Mehanicke sejalice za kukuruz

Bećarina pusta gde si nabavio nalepnice 0lt?


Ako nekoga interesuje da uslikam, imam preradjeni mehanizam za izbacivanje semena koji sa za sada dosta dobro pokazao, slican je fabrickom samo malo bolje odradjen. Izbacuje iskljucivo po jedno zrno bez zaglavljivanja i preskakanja. Inace sejalica je identicna onoj koju je borko jagodinac kupio.
 
Prosle godine na vasaru u Backoj Topoli(cini mi se april ili maj)jedan stariji covek oko 70 godina prodavao mehanicku sejacicu Olt Osijek sa metalnim plocama,slicna mojoj koju vec dosta god.nekoristim.Cinila mi se zanimljiva prica,3-4coveka pa pridjem i ja i pitam posto je.Cenio 450 evra,pitam da nije to malo puno?
Kaze on:''Sta da ti kazem derane ona nama sluzi za sijanje soje,imamo mi i nodetku,ali samo sa njom sijemo kokuruz".Pitam zasto jer nemaju ploce(za nodetku) ,covek kaze da ide sin radi usluge sijanja soje sa nodetkom,a da ova baca u mm.,ali samo siju sebi i da je namestena za soju.Otvorim poklopac kutije za seme,kad unutri par zrna soje...
Interesuje me dali neko ima istu -slicnu sejacicu i da seje samo soju(koje ploce,podesavanja....)
 
Prosle godine na vasaru u Backoj Topoli(cini mi se april ili maj)jedan stariji covek oko 70 godina prodavao mehanicku sejacicu Olt Osijek sa metalnim plocama,slicna mojoj koju vec dosta god.nekoristim.Cinila mi se zanimljiva prica,3-4coveka pa pridjem i ja i pitam posto je.Cenio 450 evra,pitam da nije to malo puno?
Kaze on:''Sta da ti kazem derane ona nama sluzi za sijanje soje,imamo mi i nodetku,ali samo sa njom sijemo kokuruz".Pitam zasto jer nemaju ploce(za nodetku) ,covek kaze da ide sin radi usluge sijanja soje sa nodetkom,a da ova baca u mm.,ali samo siju sebi i da je namestena za soju.Otvorim poklopac kutije za seme,kad unutri par zrna soje...
Interesuje me dali neko ima istu -slicnu sejacicu i da seje samo soju(koje ploce,podesavanja....)

Pogledaj ovaj post, da ne pišem ponovo...

http://poljoinfo.com/showthread.php?145-Sejalica-za-kukuruz&p=476049&viewfull=1#post476049
 
Bećarina pusta gde si nabavio nalepnice 0lt?


Ako nekoga interesuje da uslikam, imam preradjeni mehanizam za izbacivanje semena koji sa za sada dosta dobro pokazao, slican je fabrickom samo malo bolje odradjen. Izbacuje iskljucivo po jedno zrno bez zaglavljivanja i preskakanja. Inace sejalica je identicna onoj koju je borko jagodinac kupio.
Aj slikaj i postavi slicke ako ti nije tesko?
 
Bećarina pusta gde si nabavio nalepnice 0lt?


Ako nekoga interesuje da uslikam, imam preradjeni mehanizam za izbacivanje semena koji sa za sada dosta dobro pokazao, slican je fabrickom samo malo bolje odradjen. Izbacuje iskljucivo po jedno zrno bez zaglavljivanja i preskakanja. Inace sejalica je identicna onoj koju je borko jagodinac kupio.

U tvornici OLT Osijek.
 
drugari jel neko moze da mi objasni kako da nastelujem sejalicu da pusta zrno na nekih 30-35cmjer se kod nas tako seje
 
ako se radi o olt-sejalici imas tabelu po kojoj stelujes razmak zrna
tako sto menjas mesto lancu na onim zubcanicima,ako hoces da sejes na 30cm treba da stavis lanac na najveci zubcanik napred tj.kod korpe koji ima 14 zubca,a na predzadjni zupcanik po velicini na osovini tocka od 4, koji ima 15 zupca.Tako je projektovala fabrika e sad uvek tu postoji odstupanje gore dole,ali ako je dobro nastelovana i ako ne vozis brzo delimicno je tacno.Ja ti ne bi preporucio da sejes na toj razdaljini to je mnogo maksimum 25cm ali tvoj je izbor.
 
za pujol. vidis ti kazes na 25 maksim. i nek se desi susa kao prosle i neces imati nista bolje na 35 posej ce izvuces netsto.nemozemo mi potreviti godinu nikad.,
 
A ja se vec danima razmisljam da li na 20,5 ili 21,2 cm... Proizvodac kaze 19,5-20cm, a ja, eto da uzmem neki stepen sigurnosti zbog suse. Na 35 cm je oko 41000 biljaka na hektar. Mislim da je to malo, i da ispod 26-27 cm ne treba ici nikad, ma koliko losi proizvodni uslovi bili
Izvinjavam se za :off_topic:
 
Ajd ljudi *vi gore kazite mi ovako .mi imamo od 4 klasu zemlju, pa na gore. Svaku 3 godinu na tu parcelu se izvozi stajnak *i bacamo po 3 kila vestaka..u nasem selu svi cuvu krave dnevno semuze 0k0 3 tone mleko i to se daje mlekari.nije isto ona zemlja od 1 i 2 klasu i 5 i 6 .treba nama dosta za djubre.mada stjnak ne malo izvukuje.evo ja sam ovako.na 20 ari sam rasturio 15 tone stanjak .posadio psenicu .i sad sam gu bacio,50 kola ureju.psenica je dobra tamno zelene boje.znaci bez npk ujesen
 
Nje mi jasni koja je tu racunica da se seje na 35 cm... Kod mene ima od II do VI klase zemlje, i ja sejem na razmak od 20 do 22 cm, zavisno od hibrida i uvek imam dobar rod, samo je bitno sve to ispratiti sa odgovarajucom agrotehnikom....
 
Ja licno nemam VI klase, najlosija mi je V... Bacam 300-350 kg NPK po hektaru, i 300-350 kg KAN-a takodje po hektaru, plus idem folijarnu prihranu, i na neke parcele se izvlaci stajnjak...
 
@Milan87
Prvi korak da unapredis proizvodnju je da prestanes da kukas! Izraelci u njihovoj zemlji (po nasoj klasifikaciji 32 klasa-cist kamenjar, i pustinja) proizvode 16 tona kukuruza...
Uradi analizu, uradi kalcifikaciju ako je potrebno, ili meliorativno djubrenje, posej hibrid kukuruza po preporuci, nakrivi kapu, i pevaj... Kako ti nije vise dosadilo, non-stop kukas, stekao sam utisak da zivis u Avganistanu, a ti jedno 150 km od mene!!!
 
Nazad
Vrh