lle de france rasa ovaca

Cene priplodnih grla Ile de france: fco Francuska

Ženska grla:
4-8 meseci 25o e
8-12 mes 270 e
UZ pregled na sjagnjenost 20 e , veterinarski sertifikat sa analizama krvi 52 e

Ovnovi:
do 1 god 850 e
do 2 god 1.000 e
veterinarski sertifikat sa analizama krvi 59 e
Inače ovnovi IDF se klasifikuju u klase
EL-elita
AM-improver
SV-service
AMBO-meat improver

Jako važno zbog pedigrea i naravno cena u skladu sa time.Treba znati protumačiti pedigre.
Prodaja prilodnih grla ide isključivo preko udruženja i njihove uprave.
 
u sustini se ovo poklapa sa informacijama koje ja imam.Ove cene ovnova vaze najverovatnije za ove SV-ovnove, a ostali kostaju "malo" vise
 
Cene su za elita ovnove, promotivna ponuda u cilju dugoročne saradnje.
Tržišne su sasvim drugačije
 
Prica da Francuzi nerado prodaju svoja najbolja grla mozda vazi za Nemce posto znam da se medjusobno bas ne simpatisu.Aktuelni predsednik idf asocijacije (I.L.) je na svojoj farmi koja broji oko 600 grla prilikom jedne posete izdvojio iz jednog boksa neki 10-ak ovnova i rekao da oni nemaju cenu, a za sve ostalo birajte.Mislim da je to sasvim u redu i prosto neverujem da bi bilo koji Nemac dozvolio tamo nekom odgajivacu iz Srbije da mu bira sta zeli.
Sto se cena idf tice one su na nivou kao sto ih je naveo kolega Vla i aktuelne su od pre nekih 3-4 godine najvise zahvaljujuci bivsem predsednoku idf asocijacije (g.Pinjo), a pre toga je idf bio toliko skup da je cena W bila prosto smesna pa je i to jedan od razloga zasto se uvozio u Srbiju bas W.
Cak i gospodin koji je uvozio " sarole" se odlucio za tu rasu jer je u tom trenutku bila mnogo jeftinija od idf.
 
Znam samo ko prvi uveze dobru krv IDF ima da zaradi lepe pare na priplodu i vec prve godine da otplati troskove uvoza,cak i da jagnjad ceni po 400-500 eura musku prodat ce ih bez problema
naravno postoji tu i rizik da nesto krene po zlu ali takvi rizici uvek postoje
ps.Ima li neko informacija sigurnih dal ce davati subvenciju na uvoz od 40 posto ove godine?bilo je do 600 000din kaze Frida bit ce mozda i vise.Sad usvajaju pravilnik,zna li neko tekst pre usvajanja kak izgleda?
Zemun je si li sta saznao u Inpaku vise oko ovoga?,telefonom mi rekose da si i ti nesto bio tamo oko uvoza nekog:):)
:ppozdrav:
 
miladinovic je napisao(la):
Znam samo ko prvi uveze dobru krv IDF ima da zaradi lepe pare na priplodu i vec prve godine da otplati troskove uvoza,cak i da jagnjad ceni po 400-500 eura musku prodat ce ih bez problema
naravno postoji tu i rizik da nesto krene po zlu ali takvi rizici uvek postoje
_____________________________________________________________________________________
Ja to vec godinama tvrdim isto kao i sto sam ubedjen da ce taj uvoz u godinama koje slede prouzrokovati izvesna "tektonska" pomeranja na trzistu jagnjeceg mesa (i uopste ovcarstva) u Srbiji, u smislu da ce se pojaviti jedan ozbiljan konkurent vec postojecim rasama.
 
Nada umire zadnja...mozda i proda taj neko 2 komada po toj ceni tamo nekom zaljubljeniku,ali ako owakwa cena ostane,a werowatno ce i pasti,bice srecan da dobije 2,5eu/kg i to da nísu weci od 35kg.Pa danas kod mene na pijaci je bio NS-sajam sto se tice jagnjadi, i nas trojica nismo prodali ni jedno,a tezina bila ód 37-45kg!Nema narod para,welika je kriza...ako owo potraje god-dwe,owce cemo gledati samo na slikama!Nemoj da neko kaze da sam pesimista,wec budite iskreni i realni.
 
Tako su pricali i za texel i sarole pa ljudi sve sto imaju prodaju opusteno,a da se ne lazemo IDF ima prednosti svoje u odnosu na te 2 rase u Srbiji o kojima je vec pisano.
koje su cene bile za jagnjad?nakupci koliko daju?
 
Cene i situacija u Srbije trenutno jeste zalozna,ali verujem da mora da se popravi pre svega od neke stabilne ekonoske cene pa do konkretne pomoci drzave.To vreme verovatno nece doci bas za godinu, dve ali u neko dogledno vreme sigurno da.A to vreme treba dogekati spreman.Pogotovo mislim na IDF koja je sigurno naj bolja rasa za nase potrebe i nase podneblje.
 
Nije sve u novcu ima nesto i u parama.Salim se naravno ja sam odavno shvatio da tu nema bas neka lova pa se i ne nerviram oko toga jednostavno gajim ih volim ih i uzivam kada ih gledam,kada im spremam hranu,kada ih hranim,kada se jagnje.I tako srecan cekam bolja vremena. :bravo:
 
:D :D
Tako govori svaki pravi zaljubljenik,saglasan sam s tobom skroz,naravno ako mu egzistencija ne zavisi od ovaca onda postaje malo ogorcen:):)
 
Razumem potpuno o cemu pricas ali na zalost to se ne odnosi samo na ovcarstvo,ja sam svoju firmu posle osam godina rada morao da zatvorim prosle godine a bavio sam se sasvom drugim stvarima.A mi kao obicni ljudi imamo dve mogucnosti da se pokupimo i odemo u neku drugu zemlju,sto veruj mi nije bas srecno resenje jer sam i taj hleb jeo,ili da ostanemo ovde da se borimo,nalazimo sreci i zadovoljstvo u malim stvarima i nadamo se boljim vremenima. :D
 
Што каже Миладиновић, све је то у реду ако ти опстанак не зависи од економске исплативости гајења оваца или коза. Ја и супруга имамо стабилна примања, солидна и могу да се зјб. Одем на наш салаш па мало у воћњак, мало око оваца, мало око коза, мало око кока, мало са комшијом...На чистом ваздуху, за душу и тело, и физички и психички , да те Бог види...По мојој рачуници нема ту неке зараде са оваквим ценама. Мислим да ми ту радимо више из љубави према природи и животињама.
 
Sad sam gledao prilog o ovim Tordaju iz Kisaca na B92,zanimljivo stado,verovatno mu je onaj ovan iz Madjarske,tog je tipa,a jagnjad su daleko bolja od majki to je ocigledno.
Covek otvoreno prica o prebacivanju ovnica na divlje iz Madjarske,kao ljudi to rade moraju itd...
 
E kako si brz svaka čast baš sam hteo par reči o tome, mislim da nema veze na koji način se dolazi do sveže krvi bitno je da je stado za svaki respekt i da čini mi se ima najsvežiju krv od il d franca imam i tel od čoveka ako nekom treba na pp
 
Skidam kapu za to sto je uspeo da osvezi krv,kako ne ulazim u to,svakako mu nije to bilo jednostavno da obavi
Sto se tice stada i kvaliteta ovaca mislim da je to daleko od dobrog,sve ovce s malim jagnjadima imaju po 1 jagnje,vidi se da su mlade ali ipak...,ostale imaju sitnu glavu i jako su uske u zadnjem delu kao i sve IDF kod nas zbog dugogodisnjeg ukrvljavanja
1 ovan ima cudno kupiran rep malo predugacko
Jagnjad su mu zaista lepa daleko bolja od majki
hahaha,za W je rekao ma imaju onaj nas W izvorni u fazonu jbg takav je
 
Nazad
Vrh