan je traktor jer je on na prodaju a ostalo nije bitno a ovo ispred njega nema logike da je uopste obradjivao jer kuda je posao...?

North ARMY
09-04-11, 23:57
Takvu masinu mozete videti na slovencakom oglasniku www.avto.net i cesto bude objasnjenje oni to koriste.

MONTOYA
10-04-11, 10:19
to kod nas zovu "greda" koriste za ravnanje oranja,mahom lošijeg i ne dovoljno izmrzlog....

Bećarina pusta
10-04-11, 11:31
Mi to zovemo ravnjač. Ovo je naš, radni zahvat 1,8 m i uglavnom služi za ravnanje lenija u i oko voćnjaka, za niveliranje, za zatvaranje zimske brazde... Vrlo jednostavan i dobar stroj koji odlično radi svoj posao.

http://img858.imageshack.us/img858/3324/ravnja.jpg (http://img858.imageshack.us/i/ravnja.jpg/)
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Materijal za još jedan ravnjač od 2,5-3 m je spreman, samo ga treba napraviti.

zombie_666
10-04-11, 20:33
Sad mi je jasno, al fakat nikad nisam vidio takav priključak. Danas sam bas zavrsio sjetvu i gledam jednu njivu do moje, lik uzorao prije 7-8 dana, bas prije nego sto je zagrijalo, a orano mu sa 2x16 plugom, brazda ko kauč da si prevrnuo. Do te mjere je tvrdo i spečeno, vjerovali ili ne, dok je otav drljao njivu, uzeo sam sjekiru i probao ušicama da razbijem brazdu, ma nema šanse, kao kamen da udaras. Tu čak ni ova masina ništa ne bi uradila.

stjepan151
10-04-11, 20:58
Savoris,bio sam danas kod susjeda gledao sa bratom malo krpanovo vitlo 3.5t.Mali kančanik ima 12 zubi-veliki 37,lanac 3/4".Po izračunu to bi bilo 1;3.08 i pošto to hoda znači da takva redukcija je OK. Po tome bi i 1;4.25 kako ja mislim napravit,trebalo biti ok.

savoris
10-04-11, 23:05
@zombi
nije valjda sjetva gotova kod tebe , kod mene još niko nije ništa posijao

ja sam juče sa rotodrljačom napustio jednu njivu jer ono nemože poravljati ni bager a kamoli traktor , isto čovjek uzorao prije 10tak dana , brazda se ispekla do te mjere da bi rotodrljača bila mirnija da je spustim na cestu od kamena nego na onakvu zemlju
toliko vibracija i šokova se dešava ispod rotodrljače da kad sam došao kući vidim da je jedan semering ''propišao'' od silne muke samo dok sam obišao jedan krug oko njive

@stjepan
ako je tako onda ok , kod mene je na vitlu 1:9 (sada) i ako je traktor na leru ili malo jače pri potezanju se traktor ugasi , rus 70 konja
ja ti pričam moj zaključak od ljudi sa kojima sam pričao dok sam bio u dilemi šta da kupim , mala redukcija zahtijeva veći gas da bi traktor imao optimalnu snagu , a čim daš veliki gas sajla ide prebrzo zbog male redukcije i teško je za praćenje , a ako proklizavaš lamelom da bi usporio lamelu ćeš sagoriti za sat-dva
ovo zadnje su moji zaključci zasnovani na iskustvima kolega a ne lična iskustva

savoris
12-04-11, 15:00
evo da ne kažete kako sam ja samo siledžija koji je ograničen brusilicom i aparatom za varenje , znam ja da radim i ovakve stvari
bavio sam se stolarijom od malena ali neznam ni ja zašto sam izgubio volju za njom , vjerovatno mi se zgadila pošto sam počeo raditi kao jako mali taj posao

http://img825.imageshack.us/img825/1266/abcd0011i.jpg

http://img51.imageshack.us/img51/5640/abcd0010t.jpg

http://img842.imageshack.us/img842/9707/abcd0003k.jpg

Kosjerac
12-04-11, 19:19
Savo svaka čast, majstor si nema šta, a pločice jesi li ti postavljao?

cukaneca
12-04-11, 19:45
Savo, jel' ovo Beli Jasen? Imas strug za drvo ili ti je stubice neko drugi obradjivao?

savoris
12-04-11, 20:42
nisam ja postavljao pločiec pošto sam totalni antitalenat za rad sa melterom i ostalim gradjevinskim materijalima

imam svoj drebang za drvo , naravno ručni rad ;) mene i moga oca , nije neka elegancija ali može da odradi posao , inače sve stolarske mašine smo mi pravili :oblarica,dihtarica,štuceri,šlajferica,strug.... ...............

stjepan151
12-04-11, 21:08
Jel drepang sa glijetvima pa pogađaš figure ili kopirni? Stupići su ok i gazišta.

savoris
12-04-11, 21:22
kopirni , staviš metalni šablon i opleti

KishRobert
12-04-11, 21:26
Imal' koji bosanac da ne voli drvo?
:lol::lol:

stjepan151
12-04-11, 21:33
malo poslikaj kad stigneš ja sam napravio na glijetva počeo kopirni pa odustao pred punoo godina.

sipeta
12-04-11, 22:12
Zna li ko gde mogu da nadjem polovnu klipno aksijalnu pumpu oko 200 bar-a

dulebdp
12-04-11, 23:07
svaka cast savo ::svaka cast::

savoris
13-04-11, 00:55
hvala momci
inače dok sam bio jako mali brojao sam izradjene stubove , brojao sam do 10 000 a to je bilo jako jako davno jer se već nekih 7-8 godina ne bavim aktivno stolarijom

futurefarming
13-04-11, 01:05
Jeste ekstra Savo junače, ne reče nam koje je drvo.>:({

velja imt 540
13-04-11, 01:13
beli jasen zar nevidis

futurefarming
13-04-11, 01:17
Vidim da je belo.Lkl{{

savoris
13-04-11, 10:02
beli jasen zar nevidis

>:({zna čo'jek

danijella
13-04-11, 10:46
Savo bil radio ovakve stepenice za pare?

savoris
13-04-11, 11:27
moj otac radi takve stepenice još uvijek , samo se ja ne bavim više stolarijom , on radi

cukaneca
13-04-11, 11:33
beli jasen zar nevidis

Ne znam da li cemo se razumeti oko naziva ove vrste drveta, radi se o 'brzorcu' ili 'kiselo drvo' kako kod mene kazu latinski Ailanthus altissima. Inace se vrlo retko koristi za gradju jer ako pokisne vrlo brzo propada ali ako je u suvom moze dugo da traje i ako se osusi ekser u njega bez busenja ne ide. Elem jednom sam kod lika video uradjen gelender od tog drveta i ne mozes ga razlikovati od belog jasena.

savoris
13-04-11, 11:37
kod nas to na šta ti misliš zovu morski jasen , ovo je bijeli jasen

a svaki jasen kada pokisne ostavlja na sebi plave pjege koje je nemoguće iskorijeniti

danijella
13-04-11, 11:57
moj otac radi takve stepenice još uvijek , samo se ja ne bavim više stolarijom , on radi

Ako nije problem pitaj oca koliko bi to kostalo pa da bas usporedim sa cenama ovde kod nas.Cena nek bude neka okvirna nemora bas u dinar(marku) inace stepeniste ima 16 stepenika i oko 1,5 metara onog ravnog dela.Ja bih radio stepeniste pa ko zna...

peto1
13-04-11, 12:25
Ako nije problem pitaj oca koliko bi to kostalo pa da bas usporedim sa cenama ovde kod nas.Cena nek bude neka okvirna nemora bas u dinar(marku) inace stepeniste ima 16 stepenika i oko 1,5 metara onog ravnog dela.Ja bih radio stepeniste pa ko zna...

Danijela upisi lokaciju da znamo gde kod nas, jel je ovako dosta sirok pojam.

danijella
13-04-11, 16:05
Okolina Sombora.Pisalo je evo sad sam primetio da nema lokacije,to je izgleda od kako smo presli na novu verziju.

savoris
16-04-11, 15:06
neko je se raspitivao ovdje za mješalicu koja uzbunjuje septičku jamu
evo naletih na jednu u oglasima
http://www.pik.ba/artikal/1221526/mjesalica-za-septicku/

tutun 1
17-04-11, 16:27
@savoris , jesi razmisljao o prskalici za qqruz ? Ja nesto kontao ovako : metalni ram , dva bureta od 200 l . kardan sa vratila na pumpu (u ramu pumpa ispod buradi) levo i desno kraci na 10x10 cevi i na njima dizne i creva .ovo je nagrubo ali verovatno kontas sta imam na umu....
Izvodljivo ?^-^^-^

Molio bih bez četerskog pisanja na Forumu!!! (ps)

savoris
17-04-11, 17:38
izvodljivo kako da ne
ali imam par pitanja
1. na šta bi to ličilo ?
2. koliko košta nova prskalica?
3. koliko misliš da bi koštao takav projekat?

izgradnju ja lično podržavam tamo gdje je priključak ili mašina toliko skupa ili nedostupna i onda se pribjegava samogradnji , a nova prskalica košta kod nas (zavisno od litraže) oko 700-800e , povrat 40% pa sada ti odluči isplati li se zezati sa time .
ili polovna da se uzme pa lijepo remontuje

tutun 1
17-04-11, 21:57
Sto jes' jes' !! Odoh na oglase da pogledam cene...

Moderatori izvinjenje...

Šošara
19-04-11, 00:22
Savo,klip od Zadrugara za hidrauliku,i razvodnik,moze li se iskoristiti za ovako nesto

http://www.youtube.com/watch?v=An4xjhRZL2Q&feature=related

savoris
19-04-11, 00:40
koji traktor imaš?
a neznam ni kako izgleda to od zadrugara , slika bi pomogla

Šošara
19-04-11, 00:51
Imam Ursusa 360.
A klip od Zadrugra je kao onaj sto si ti stavio na prednju hidrauliku na 52-ojku.

savoris
19-04-11, 01:30
pa zar ursuzi nemaju izlaz za dvosmijerni klip , taj klip sati umjesto topinka i riješena stvar

Šošara
19-04-11, 01:46
Kod mene je samo 1 izlaz za crevo od kipe.Ispod sedista imaju dva mufa,a pored njih neke strelice,verovatno je to to.
Tako sam i mislio da ga stavim umesto toplinka,kao na onom videu gore.Da moze da iskipuje kasiku.Samo me zanimalo tvoje misljnje ima li takav klip dovoljno jacine da izdrzi opterecenje guranja kasike, jer bi stajao umesto toplinka.

savoris
19-04-11, 07:29
takav klip ima nekih pet puta viška snage u tom položaju
raspitaj se kod ljudi koji znaju više o ursuzu , ja mislim da oni imaju izlaz i za dvosmijerni klip kako sam negdje pročitao ili može da im se dogradi , nisam siguran ali ipak pitaj nekog boljeg poznavaoca

Šošara
19-04-11, 22:13
Savo,pao je pazar:

http://i56.tinypic.com/339r0np.jpg

http://i55.tinypic.com/2hobfo6.jpg

http://i55.tinypic.com/33p4nl0.jpg

http://i55.tinypic.com/2ztdo51.jpg

Klip i razvodnik su od Zadrugara,a creva su od neke masine na hidro pogon.Neka cudna skalamerija.

Malopre sam gledao na Ursusu ima ispod sedista dva srafa i pored njih strelice.Jedna prema desnom blatobranu,druga okrenuta prema levom.Znaciizlaz i ulaz.Na srafu gde je strelica okrenuta prema desnom blatobranu je zavrnuta cev od kipe.
Raspitacu se kod majstora za Ursuse da budemo sigurni.

savoris
20-04-11, 01:00
dobro je , jeli ovo dvosmijerni klip pošto samo vidim jedan holender na njemu a na razvodniku vidim 4 , znači trebao bi biti dvosmijerni

Šošara
20-04-11, 01:16
Dvosmerni je.Rupa se ne vidi na slici.

petarHR
20-04-11, 01:37
Ima ursus izlaz, samo stavi priključak, taj drugi ''muf'' ispod sica, na njega. Radiš tako da ručicu guraš prema dole onda ti je pritisak na tome neiskorištenom, sljedeći položaj je plivajući, pa neutralni (zablokirano), pa ovaj koji sad koristiš. Plivajući osjetiš pod rukom jer ima ''zub''

Šošara
20-04-11, 20:00
Petre,ako sam te dobro razumeo,nece trebati dvosmerni razvodnik koji sam uzeo sa klipom,sve ce da odradi traktorska hidraulika.Samo mi reci koja rucica,jel to ona kraca sa kuglom na vrhu?Imam izvod ali ga ne koristim,prikolice nemaju kipu.Da ne smetamo na temi mozes mi objasniti na pp.

mityoo
23-04-11, 00:30
Au, Savo svaka čast...... Ma lako mu da radi sa drvom kad ima materijala koliko hoće.... ako nestane, očas ode do šume pa naseče još...

savoris
23-04-11, 08:46
jes' mićo ali ako okratiš nemožeš da navariš i obrusiš :lol:

mityoo
24-04-11, 07:38
To jes' al kod tebe bar ne manjka sirovine... pa ako i ne uspe ide na gomilu za loženje..... A ja ako hoću nešto da pravim od drveta moram prvo sa novčanikom na stovarište.... Ti očas skokneš do šume da nasečeš materijala a ja moram da ga kupim....

savoris
24-04-11, 08:03
jes' al' još nisam patentirao sušenje drveta na prisilan način , nemoe od sirovog da se radi stolarija

mityoo
24-04-11, 17:24
Pa Savo, mislim da bi bilo krajnje vreme a se daš na posao... Lkl{{>:({

savoris
24-04-11, 20:04
evo malo i zanimacije oko željezarije

danas kupih ovaj malčer za MTK , trebao bi pokušati da ga prepravim na moju mutu ako budem mogao

http://img191.imageshack.us/img191/384/image026ln.jpg

http://img845.imageshack.us/img845/4545/image025u.jpg

http://img707.imageshack.us/img707/2158/image024d.jpg

http://img43.imageshack.us/img43/3687/image027up.jpg

radni zahvat 80cm , vidi se da je veoma malo radio
redukcija reduktora je 1:3

EDIT
a ovaj sam pazarivao i nismo se našli u cijeni
zahvat 120cm
http://img576.imageshack.us/img576/3792/image022dv.jpg

http://img233.imageshack.us/img233/9916/image023cx.jpg

Kosjerac
24-04-11, 20:10
Aj savo prodaj mi ovaj malčer treba mi za maline ili nađi mi drugi nema ovde kod mene toga.

savoris
24-04-11, 20:18
ajde ponudi nešto konkretno , i ja sam ga jedva našao
meni bi bolje odgovarao traktorski , ovaj je nužno zlo jer motokultivatore ne volim očima da vidim

koliko daješ prije nego ga počnem prepravljati , tada nije za prodaju

futurefarming
26-04-11, 14:11
Savo junače, ne prijavljuješ moderatorsku značku sa komšijskog foruma.Lkl{{

savoris
26-04-11, 21:42
future druže to je samo uredništvo u jednom podforumu , ništa naročito , pošto najviše pratim šumarstvo tamo su me prikačili kao urednika

Kosjerac
26-04-11, 22:27
Savo da častiš za to, kada se vidimo u Rumi pod šatrom gde peva Vendi.:lol:

savoris
27-04-11, 00:42
ma nije problem , sada ćemo se častiti , ili na sajmu

samo , Vendi nas je izdala :lol:

dzionik
04-05-11, 16:03
Savo ovo je nešto po tvom ukusu, pogledaj šta rade ljudi.

http://vimeo.com/16106427

http://openfarmtech.org/wiki/LifeTrac#Prototype_III

http://openfarmtech.org/wiki/LifeTrac

Sajt je ogroman pa je malo teško za snalaženje ali imaju puno video materijala.

dulebdp
04-05-11, 21:51
svasta ljudi rade

savoris
04-05-11, 22:33
ali ovi moraju da stave ogromnu kašiketinu :lol:

branko
08-05-11, 11:14
Savo, kao što ti već jednom rekoh, to što bi tvoje ime postavilo u svetske anale šumarske tehnologije, jeste da napraviš neki leteći tegljač trupaca, da se ne moraš zlopatiti kroz šumu, nego letiš iznad šume...Lkl{{

savoris
08-05-11, 11:20
ma letio sam ja više puta , ali NIZ šumu :lol: :lol: :lol:

German hunting terrier | Jagdterrier