Limarsko-Farbarski radovi

Vec je sklopljen i isprljan a nisam ga slikao jer je iz moje garaze isao kod elektricara,ja sam samo bio izvodjac ovog ulepsavanja.
 
meni prave osnovnu za 350 din/kg , a 400 din/kg za zavrsnu (za kolicine preko 10kg)
 
Genic hvala ti rakovica je 65 88gp
ima razlike u boji izmedju starijih rakovica i ovih novijeg datuma
u svakom slucaju hvala momci :ppozdrav:

Siks bravo ledis lak :D
 
Ja imam uglavnom 10-30 cm ali bilo je rekord 130cm! Samo dve cigle su se videle!
 
neznam ja ni jednog farbara da je ofarbao traktor i da farba zadrzi nijansu uglavnom izbledi za dve godine da je neprepoznas.ali rusevi imaju ubedljivo najlosije odradjeno farbanje,jer nov traktor izbledi za dve godine kao ni jedan drugi traktor.kupovao sam oreginal imt farbu kao sto se farbaju traktori ali opet nesto nedostaje da bi bilo kao da je iz fabrike izaslo jer brzo izbledi.neznam da li ali sigurno imaju neke tajne koje su zanemarljive kod nas ali mnogo znace.ljudi iz zastave u novom beceju farbaju aute u komori i sve odrade kao i na novom autu ali opet brzo izbledi.pa moja zamisao da bolje da nefarbam traktor ako ce da ibledi za dve godine a da nespominjem dvadeset ili deset godina.ma bilo sta da ljudi urade ili dodaju neko sredstvo zastite ili razradjivac koji jos oslabi farbu nece saznati u cemu je caka za dobrom i dugotrajnom farbom.svaka dugotrajna farba je dobra farba.ljudi iz mercedesa daju garanciju za farbu 30 godina,sad su izmislili farbu takvu da kad ogrebes povrsinu na autu farba se sama obnovi ili ogrebotina nestaje za 10 sekundi,pa nikad nece imati ogreban auto.ako je neko uspeo da dobije dugotrajnu farbu kao fabrike neka postavi svoj rad da vidimo.
 
@ mityoo - ti si malo niže , tu puno ljudi ima problema sa podzemnim vodama
 
moj farbar, odnosno čovek koji mi pravi farbu neće da mi otkrije tajnu za dugotrajnu farbu, ali znam da i osnovnu i završnu pravi jednu prema drugoj. za svetlije boje mi napravi sivu, a za tamnije crvenu osnovnu i dodaje razne 'aditive' da bi postigao što bolji efekat.
 
Ima nesto a to je cena kupite skupu farbu i skupu podlogu pa ce da vidite sta je kvalitet
 
Odg: Prikolice

evo ovako, cime da premazem prikolicu da spadne rdja , a da posle prikolica nije masna i da moze da se farba bez problema ?
 
Odg: Prikolice

probaj sa antirostom ili skidbojom pa onda samo osmirglas sa brusilicom i farbas :cool:
 
Odg: Prikolice

ok hvala fenikse znaci ipak nema neki drugi preparat osim antirosta.... hteo sam da izbegnem to naknadno smirglanje...
 
Odg: Prikolice

pa ja kad idem nesto da farbam vise volim da smirglam sa malom brusilicom nego da radim sa nekim sredstvima za korozjiju ili slicnim hemikalijama ali pazi antirost moze samo delimicno da odstrani koroziju pa ako hoces nesto jace potrazi nesto bolje u farbarama a ako nema onda samo smirglu sa brusilicom u ruke i pali mada nezaboravi masku i naocare da nebi gutao prasinu :haha:
 
Odg: Prikolice

Dragan18 je napisao(la):
evo ovako, cime da premazem prikolicu da spadne rdja , a da posle prikolica nije masna i da moze da se farba bez problema ?
Imam i ja jednu šasiju za uraditi pa sam mislio da bi najbolje bilo opeskariti ali neznam ko bi mi to mogao uraditi.
Raspitaj se kod nekog boljeg avtolimara dali ima opremu za peskarenje.
 
Odg: Prikolice

da ti kazem peskarenje je za mene pomalo skupo i zahteva posebnu prostoriju za peskarenje i sto je najgore nebije se pesak u sve pukotine i rupice pa ako ti nije tesko sa smirglom ili sa brusilicom sa ugradjenom smirglom ili cetkom to ide brzo ako su povrsine ravne i to moze potrajati dan ili dva a posle toga mozes lepo da ofarbas sa osnovnom i zavrsnom i da imas prikolicu kao novu :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh