Objekti za držanje svinja - svinjci

kod mene su relativno nove (3 god.) ali kod mog brata imaju 20 god i još služe možda je par komada zamenuo
 
Pozdrav svima, sto se tice resetaka

kod nas plasticne resetke dim 40x60cm od 13 do 17 eura, bez nosaca, ja koristim flah 5mm kao nosac, ove resetke su na nekim farmama vec i po 30 god(kaze prof dr Vidovic), on je njegove stale u Rumenci sa tim opremio.

E druga stvar, iz uvoza se mogu dobiti mnogo jevtinije BETONSKE resetke dim 2000 x 50 za nekih 5 do 15 Eura u Francuskoj, gledao ja po net-oglasima, e sad ostaje prevoz...

Prevoz kosta oko 2500 eura otuda za sleper, pa kad bi se napravila zbirna tura, hranilice betonske(30tak eura), resetke, cekalista, 40tak eura/mestu, prasilista komplet oko 250 eura, znaci nekoliko svinjara da podele troskove prevoza i malo opreme da pretekne svakom cisto da ispltimo put i to je to....

UHHHH odoh u off,
evo slike mog odgajalista, radjen zadnja 2-3 dana, videcete kako sam resio vratnice, nema sarki vec rasecene cevi kroz koje idu armatura sa obe strane tako da se otvaraju vratnice sa obe strane, po potrebi
9fp4xu.jpg

5k29u8.jpg
, ostaje da se jos namontiraj resetke, i ofarba posle :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Hvala,
greska je u kanalu, trebao je biti sa desne strane, uza zid tako da se ne ulazi pri hranjenju, ali jbg..., ostaje jos lim da se izvari na pregradama od zida do kanala visine 80 cm, MNOGO BITNO DA ZNATE, da bi se dobile 2 temperature u istom boksu, strujanje vazduha iznad resetetaka za izdjubravanje tj., izmedju boksova....
Pozdrav
 
2i228lz.jpg

Post je spojen: [time]1265665855[/time]
_________________________________________________
nije ima dosta mana
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Svaka čast vidi se da se profesionalno bavite ovim poslom ::svaka cast:: jedno pitanje kako (sa čime )zatvarate u tovilištu donje ventilacione otvore i može li još koja slika :D
 
AGROfamili, objekat je strava samo mi nije jasno zašto je tako visko!
Leti je to sigurno ok ali zimi?Ajde molim te ako imaš i sliku od jame (osokare) pošalji ,zanimame kako si rešio to pitanje.
 
xni23t.jpg
29lie1g.jpg

pocinkovane cevi su za ventilaciju a plafon vise nije toliko visok posto je uradjena izolacija

Post je spojen: [time]1265665381[/time]
_________________________________________________
francuz je napisao(la):
OCEMO SLIKA JOS!
OCEMO SLIKA JOS!
OCEMO SLIKA JOS!
OCEMO SLIKA JOS!
OCEMO SLIKA JOS!
:D :D :D :D :D :D :D :D
::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast::
Ako mozes objasni gde i kakve si greske napravio da bismo imali na umu kada nesto mi budemo tako slicno radili... :cao: :cao: :cao:
greska broj jedan je sto nisam u tovu uradio punu resetku nego samo deo i veliki problem predstavljaju prozori u donjoj zoni
Post je spojen: [time]1265694366[/time]
_________________________________________________
D.R.E.D je napisao(la):
Svaka čast vidi se da se profesionalno bavite ovim poslom ::svaka cast:: jedno pitanje kako (sa čime )zatvarate u tovilištu donje ventilacione otvore i može li još koja slika :D
te otvore sam zatvorio ciglom i izmalterisao samo stvaraju promaju i ometaju cirkulaciju vazduha kakva je inace predvidjena u mom objektu
Post je spojen: [time]1265725408[/time]
_________________________________________________
draganpan je napisao(la):
Upravo je po meni potrebno da neko blize objasni kakva staja treba za tu kolicinu do deset krmaca ali da ne drzi predavanja o cistoci, provetravanju osvetljenosti prostorija ispravnosti vode i drugo jer sa deset krmaca pocetnik je samoubica posto uspeh sa deset sedam osam i vise krmaca moze imati samo covek koji ima iskustvo sa bar dve i vise krmaca i njihovom prasadi.
Mene ovde interesuju ciste seme skice i slicno ili link gde se moze to videti a moze biti skicirano i slobodno rucno. Znaci netreba mi projekat vec idejno resenje rasporeda...
Znaci konkretni podaci o velicini prostorija nacinu grejanja provetravanja izdjubrivanja... nacinu pojenja i tip poilica hranilica i drugo
Ja imam objekat za cetiri krmace sa pojilicama tip sisaljka i hranilicama za prasad koje sam sam napravio, ali neznam da li su prostorije pravilne pa nebih sada skicirao jer je mozda lose pa da ne varam ostale.
Zeleo bih da cujem i druga misljenja.
[/quote
2hxoy03.jpg
 
ajde mi molim te objasnite kako da napravim taj sistem ventilacije sve ostalo sam smislio,zasto u tovu da stavis sve resetke
 
I ja hteo da pravim nešto slično kao kod tebe na prvoj slici,sad si me bacio u dilemu.
Budi ljubazan pa malo pojasni zašto ceo pod rešetkast?
 
Nazad
Vrh