Priključci, strojevi i mašine "made by savoris"

Postavi kvacilo na osovinu kardana. od p.auta ti je dovonjan sila je potrebna posle redukcije,a ako se ukaze potreba za kocenje inju stavi iza kvacila
 
ne valja opcija da se postavi na kardan
zbog toga sto ce biti tesko odmotavati sajlu (moras pokretati citavu redukciju)
i o tome sam razmisljao
 
ljudi ja kad sam ovu prikolicu vidio nisam mogao da odolim a da je ne napravim ::namigivanje::
[youtube=425,350]YnC2aFIJjiI[/youtube]
izrada je vec pocela za sada sakupljam komponente (vecinu imam) :D
ono sto ja zamisljam je duzina 2.5m sirina ce biti tako da prati gaz traktora
glavcine ce da budu od OPELA , gume 195/14C teretne ili 195/70/15C
ruda ce da se zakrece ovako

korisna stvar kada se obilaze drva po sumi , a dobro je i za kretanje po bocnom nagibu teze se prevrce
stim sto cu ja da napravim da mogu metarice da tovarim poprijeko ,tako mi lakse tovariti
svidja mi se i ovaj kran mali on nije u planu trenutno ali razmislit cu i o njemu
 
za ovo ti treba malo veci traktor bar od 40 50 ks posto vidim da se jimna od 25 ks pomalo muci sa tom prikolicom ali svejedno prikolica je zakom svaka cast na izumu ::svaka cast::
 
hehe pa jinma se pati i sa praznom prikolicom :haha:
danas sam poceo sa konkretnom izradom nije mi islo pa i nisam nesto puno posla uradio
vise sam proveo vremena odabirajuci prave komponente

uglavnom uradio sam one uzduzne nosace za rukavce, klackalice
prilicno je masivno uradjeno cijev je 100x100mm debljina stijenke je 5mm
sada je na redu da se postave caure i bolcnovi na kojima ce da se klate ti nosaci,bolcnovi ce biti 56mm fi
evo kako sam to uradio

ovako bi to trebalo izgledati kada se sastavi
rukavci sada nisu pricvrsceni moram prvo na glodalicu da poravnjam onaj dio na koji ce da nalegnu , ne ostaju ni ove gume ovo je samo postavljeno radi mjerenja
 
posto se ja bavim i autotrkama to su gume koje su potrosene za te svrhe ::namigivanje::
a vide se ove na zemlji sto su pored sa lijeve strane , to su C gume teretne one idu na ovo

a uporedno sa ovim pravim jos jedno pomagalo evo malo slika , kontajte :D


EDIT

evo sad sam otisao da slikam jos jednu sliku
inace ovi zupcanici su od dva mjenjaca od GOLFA takodje sto su potroseni na trkama ::namigivanje::

inace da napomenem da su i oni rukavci za prikolicu takodje sa bivseg trkaceg auta :ppozdrav:
 
eve ga zavrsena prikolica za sumu prvi tereti su prevezeni
rezultati odlicni


a evo ga jos jedan zavrsen stroj , cjepac za metarice
 
u jebote o tome ne smem ni da razmisljam :cool:

eh kolko ja imam nekih novotarija u svojoj glavuri samo dobro si primijetio nemam uslova za realizaciju
a nekako mi je draze da komponujem neke stare i polovne stvari nego da radim sa novim materijalom :sta: to sunjanje po otpadima i cackanje po raznim masinama komponentama i strojevima ima neku draz koja me privlaci , meni se cini da je najlakse uzeti neciji nacrt (projekat) otic' u radnju kupit materijal i sijeci vari pravi :spavam: ::lose::

al kad ti moras da skontas sta i od cega bi moglo da se iskoristi na neku sasvim drugu stvar , e to onda mijenja sve
 
Dobar izum samo kod nas u kraju neiskoristiv! Sajla je OK samo je problem sto je nemas gde zakaciti jer nema drveca u blizini!
 
a ko kaze da to mora biti drvo ::namigivanje:: ::namigivanje::
ja vidio u covjeka napravio nesto slicno kao sidro , od dva "U" profila
samo to cudo baci na zemlju ispred sebe i malo ga zabode u zemlju i kada pocne da se izvlaci ono samo nastavi da propada i rovi kroz zemlju dok se ne zaustavi negdje , ajd da kazem nesto na principu podrivaca :D
 
Nazad
Vrh