HHO sistem (gas)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

miodrag94

Član
Učlanjen(a)
25 Dec 2011
Poruka
204
Lokacija
Bavaniste
pretpostavljam da malo ljudi zna sta je to pa cu pokusati u potpunosti objasniti.To je proces da se elektrolizom rastavi H2O i nastaje HHO ,praskavi gas.Mene je to zaiteresovalo jer moze doneti ustedu u potrosnji i do 50%.kako gorivo poskupljuje nameravao sam to da napravim za traktor.Na internetu mozete pronaci ljude koji se hvale kako su to napravili ali niko nije objasnio kako se to zaista pravi pa sam se morao dosta potruditi da saznam sve o tome i da napravim jedan takav .I da kazem ono najvaznije sa ovim sistemom produzavate vek motora i dobijate na snazi i brzini 30% .AKO NEKOGA ZANIMA NESTO VISE NEKA PITA:sreca:
 
Gledao sam na internetu jedan klip o tome, mislim da je to bio neki prilog sa neke hrvatske televizije. Interesantno!
Da li se taj gas onda koristi za poboljšanje sagorevanja u cilindru?
 
ajd da pitam, prvo sto me najvise brine dali si pomerao paljenje?Prerana eksplozija i ode radilica a ima tu jos bitnih stvari,koji elektrolit koristis i koliu struju ti "vuce" generator?
 
nema nikakvo pomeranje paljenja.Jednostavno se gas pusti u usis.Struju koju trosi je 12v do 15A sto je jako malo,sta vise nesme da trosi vise jel se onda voda pretvara u paru.Gas se koristi za poboljsavanje sagorevanje,smanjenje potrosnje i dobijanje snage (3 u 1) .ko neveruje neka izvrsi ogled:
1)sipate u casu vode
2)u casu sipati jednu kafenu kasiku soli i izmesati
3)stavite kleme od punjaca u casu tako da se ne dodirivaju
4)voda ce krenuti da pravi mehurice i da menje boju.
5)mehurici iz vode su HHO
Slobodno probajte da upalite mehurice.
 
Sve to lepo zvuci,da li ste razmisljali koliko se izdvoji HHO iz jedne case za vreme od sata a koliko motor automobila ili traktora usisa vazduha za sat vremena rada (odnosno koliko potrosi goriva za sat vremena rada).Od toga nema leba,to je smisljeno da se ljudima uzmu pare.
 
Nije mi bas jasno...kako se nista na traktoru ne dira! Ako pumpa ubrizgava neku kolicinu goriva u minuti, a mi jos kroz usis ubacujemo dodatno gorivo (kiseonik+vodonik)? Imacemo vecu snagu...to je OK. Ali kako da ne trpe delovi motora?
 
Nije mi bas jasno...kako se nista na traktoru ne dira! Ako pumpa ubrizgava neku kolicinu goriva u minuti, a mi jos kroz usis ubacujemo dodatno gorivo (kiseonik+vodonik)? Imacemo vecu snagu...to je OK. Ali kako da ne trpe delovi motora?
Nekom mojom logikom ne trpe delovi automobila, dok radne masine verujem da trpe.Auto ces voziti na manjem gasu da bi postigao odredjenu brzinu, dok ja mog rusa vec vidim sa tri glave i 5-6l po kj :haha: .Jos jedna stvar koja se javlja je nesto visa radna teperatura, tako da verujem da i to utice na vek motora.Dosta toga sam citao po netu o tim hho sve to ima logike.Kad uvatim malo lufta napravicu i ja sebi jednu malu vodonicnu bombu.
 
Sve to lepo zvuci,da li ste razmisljali koliko se izdvoji HHO iz jedne case za vreme od sata a koliko motor automobila ili traktora usisa vazduha za sat vremena rada (odnosno koliko potrosi goriva za sat vremena rada).Od toga nema leba,to je smisljeno da se ljudima uzmu pare.
bas tako motor u desetak obrtaja moze da posise to sto generator proizvede a potrosnja je oko 30a a da ne pricam o isparenjima vode i soli kako moze da produzi vek motora.
 
sto se tice veka trajanja ne skracuje se ,cak se i produzava.Ako ugradite videcete da na auspuku nema ni malo cadji,znaci nema sta da prlja cilindar,ventile itd.A sto se tice ugradnje moze se ugraditi u bilo koje vozilo koje koristi gorivo (benzin,dizel,plin )
 
Ako u istu zapreminu cilindra ubacimo dizel gorivo+kiseonik+vodonik, i upalimo, dobicemo veci pritisak nego u cilindru sa samo dizel gorivom. Taj dodatni kiseonik ce imati isti efekat kao i turbina-koja ubacuje vecu kolicinu vazduha, i imamo bolje sagorevanje (veci P, vecu T, samim tim vise snage za istu kolicinu goriva). I sad dalje da ne komplikujem s "analizom" pokretni delovi motora ce morati da prenesu vecu silu na radilicu, i ja ne vidim kako ce bilo koji deo da traje duze, ako je vise opterecen...

Druga stvar, citao sam da je najveci problem kod automobila na "vodu" taj sto je potrebno 3 puta vise energije da razdvojimo vodu na H, i O, nego sto dobijamo sagorevanjem...
 
Nije to jos nista usavrseno,kod nas to ima eksperimentalno ugradjeno na jedna MTZ 820,vec 2godine,i samo mu isprazni akumulatore,ne stigne da ih dopuni,
 
Ajde kod benzinca moze malo i da se zavrne dizna pa nije problem, ali kod traktora ako se ne smanji kolicina goriva na pumpi kako onda. Mozda ce ako radi normalno na 1000 obrtaja(sa odredjenom kolicinom nafte) i ako tu dodamo vodonik, motor ce povecati broj obrtaja zbog vodonika, tako da ima neke logike
 
Pise na sajtu da je potrebna snaga za uredjaj koji bi pasovao npr na MTZ 820 oko 0,97 kw. Ako uzmemo da je alternator 1000-1200 w (zavisi od godista), ispada da nista drugo ne sme da radi na traktoru...

---------- Poruka napisana u 23:37 ---------- Prethodna poruka je at 23:26 ----------

To bi trebao da odradi regulator...kad motor krene da se "zatrcava", da smanji dotok goriva, tako da smanjenje potrosnje logicno, i ok...Ali i dalje mi je nelogicno da je neskodljivo za motor. Delovi motora su dimenzionisani prema snazi motora. Ako povecamo snagu, moramo predimenzionisati i delove. Ne moze isto da ostane..
 
Neškodljivo je za motor jer HHO samo pospešuje sagorevanje tj.bolja je iskoristljivost fosilnih goriva.Vodonik kao pogonsko gorivo bi bio najidealniji za sus motore ali ima nekoliko mana što se tiče tehničkih rešenja, oko rezervoara a i samog skladištenja.
Problem kod fosilnih goriva je to što motori jako malo iskorištavaju goriva u procesu samog sagorevanja a velik deo "ode kroz auspuh"neiskorišten tj.bačen u vetar.
To se dešava zato što se u fosilnim gorivima ugljovodonici nalaze u "grozdovima" i mnogo pažnje bi trebalo da se usmeri za patente koji bi te ugljovodonike razbijali i samim tim pospešili stepen iskorišćenja goriva i rada mašine.To i nije neki problem da se reši ali očigledno da nije u interesu nikome.
Ovo sa HHO ima efekta samo ako je dobar obračun za izdvajanje elektolizom gasa za određeni motor,ako je dobro usaglašena elektroinstalacija koja treba sve to da isprati i normalno ceo kvalitet samog uređaja tj.generatora

---------- Poruka napisana u 00:24 ---------- Prethodna poruka je at 00:22 ----------

može i kalijum-hlorid da bude katalizator,nemora kuhinjska so

---------- Poruka napisana u 00:31 ---------- Prethodna poruka je at 00:24 ----------

može i soda bikarbona ali zna da bude štetna za eletrode tako da je nebih preporučio
 
Vidim da svi govorite da ako povecate snagu motora da ce delovi trpete.To je najmanji problem jer na svakoj traktorskoj pupmpi postoji dva srafa koji odredjuju ler i pun gas ,tako ako smatrate da je to problem smanjite obrtaje punog gasa i probllem je resen.
Jos jedna vazna stvar koja nije recena:60%struje iz altenatora nije iskorisceno,pa je jako vazno da se struja za hho sistem koristi iz alternatora a ne iz akumulatora.Time se necece akumulatori trositi.
 
I ne treba zaboraviti da je produkt sagorevanja dizel goriva CO2, a produkt sagorevanja H2 je voda, tako da bi na auspuh odmah mogli da flasiramo kiselu vodu...:osmeh:
 
dobro si se setio toga ali na auspuh ti nece izaci ni kap tecnosti jer ti nigde nemas H2 vec dva nevezana vodonika i kiseonik.A oni kada nisu vezani su jako zapaljivi.Negde sam procitao da je HHO i do 10 puta eksplozivniji od plina ,pa zato jako male koliceine uticu na rad motora.<br>Mene je licno zaiteresovalo dali motor moze da radi samo na hho gas.Naravno moguce je ,ali za velike potrosace kao sto je npr.traktot,auto ,jaci motori itd  potrebno je skladistiti taj gas ,a posto je jako ekslozivan u velikim kolicanima je jako opasen jer bi u vasem vozilu imali bombu.Da nepricam plus sto je skladistenje jako skupo.<br>Postoji i jeftinija i skoro bezopasna (bezopasna je ako znate sta radite) varijanta je ugraditi obican sistem na male potrosace kao npr. trimer ,motocikli,scooter,kocacica ....(samo ako su cetvorotaktni).<br><a
Evo jedan primer kako agregat struje radi samo na HHO
 
Ne znam... Zainteresovala me je ideja. To sto sam kriticki nastrojen, ne znaci da ne verujem, vec cisto diskutujemo... Mnoge stvari su mi nelogicne, ali evo, pretrazujem malo net, i nalazim razlicita iskustva...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh