Limarsko-Farbarski radovi

Odg: Prikolice

Ja sam radio s nekim sredstvom, ali da me ubijete nemogu se sada sjetit imena. Hrđa se skine djelomično, koliko ide, nemora se sve skidat, nanosi se pištoljem i preko toga ide boja. S tim smo pičili kaminoske sanduke i šasije, kad povuče bude tvrdo ko stako i nešmirgla se. Dakle pažljivo nanosit bez curenja.
To koriste pri farbanju brodova, neskidaju hrđu uopće samo s tim 1 sloj pa boja...
 
Odg: Prikolice

Cuo sam za to ali jos nisam radio sa tim! Princip je da taj tvrdi sloj hermeticki zatvori rdju! A bez oxigena nema korozije, pa nemoze ni rdja da radi dalje!
 
Odg: Prikolice

mislim da ta sredstva sluze samo za prethodno nefarbane povrsine. odnosno, ako ima stare farbe na metalu koja je nabrekla i ispucala nema drugog nacina osim smirglanja-peskiranja.
mozda ovo da se prebaci u Lim-Farbarski radovi ?
 
eto nakon sređivanja mehanike i mnogo živaca , vremena i novaca potrošenih na popravak traktora, uhvatio sam se bojanja traktora i malo šminkanja ( mislio sam da je to zezancija) . I evo prvog dijela ove sage jer se to sve odužilo na nekih tjedan dana rada , a još ima posla
Ovakvi pothvati nisu za ljude slabih živaca i računajte na puuno dodatnih troškova pogotovo ako su traktor prije vas održavali " majstori" kojima ja nebih dao da nacrtane ovce čuvaju ....


ovako je " kanta" izgledala prije početka radova


prvo skidanje limova


zatim pranje sa ivasolom oko 3-4 puta


zatim stavljanje na " operacijski stol " i prskanje antikorozivom


malo kitanja kritičnih dijelova


zatim bojanje limarije sa temeljnom bojom


bojanje motora i postroja


zatim i bojanje limarije


konačno sastavljanje


i dalje sastavljanje


i dodavanje nekih novih detalja zbog nemogučnosti nabavke originalnih


ljepljenje dodatnih 1 cm spužve radi bolje izolacije na spužvu još dolazi tapicirung


ovdje sam stao u subotu i više nisam imao živaca ...unutra se vide i tapicirunzi


NASTAVITI ĆE SE .....( ćim se vratim sa psihijatrije ;) )
 
Svaka cast majstore , za rad i za zivce.Nesto slicno mi radimo sa zmaj 142. Ostao je heder da se ofarba pa sastavljanje.
 
Super ::svaka cast::
Na psihijatriji prvenstveno koriste komplex B vitamina.Znaci pivom! :ppozdrav: :haha: :haha: :haha:
 
PART II

evo malo stavljanja guma na pod




pošto nije bilo sistema za dizanje tj za držanje haube ovo je sistem sam
svoj majstor


naljepnice daju novi izgled





malo unutrašnjosti


sad se odmara prije završetka radova
 
cime si farbao motor.
interesuje me koja farba ide
jel ide prvo osnovna pa auto lak (i to koji ,tj. ciji), ili nesto drugo.
i koje farbe idu na limariju
 
stole je napisao(la):
cime si farbao motor.
interesuje me koja farba ide
jel ide prvo osnovna pa auto lak (i to koji ,tj. ciji), ili nesto drugo.
i koje farbe idu na limariju
sve sam farbao sa univezalnom bojom na uljanoj bazi i gdje je bilo potrebno išao je temelj a ponegdje samo antikoroziv i na njega lak


kombajner je napisao(la):
kakva ti je to kontrolna tabla kod mene nije tako a ni kvacilo!!
ovisi koje ti je godište traktor mislim da poslje 88 imaju ovakvo kvačilo koje se stisne odozgora , a tvoje se vjerovatno gura
 
aj da cujem koliko crvene farbe treba da se ofarba z214,koliko osnovne a koliko masne??
planiram od nedelje da ga prespricam,smirglam gde ima rdje a gde nema samo malo osmirglam i picim osnovna pa masna i koliko slojeva koje preporucujete??
 
Evo i moje ljute mašine, nažalost nema slike "pre" nego samo ove posle:

28l73us.jpg


209lf9e.jpg


1zmp6v8.jpg


14a629.jpg


2ngxy1k.jpg


2zg547s.jpg


2m2zzb8.jpg


28qq79t.jpg
 
mims ::svaka cast:: ::svaka cast:: lepo i profesionalno sredjen i ofarban traktor :D :ppozdrav:
taj imt 542 izgleda cak i bolje od novog i nek te jos dugo sluzi :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh