lle de france rasa ovaca

Na slici su Čuletićeve ovce ,prve doterane za izložbu ,druge u objektu kod kuće najujednačenije stvarno i trenutno po tome najbolje u Obrovcu.Odakle su ovnovi?Pitajte u Obrovcu čiji je zaista šampion 2008?Kako izgledaju drugi mladi ovnovi koji potiču iz tog stada?Naš problem može da reši samo uvoz i mi ga upravo rešavamo.Pozdrav U.O.O Il d France Obrovac
 
srecno s tim uvozom,nadam se samo da necete uvesti nesto lose pa opet za par godina da se mora uvoziti veliki broj,vec da cete obaviti taj posao valjano
nije isto kupiti 1. i 2. klasu necega posebno u genetici
nace ovca na slici 1. koju je zemun stavio,4. gledano od napred vise lici na W nego na IDF
:ppozdrav:
 
Da li je prof.Dr.Ostojic M. jos uvek ukljucen u tu vasu pricu oko uvoza ili ovaj put pokusavate bez njega?
 
Još od kraja 2008 radimo sami,tada nas je zeznuo pravilnik o plavom jeziku,sad se kockice slažu same .Ovima iz Upre smo bili zanimljivi,pridružite nam se zajedno ćemo biti jači,francuzima je bio zanimljiv i tovni materijal kod nas,uvezu godišnje do 6 miliona ovaca,jaganjaca za klanje.Traže samo ujednačen kvalitet (rasa,kategorija).Kada bi im prodali 100000-200000 to je posao za celu Srbiju.Čisto i iskreno,bez uvrtanja,šta kažete na to.
 
@ zmaj972

već kad nisi napisao odakle si moram da pitam jesi li iz Obrovca ako jesi poznaješ li Roštaš Stevana

izvinjam se na off topc
 
zmaj972 je napisao(la):
Još od kraja 2008 radimo sami,tada nas je zeznuo pravilnik o plavom jeziku,sad se kockice slažu same .Ovima iz Upre smo bili zanimljivi,pridružite nam se zajedno ćemo biti jači,francuzima je bio zanimljiv i tovni materijal kod nas,uvezu godišnje do 6 miliona ovaca,jaganjaca za klanje.Traže samo ujednačen kvalitet (rasa,kategorija).Kada bi im prodali 100000-200000 to je posao za celu Srbiju.Čisto i iskreno,bez uvrtanja,šta kažete na to.
Dakle "pola veka" vam je nadomak sela bila tzv." nukleus" farma idf i niko od mestana ama bas niko nije uspeo za sve te godine da stvori jedno respektabilno stado a znam da su silna jagnjad sto legalno sto ilegalno zavrsila po kucama u Obrovcu, nego je bilo potrebno da dodje jedan mladic izbeglica iz Hrvatske, kupi 5 ovaca i za nekoliko godina stvori najbrojnije i najkvalitetnije stado u selu.
Izvinite, uz duzno postovanje, ali nekako mi bas ne ulivate poverenje tim pre sto mi je poznata trenutna situacija u vasem selu sto se ovcarstva tice.Pa, zar vam se ne cini i da je sama brojka od 50 ovnova koliko ste planirali prosli put da uvezete samo i iskljucivo za vase clanove malo neozbiljna.
U svakom slucaju ja vam zelim puno srece u vasem poduhvatu i bicu vam ozbiljan kupac.
 
Sa obzirom da sam radio na toj ekonomiji,da bilo je lepih ovaca i sada ih ima u udruženju jednakih sa Čuletićevim,njemu je samo neko sredio papire i dao bezpovratni kredit pre 6 godina.U udruženju ima preko 30 odgajivača Idf-a i10-ak Wirtemberga,da nismo dovoljno ozbiljni nebi iz UPRE došli kod nas letos.ZNAČI 1000-1200 IDF i oko 500 W ja mislim da je to za respekt.Na današnji dan govorim o brojkama
Post je spojen: [time]1265934659[/time]
_________________________________________________
Zaboravih 1984 god je bio prvi uvoz!
 
Pre par godina bio sam na Karađorđevu i video užas pravu. Kapacitet tih farmi je bio 5000 komada ovaca, a po rečima lokalaca i bilo je blizu tog broja. Tada sam zatekao jad i bedu koje je uzrokovao lopovluk, nemar i nezainteresovanost. Oko 300 komada je preživljavalo jedući prostirku, iliti stelju ako hoćete, nešto hrane su dobijale ojagnjene ovce, koje su zanimljivo, odjagnjile svaka po 2 komada.
Katastrofa! Da sam imao bombu da rešim bede i okončam agoniju tih ovaca bila je misao koja mi se motala po glavi odlazeći odatle. U svari ovo su najbolje ovce IDF u RS
200v093.jpg
 
drustvena svojina i njene prednosti tj mane
cije je ovo stado?
ima par dobrih primeraka bas bar na ovoj slici
 
EMOD, jeste li Vi licno fotografisali ovo stado idf-a ili ste fotografiju pozajmili od Vaseg kolege?
 
Tačnije 1990 bilo je 5500 hiljada,a onda je lagano rastureno,zadnji trzaj ozbiljniji je bio 1997 pokušaj uvoza iz Mađarske ,objekti i hranilice namenski napravljene bile su fantastične,sada je samo korov i ruševina,a bilo je nekad divno.
Post je spojen: [time]1266012373[/time]
_________________________________________________
To je stado bivše VU Karađorđevo ekonomija Obrovac jedan od četri drvena ovčarnika
 
sta je bilo bilo je,dalje se mora ici nema se kud
a mogli smo u EU 90 i neke,nit rata nit sprdnje da zivimo svi ko npr slovenci sada
malo je off al ne zamerite
 
Pre nekoliko godina u potrazi za nekim pedigreima bio sam na nekad reprezentativnoj PKB-ovoj farmi Opovo (inace odatle su ovnovi distribuirani na sve ostale farme pa i Karadjordjevo) i ono sto sam tamo zatekao ne bih preporucio nikom ko voli ovce da to gleda .Jedina drustvena farma vredna pohvale na kojoj sam bio prosle godine je "Agro Vrsac". Oni su jos uvek imali lepih primeraka.Tada su bili u zavrsnoj fazi privatizacije tako da neznam kakva je sada situacija.
A sto se tice pitanja gde su nase ovce, jedan broj (malo veci) je npr. zavrsio u Rumuniji.(Prodao im Kole).
Post je spojen: [time]1266019500[/time]
_________________________________________________
zmaj972 je napisao(la):
Čujem i da je neko iz Subotice rešio da uveze IDF,da neznate ko?
Znamo
 
Kole je mačka.
Te slike su moje, ja sam fotografisao.
Uživajte u slikama napravljenim 15.01.2007. u VU Karađorđevo :zli:
zbyx4.jpg

i ojagnjene
ek4w8x.jpg
 
Nazad
Vrh