Mehanicke sejalice za kukuruz

Ja skoro kupio mehanicku olt sejalicu, i poste no nisam hteo da pisem nista o'njoj niti da postavljam neka pitanja, jer vidim da se u temi o'sejalici za kukuruz uglavnom govori o'pneumatskim.
Svaka cast @pujol
Ja sam isto cuo o tim mehanizmima, ali nisam imao prilike da vidim kako izgleda i kako radi. Ima jedna u selu kod mene na kojoj je to ugradjeno,to je sejalica od jednog mog drugara koji je inace i clan foruma, ali ga retko posecuje, pa cu ici ovih dana da vidim dali je on zadovoljan sa tim
 
Ja skoro kupio mehanicku olt sejalicu, i poste no nisam hteo da pisem nista o'njoj niti da postavljam neka pitanja, jer vidim da se u temi o'sejalici za kukuruz uglavnom govori o'pneumatskim.
Svaka cast @pujol
Ja sam isto cuo o tim mehanizmima, ali nisam imao prilike da vidim kako izgleda i kako radi. Ima jedna u selu kod mene na kojoj je to ugradjeno,to je sejalica od jednog mog drugara koji je inace i clan foruma, ali ga retko posecuje, pa cu ici ovih dana da vidim dali je on zadovoljan sa tim
Idi sto pre pa mi javi,ja sam ozbiljno zainteresovan za to.
 
Evo par slika remonta moje prastare OLT, stavljam joj metalne sijaće mehanizme

wujj86.jpg


15efqdh.jpg


23vawzb.jpg


723nfk.jpg


35jz7a1.jpg


1repux.jpg


3090rno.jpg


25f634z.jpg


e87v5t.jpg


Biće danas još slika cijele sijačice, juče samo je iznijeli iz šupe.
 
Danas sam zavrsio remontovanje moje, sa metalnim mehanizmima sa slika gore baca tačno u razmak od 18-19cm, baš kako mi i treba :). Sutra ću napraviti par slika.
 
Da si ziv i zdrav,a i masina nek ti je korisna.Ja moju nedavno prodao za 100e.Sa metalnim plocama...ovde je to..prohujalo s vihorom..... :ppozdrav:
 
Poslednja izmena od urednika:
Masina je stvar,da se vratim par godina u nazad i nemam novaca za bolju kupio bih mehanicku iz principa da sejem sebi kad hocu,a ne da danas spremim pa sejac dodje za nedelju dana jer mu tad odgovara,a vlaga odavno pobegla.
 
Kod nas mehanicke sejalice ce da se koriste jos dugo,dugo...jer su posedi jako mali maks do 5 ha i ko ce za to da kupuje pneumatsku:osmeh:
 
ja sam moju remotovao prosle godine i sad radi super tacno seje i nama po dva zrna na jednom mestu to joj je bio najveci problem
 
FarmerBob@ Hvala na cestitkama! Sto kaze NA@ za male novce sam je kupio jer nemam bas toliko razvijeno domacinstvo za pneumatsku, ali samo zdravlja pa bice za par godina i ona. A i meni je to dosadilo da vise cekam da mi neko drugi sadi, nego ovcako kad meni odgovara zavrsim posao, operem masinu i spakujem
 
pozdrav za drustvo...evo da se i ja ukljucim u polemiku :)
kako su i kod nas posedi manje povrsine do 6-7ha i kad se na to doda cinjenica da su parcele uglavnom 30-70ari a uz to putevi cesto kroz sumu,znaci ne mnogo siroki dolazimo do toga da je najbolje imati mehanicku dvorednu sejalicu...elem,i ja imam dvorednu OLT sa plasticnim plocama(tanjirima) mada mnogi kazu da su one bolje zato sto mogu dublje da spuste zrno pa ako je vlaznost zemljista manja lakse ce da klija,ali to vec moramo da verujemo njima koji imaju vise znanja i skustva.razlog mog javljanja su mehanizmi iz prvog posta.
Naime,odmah cu reci da ja prenosim svoje iskustvo sa istim jer ih mi imamo vec 5 godina,i ne zelim ovim putem da reklamiram taj ,da kazem proizvod,broj prodatih mehanizama je reklama sam za sebe.
Osnovna razlika je skidac zrna koji je drugacijeg oblika i drugacijeg smera delovanja ,i ima zasebnu oprugu,napravljen je od specijalne plastike koja se kod nas nije jos uvek slizala za 5 godina i nekih 7-8 ha godisnje .Sam izbijac(petlic) je isti kao i na onim plasticnim mehanizmima i takodje ima posebnu oprugu i menja se veoma lako.
Kuciste(nosac) je od metala i napravljen je fest po rupi,ni zrno psenice ne moze da prodje.
U originalu je taj mehanizam napravio neko u okolini Valjeva,da li je negde video ili je sam smislio neznam ali eto mi smo po ugledu na taj mehanizam napravili svoje,koji su bili sivi kao ovi u prvom postuda bi smo kasnije poceli da ih farbamo u plavo,da se slazu uz sejalice :) .
Necu da ulazim u raspravu da li su bolji plavi ili crveni,koji su lepse napravljeni i sl.to nek odluci neko drugi...dobrih majstora u Srbiji ima mnogo,a to je bravarija koja zahteva samo mnoooogo vremena,i kutije odredjenih dimenzija,kojih doduse i nema bas na svakom cosku....najbitnija je cinjenca da ti mehanizmi obavljaju zadatak koji im je dodeljen,
ukoliko neko ima jos nesto da pita moze i na PP ,da ne bi bilo pogresno protumaceno pa ja da budem banovan.
 
Ja skoro kupio mehanicku olt sejalicu, i poste no nisam hteo da pisem nista o'njoj niti da postavljam neka pitanja, jer vidim da se u temi o'sejalici za kukuruz uglavnom govori o'pneumatskim.
Svaka cast @pujol
Ja sam isto cuo o tim mehanizmima, ali nisam imao prilike da vidim kako izgleda i kako radi. Ima jedna u selu kod mene na kojoj je to ugradjeno,to je sejalica od jednog mog drugara koji je inace i clan foruma, ali ga retko posecuje, pa cu ici ovih dana da vidim dali je on zadovoljan sa tim

Pa jesi dolazio da vidis ono, a to kod mene nije mehanizam nego samo obradjeno i dodato ono parce gvojza , i seje soju ne u cm nego u mm.
Idi slikaj ako nisi pa stavi da vide ljudi sta je to .

---------- Poruka napisana u 15:20 ---------- Prethodna poruka je at 15:16 ----------

Jel zna neko kolko kostaju oni ulagaci sto idu u zemlju za oltovu dvorednu sejalicu..??...poz

To sam napravis, nacrtas na kartonu sta ti treba i odes kod ovih sto prodaju i seku lim . i oni iseku u saviju po meri.
Bar smo mi tako uradili i radi samo pichi
 
Pa jesi dolazio da vidis ono, a to kod mene nije mehanizam nego samo obradjeno i dodato ono parce gvojza , i seje soju ne u cm nego u mm.
Idi slikaj ako nisi pa stavi da vide ljudi sta je to .

---------- Poruka napisana u 15:20 ---------- Prethodna poruka je at 15:16 ----------

Nisam slikao jer nismo stigli juce, a ici cu ovih dana kad je Drakce tu pa cu slikati!
 
Sjetvene ploče koje sam dobio uz sijačicu OLT MSK. Ima 15 kombinacija (fali jedna ploča u jednoj od žutih kombinacija).





Rezervni izbijači, naljepnice i uputstvo za upotrebu sa katalogom dijelova.


 
Poslednja izmena:
To ti neznam jer u uputstvu nepiše koja je, a ja ga nisam sijo. Ima ih par sa oblikom rupe u koju bi stalo zrno graha. Možda netko drugi zna.
 
Nazad
Vrh