lle de france rasa ovaca

pa bojim se, ume krajem maja jako da zahladi pa obično to ostavim za početak juna
 
mislim da ih mucis bez potrebe
moje spavaju napolju od proleca do jeseni(samo kad je jaka kisa idu u stalu) i ne fali im nisat sto se osisaju oko 1. maja
ove god je bilo 30 stepeni sredinom maja a s tim runom to je mucenje zivotinje
malo smo off
 
A ja planiram da ih sisam ovih dana! Ovce su mi kod kuce do pocetka aprila,a onda na pasu!
 
Nista posebno sto se rase tice (mesane ovce a ovnovi vintenberg)! Kod nas je tako ovce provode zimu kuci,Pocetkom aprila izlaze na livadu,ovnove pustamo polovinom maja,tako da jagnjenje pocine pocetkom novembra i trudimo se da uhvatimo 1. cenu jaganjaca!
 
Kod nas počinje šišanje kraj marta,šileganke tek u avgustu.Al je teško postaviti slike ,a imam ih dosta što od mene što od udruženja iz Obrovca,dok savladam tehniku imaće šta da se vidi,imam i slike iz Britanije
Post je spojen: [time]1266433062[/time]
_________________________________________________
 
Само их постављај преко титана да их можемо и ми видети
 
Nadamo se da cete sve pokriti slikama i okaciti ovde:):)
Takodje ako neko ide u Sakule nek okaci ako bude slikao nesto
:ppozdrav:
 
dali je ovako i kod vas bilo....ovako je bilo u moim selu a ima i de su veci nameti bili


161esly.jpg
 
I gore samo sto nisam slikao a temperatura -19 drzala mijesec dana,a bora kroz kosti probija tako da je ili se meni cinilo jos hladnije bilo,auto mi je bio smrzao sav tako da sam od mame benzinca vozio tih dana kojeg ona cuva kao jaje na dlanu da zna samo brrr.A sta ces kad sam budala garaza slobodna a auto zatrpan u snjegu nije mi se dalo kidati od garaze do ceste pa sam ga ostavio kraj ceste tako da ga je moglo jedino Petrovdansko sunce otopiti.
 
a sta bi rekao da je ovakav sneg a -30 pa i do - 38 .2006 a ove godine smo dobro prosli najniza izmerena temperatura je bila - 29 c.
 
pozdrav svima....jos par slika....
2ldkn43.jpg
facorias ....
Post je spojen: [time]1266785592[/time]
_________________________________________________
2ldkn43.jpg
facorias
Post je spojen: [time]1266814479[/time]
_________________________________________________
2rx89qq.jpg

Post je spojen: [time]1266843406[/time]
_________________________________________________
rbglkz.jpg

Post je spojen: [time]1266876587[/time]
_________________________________________________
:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh