lle de france rasa ovaca

nikola druze ovo je odlicno tovno grlo ali deff nije IDF
 
nisam hteo da komentarisem prvi ali slozicu se sa prvim komentarom,neka ti je koristan izgled glave sve govori!
 
nikola75 kao sto sam ti reko i na onoj slici onda kad si ga gledo da ga kupis ovo je teksel ovan samo nije cist...za te pare ekstra roba ovakav u srbiji bi bio 300e i mozda nebi bio taki za tvoje ukrstene ovce super je e za njegove cerke uzmi tamo de si mi piso bice pun pogodak ::svaka cast:: drago mi je da si uzo ovako grlo za tako male pare :D
 
steta,
ovo je od dosta texel krvi a cini mi se da je najverovatnije da je mesavina sarole + texel tesko da ovo ima krvi IDF vise od 10 posto po obliku glave
 
nema razloga da premestas slike to moderatori rade
a potomstvo ces imati odlicno
samo pazi zbog oblika glave i krupnoce kod dviski da ne bude bilo problema na jagnjenju,to pricam iz iskustva
 
ekstra roba samo pazi na jagnjenje ako su ovce sitnije jer ovaj dasa će davati glavatu jagnjad, ali dobro ti to već znaš i sam

svako dobro
 
zeljko za ovo su komentari suvisni slika govori o kvalitetu a sto narod nezna sta je dobro to je drugo nesto...okaci slike ovnova

:ppozdrav: :ppozdrav:
 
Odlicno grlo zaista
Kolega Zemun ja sam samo konstatovao cinjenicno stanje sa kojim se verovatno svi slazu kad je u pitanju ova rasa u srbiji,kaakva je u evropi to je sasvim druga mnogo lepsa pesma
a sad malo o ukrvljavanju
vecina rasa nastala je parenjem u srodstvu,vecina vas ovo zna al ko ne zna naucit ce nesto
problem kod parenja u srodstvu je visok procenat skarta do 99 posto,ali onaj 1 posto ili malo vise sto se selekcijom izvuce je sami krem koji daleko nadmasuje roditelje
problem kod nas je sto taj krem nije lepo odvajan i filtriran selekcijom pre svega kod ove rase,zbog kojekakvih razloga
samo me zanima dal je ovo grlo ispalo ovakvo od nase stare genetike prvobitno uvezene,illi je kolega Zemun kao svaki uporan odgajivac probio granicu i ima potomke grla koja su stigla sa strane od kojih je i ova ovca
Moje subjektivno vidjenje(mozete se sloziti ili ne) onoga sto sam video svojim ocima ili na snimcima je da Zemun ima najbolje ovce odrasle,Tordaj ima najbolju jagnjad,a najbolji ovnovi koje sam video su Tordajev jedan i Ace Milovanovica iz Matijevca
kad vidim nesto bolje okaci cu slike i izneti misljenje
nadam se da ce se probiti taj uvoz konacno da malo zivne i ova bitna rasa kod nas pa da povuce i ostale iz ove krize bar malo(materijalne i genetske krize)
:ppozdrav:
 
Kolega Miladinovic, posto sam ja malo stariji opet moram da te ispravim kada je idf u pitanju.Imao sam prilike da u zemlji Srbiji vidim i lepse ovce i lepse ovnove i lepsu jagnjad od onih koje si ti naveo.(Inace ako mislimo na iste ovnove to su otac i sin).
 
Verovatno,ja samo pricam na osnovu licnog iskustva.
A sigurno da vi kao odgajivac daleko bolje znate stanje kad je ova rasa u pitanju(ova rasa me ne zanima preterano ali cesto nailazim na nesto o njoj pa sam resio da se ukljucim malo u temu)
verovatno mislimo na iste ovnove
:ppozdrav:
 
par mojih slika
rubnte.jpg

Post je spojen: [time]1266346922[/time]
_________________________________________________
2r5s1ag.jpg
 
lepo stado
jagnje na slici skroz desno je impozantne sirine daj neku njegovu sliku
ovan je dobar(telo),a sto se glave tice ne znam koliko jestar mada francuzi bi voleli da ima koji nabor na nosu vise,takva im moda
:ppozdrav:
 
dobro stado jeste da je se dohvatio hlada ali stavi koju sliku da vidimo jos dobar mali
 
mozda je i kasno da budu osisane tad,ako su u stali i temp je preko 15 stepeni danju i nema mraza i u aprilu se mogu sisati
klima je sve toplija ne treba ih ostavljati da se kuvaju dugo u maju
ovo je moje misljenje
kod mene svi sisaju cim pocne malo toplije vreme obicno za vreme oko prvog maja kad prodju setve
 
Nazad
Vrh