lle de france rasa ovaca

Pocelo je prva se obliznila danas ocekujem jos dve,sta ima kod tebe?
Post je spojen: [time]1264163794[/time]
_________________________________________________
I to blizanci od po 460 g
 
dobro verovatno 460dkg jel da? nista nazalost, ostao sam sa par zdravih ovaca i jedno jagnje ostao ziv,i jedna treba da se jagnji za mesec dana i to je to. ::novac:: nigde
 
hahaha izvinjavam se greska 4.600g jedno a drugo 4.400 g
Post je spojen: [time]1264143817[/time]
_________________________________________________
ovcar80 je napisao(la):
Baron sta kazes ti za ovna,vredi li pocetniku :D
Iskreno ne, pocetnik ili ne svima je cilj da poprave svoje stado a ono se popravlja dobrim ovnom.Vidi se da ovaj tvoj ovan ima nesto krvi IDF ali nije nesto od cega bi trebao da dodijes kasnije dobru jagnjad.Neznam gde si ga kupio i koliko si ga platio ali moj ti je savet da ga prodas i kupis novog
Post je spojen: [time]1264173096[/time]
_________________________________________________
alfa 9 je napisao(la):
dobro verovatno 460dkg jel da? nista nazalost, ostao sam sa par zdravih ovaca i jedno jagnje ostao ziv,i jedna treba da se jagnji za mesec dana i to je to. ::novac:: nigde
Video sam na forumu sta ti se desilo,kada krene onda ide,mislim naopako ali sta je tu je posle sunca dolazi kisa guraj dalje.
 
nedavno sam poceo,mlad sam i eto vec sam izgubio volju ::lose:: volim zivotinje,ali iz ljubavi nemoze se ziveti
Post je spojen: [time]1264238500[/time]
_________________________________________________
jel ti drzis cistu rasu?
 
Evo mog stada
2ce2l9g.jpg

dviske
w1y6fm.jpg

2r4lls6.jpg

2wgvg1v.jpg

wp7x2.jpg

imhvr6.jpg

4h4kf9.jpg
 
Ima li neko mozda adrese ili kontakte ljudu u Hrvatskoj koji drze IDF dobrog,ako imate nesto takvo pisite mi na PP
Hvala unapred
:ppozdrav:
 
Po informacijama od uvoznika,cena kvalitetne IDF ovce za izvoz priplodne u francuskoj je 280 eura,koje su cene ovnova i jagnjadi ne znaju,radi se na usaglasavanju papira izmedju srbije i francuske trenutno
 
Iz pouzdanih izvora sam u zadnje vreme par puta cuo sledecu informaciju a to je da Francuzi jako nerado prodaju svoja kvalitetna grla IdF i Charolais i dr u inostranstvo.Svaki izvoz koji se uradi iz Fr ide preko vecih firmi a one saradjuju sa udruzenjima i tacno se zna iz kojih farmi zivotinje mogu da se izvezu a iz kojih ne.Postoje samo par aukcija gde francuzi samo mogu da kupuju ovnove.Ja sam sa nekim odgajivacima iz Neamcke o tome pricao i oni su mi to potvrdili. Nekoliko njih koji zive blizu Fr granice imaju prijatelje u Fr koji za njih kupe zivotinje a nemci ih dalje preuzmu od francuza.Krajem Februara idem na neke od tih farmi pa cu vam javiti sta budem video i naravno pokazati slike.
Sto se cena ovnova u Fr tice to je nedge oko 800-1000evra za 10-12 meseci stare zivotinje bez troskova pregleda krvi, transporta, pregled krvi u Srbiji i karantina, sto znaci da je njihova cena u Srbiji oko 1200-1300 evra. Dobri W ovnovi u D kostaju lako 1500-2000evra bez ovih dodatnih troskova, tako da je IdF jos i povoljan :haha:
 
Nazad
Vrh