Objekti za držanje svinja - svinjci

moje nece biti kao sto ima ovde u ovom topicu,moje su manje i visine su oko 1.7-2m.Od gore su suplje i samo sa amperima sipas.
ove slike sto su ovom topicu su jedno 1000-1500e sigurno po komadu a moje su jeftenije dosta,posto ih pravi jedan majstor i do sada su se pokazale odlicne kod mog druga koji ima 350komada tovljenika.
 
Zdravo ljudi, ima li koga da vec ima neki da kazem malo moderniji svinjac. Hteo bih da se malo posavetujem.... Naime ja sam napravio svinjac duzine 40 i sirine 7 metara. Pokrio, postavio stiropor izolaciju po rlafonu, odradio dobar deo posla osim poda. Napravio sam Bazen vani 5mt sa 4 dubine. E sad zna li neko gde i po kojoj najmanjoj ceni u srbiji mogu da se nabave pvc resetke. Jer sve sto sam gledao nigde nisu ispod 10/11 eura komad..
 
pedja voganj je napisao(la):
moje nece biti kao sto ima ovde u ovom topicu,moje su manje i visine su oko 1.7-2m.Od gore su suplje i samo sa amperima sipas.
ove slike sto su ovom topicu su jedno 1000-1500e sigurno po komadu a moje su jeftenije dosta,posto ih pravi jedan majstor i do sada su se pokazale odlicne kod mog druga koji ima 350komada tovljenika.
@ Pedja
Daj slike tih hranilica
 
pre nego sto investirate novac dobro se informisite
trenutno nemam vremena ali cu vam veceras ili u toku dana dati par informacija na sta se mora obratiti paznja da bi sistem fukcionisao.
 
@ Arsa
Te hranilice ce kod mene biti tamo u aprilu,mogu uzeti od majstora slike i skenirati pa ubaciti.Ne znam stvarno kad cu okaciti slike jer je majstor 40km od mene,ako budem isao do njega uzecu slike.
 
Prijatan docek i sretnu i uspesnu Novu Godinu zelim u svoje i u ime ureddjivackog tima
 
Evo kako je to moj otac zamislio pre 10-ak godina


2a50qaw.jpg


ima tri svinjca sa ispustima u svaki staje 10-12 komada

307x2eh.jpg



nr10td.jpg



bgqxrk.jpg
 
kolika mi treba osokara za 100 komada,i jel ima neko slike kanala ili da mi objasni kako to ide i koliko o svinjcu treba da ima resetki mislim procentualno
 
Nije puno velik čardak (oko 16 metara) je pregrađen na četiri dela, tri su svinjci i onaj prvi kod onog kantara je za spremanje hrane tu je krunjač, krupač i mala mesaona. Plafon čardaka je u tom delu otvoren sa limenom "lulom" tako da klipovi cure ispred krunjaca. Dosta je jednostavan ali je praktican i upotrebljiv vec 10-ak godina imam i jedan mali prascarnik sa boksovima i kavezima (za cetiri krmace) okacicu slike za koji dan. :cao:
 
Zna li neko gde se mogu naci plasticne resetke za pod i po kojoj ceni. Ja sam nasao u mojoj okolini pozarevca ali je cena previsoka, mislim da toga po vojvodini ima sigurno jeftinije... Standardne dimenzije 40 x60.
 
SKEMBA je napisao(la):
Zna li neko gde se mogu naci plasticne resetke za pod i po kojoj ceni. Ja sam nasao u mojoj okolini pozarevca ali je cena previsoka, mislim da toga po vojvodini ima sigurno jeftinije... Standardne dimenzije 40 x60.
Imaš u bečeju betonske za 2300+ pdv po 1 m2 ako hoćeš broj na pp
 
>> talianu<< Pa to bas i nije povoljno 2300 din +pdv. za m2 s obzirom da betonske resetke imaju kratak vek. plasticne dimenzija 40 x 60 kostaju 11,20 eura za komad +pdv. Ali sam cuo da po vojvodini ima dosta jeftinije da se nadje...
 
mozes sam da izlijes betonske resetke, napravi šablon koji ti treba samo dobro armiraj i vek vekova su
 
Skemba pa to ti dođe u 1 m2 -4.16 kom pomnoženo sa 11,2 eura = 46,6 + pdv. tek je to mnogo!
Ja isto planiram ovo proleće da pravim neki svinjac sa rešetkastim podom aa sam u nedoumici betonske ili plastične. Verujem da povoljnije nećeš naći.Ako naletim na nešto javiću ti.
A da li je neko pravio sam betonske i kakva su iskustva? Meni se čini da je jedino problem kako kalup da se napravi.
 
saleso je napisao(la):
@skemba
odakle ti da betonske resetke imaju kratak vek
Iz iskustva znam da ne traju dugo. Vec posle par godina pocinje da se trosi beton i da puca. Stalno su u mokraci i zato propadaju..
 
Nazad
Vrh