Ko je raspoložen za akciju

tarana

Član
Učlanjen(a)
23 Okt 2007
Poruka
1.813
Lokacija
kikinda
može da se javi profesoru ševarliću na milsevar@eunet.rs
23. februar 2009. 18:09
Prof. dr Miladin M. Sevarlic
Poštovani posetioci www.poljoprivreda.info i autori KOMENTARA u vezi mog članka SUBVENCIJE ZA SAMO ČETVRTINU POLJOPRIVREDNIKA,

1) Pridružujem se ponudama koje su pojedini posetioci www.poljoprivreda.info iznosili u svojim komentarima upućenim gospodinu ministru poljoprivrede Dr Saši Draginu i ustupam mu svojih 2,20 ha zasejanih pšenicom na do ove godine RPG u KO Preljina (Čačak) uz potpisanu izjavu da mu poklanjam sav prihod od ostvarene proizvodnje psenice uz isplatu naknade za dosadašnje troškove predsetvene pripreme, semensku pšenicu i setvu i djubrenja - s tim da mi isplati i iznos subvencija od 12.000,00 dinara po hektaru koliko se iz agrarnog budžeta daje tzv. čistim seljacima iliti paorima odnosno 2,2 x 12.000 = 26.400,00 dinara.

2. Slažem se da su ovoj zemlji stimuliše NERAD na svim nivoima - od subvencija nezaposlenima na Tržištu rada do isplate nezaradjenih plata u brojnim propalim firmama, dok istovremeno nedostaje radna snaga za obavljanje poslova u sezoni poljoprivrednih radova koji zahtevaju više radne snage (posebno u vreme berbe voća).

3. Savetujem svim vlasnicima poljoprivrednih gazdinstava da obavezno obnove registraciju svojih gazdinstava i za 2009. godinu do 31. marta t.g., jer je ovakva PROTIVUSTAVNA i NEZAKONITA Uredba neodrživai ista mora biti predmet preispitivanja od strane Vlade koja ju je i donela.

4. Predlažem da svi vlasnici poljoprivrednih gazdinstava koji uopšte nemaju regulisano penzijsko osiguranje ili imaju penzijsko osiguranje regulisano po osnovu rada van sopstvenog gazdinstva pokrenu POSTUPAK OCENE ZAKONITOSTI predmetne Uredbe.

5. Predlažem da svi oštećeni vlasnici poljoprivrednih gazdinstava pošalju na adresu: KABINET PREDSEDNIKA VLADE REPUBLIKE SRBIJE, na pažnju predsedniku Dr Mirku Cvetkoviću, 11000 Beograd, ul. Nemanjina 11 ili na e-mail: predsednikvladesrbije@srbija.sr.gov.yu dopis naslovljen kao sledeći PREDMET: ZAHTEV ZA IZMENU UREDNBE O REGISTRU POLJOPRIVREDNIH GAZDINSTAVA, sa obrazloženjem da je ista:
a) PROTIVUSTAVNA jer je suprotna odredbama Ustava Republike Srbije koje garantuju isti ekonomski položaj svih subjekata privredjivanja;
b) NEZAKONITA jer u nijednom zakonu na koju se predmetna Uredba poziva u svojoj preambuli nema definisanih kategorija KOMERCIJALNO i NEKOMERCIJALNO GAZDINSTVO, kako je to navedeno u predmetnoj Uredbi;
c)APSURDNA I NELOGIČNA jer se pod NEKOMERCIJALNIM GAZDINSTVOM subvencioniraju domaćinstva čiji su članovi vlasnici poljoprivrednog gazdinstva stariji od 65 godina i na evidenciji PIO osiguranja odnosno PENZIONERI.

Imajući u vidu da iskustvo iz borbe proizvođača duvana, kojima je ministar Dragin prvo izričito saopštio da NEMA NIKAKVIH SUBVENCIJA ZA PROIZVODNJU DUVANA, a zatim pod pritiskom njihovog Udruženja NAKNADNO OBEĆAO SUBVENCIJE od 12.000,00 dinara po hektaru, a zatim iste uvećao još za 20.000,00 dinara po hektaru odnosno na 32.000,00 dinara po hektaru, igleda da POLITIČARI U OVOJ DRŽAVI POPUŠTAJU JEDINO POD ORGANIZOVANIM PRITISKOM OŠTEĆENIH POLJOPRIVREDNIH PROIZVOĐAČA. Kao autor članka koji je predmet Vaših komentara, spreman sam da konsultujem kolege profesore sa PRAVNOG FAKULTETA UNIVERZITETA U BEOGRADU i da ih zamolim da nam sastave TUŽBU ZA POKRETANJE POSTUPKA OCENE ZAKONITOSTI UREDBE O REGISTRU POLJOPRIVREDNIH GAZDINSTAVA U 2009. GODINI.

Molim sve zainteresovane koji žele da budu potpisnici takve TUŽBE da mi se obrate na moj e-mail: milsevar@eunet.rs Ovaj POZIV se odnosi i na sve VLASNIKE i DIREKTORE POLJOPRIVREDNIH PREDUZEĆA i DIREKTORE ZEMLJORADNIČKIH ZADRUGA budući da su i ove dve grupe subjekata poljoprivredne proizvodnje predmetnom Uredbom isključene kao korisnici subvencija u 2009. godini.
_________________________________________________Post je spojen: [time]Wed Mar 4 09:58:10 2009[/time]_________________________________________________
uostalom evo ceo link.
http://www.poljoprivreda.biz/stav
 
Odg: ko je raspoložen za akciju

Svima nam je u interesu da se uključimo u ovu akciju.
 
Odg: ko je raspoložen za akciju

konacno nesto konkretno :bravo: :bravo: ::svaka cast:: moj predlog je nemojte obnavljati registraciju
 
Odg: ko je raspoložen za akciju

Da se ukljucimo ljudi nego sta!
Mislim da bi bilo dobro da neko recit sroci jedan dobar dopis i podelimo ga medju sobom a onda svi posebno na e-mail predsednika vlade. Ako nema odgovora e onda svakodnevno i po nekoliko puta.
 
Odg: ko je raspoložen za akciju

pridruzujem se pozivu da se ovo nekako razdeli svima, a citajuci reci prof. Sevarlica mozda i gresim za registraciju tako da cu verovatno ipak obnoviti. bilo bi dobro da se sto vise ljudi upozna sa ovom inicijativom pa onda neka svako odluci sta ce
 
Odg: ko je raspoložen za akciju

O ovome se treba dobro razmisliti, jer je trenutna situacija apsurdna. ::jako_besan::
 
Odg: ko je raspoložen za akciju

Predlažem da se u ime članova foruma sastavi protesno pismo za izmenu uredbe tj. ceo način registracije polj.gazdinstva na adrese Predsednika Vlade i Države i Skupštine Republike Srbije
 
Odg: ko je raspoložen za akciju

ja sam sa vama,pitanje za gospodu iz ministarstva Da li ce biti recesije u poljoprivredi i ko mu je sastavio zakon jer se iz zakona moze zakljuciti da poljoprivreda koja nije i nikad nece biti u recesiji trpi ili se unistava bez ikakvih sagledavanja posledica po nas koji radimo i punimo budzet Srbije.Zahtevam da se izadje u susret svim poljoprivrednim proizvodjacima i da im se pomogne ili u suprotnom da nepravite nikakve razlike jer ce vas ta vasa politika kostati drzave koja je sve manja iz decenije u deceniju.pa nebi me cudilo da do 2050 god u Srbiji bude duplo manje poljoprivrednika koji ce obradjivati zemlju.Samo da vam skrenem paznju da takvim radom nevidim da cete ostvariti bilo kakav cilj no jos cete dobiti goru sliku od ove postojece jer vasim radom poljoprivrednici se nemogu osamostaliti da su nezavisni i da zive 1000 godina pa nebi ostvarili takav cilj.OVO ZAPAMTITE DA SE NECE RODITI SRBIN KOJI CE MOCI SVIMA DA UDOVOLJI DOK JE NA VLASTI,SADA JE SUPROTNO JER OCIGLEDNO DA RADE PROTIV NASEG NARODA.NAS SISTEM TREBA DA SE PROMENI IZ KORENA STO ZNACI DA SE PREBACIMO NA DRUGO DRVO JER BI BILO DUGO DA CEKAMO DA NOVO PORASTE A TO ZNACI DA SE sRBIJA CELA ISELI NA NEKO BOLJE MESTO GDE VEC SADA LJUDI BOLJE ZIVE A ONI DA DODJU NA NASE MESTO.jer vasim radom ste pokazali da nemozete ili necete da se uozbiljite i da radite kao sav normalan svet jer nam se svi poljoprivrednici iz okolnih zemalja smeju to sto radite nema nikakve indicije da ce dobro proci.kao i poslednjih 100 godina Srbovanja ostaju nam samo mrtva slova na papiru.
 
Odg: ko je raspoložen za akciju

Los predlog, jer bi se poslalo samo jedan e mail, treba malo masovnija akcija.

pa nebi me cudilo da do 2050 god u Srbiji bude duplo manje poljoprivrednika koji ce obradjivati zemlju

Ovo će se sasvim sigurno desiti, čak i da se isplaćuju sve subvencije
.
 
Odg: ko je raspoložen za akciju

Svi smo mi za , samo još neznamo za šta tačno ! :haha: :ppozdrav:
 
Odg: ko je raspoložen za akciju

@ Kiki
Slažem se, u tom slučaju i ja sam za.
 
Odg: ko je raspoložen za akciju

Potrebno je da neko rečit postavi ovde tekst, pa da ga svi redom pošaljemo u ministarstvo na e-mail i redovnom poštom.
 
Odg: ko je raspoložen za akciju

Ovo je sramota. :nono: Nesto mora da se menja.
 
Nazad
Vrh