Limarsko-Farbarski radovi

evo nešto što smo skoro farbali. 30 kg osnovne i 22 kg završne, uljane naravno.
 
stvarno lepo uradjeno ::svaka cast:: jel bilo pred farbanjem i peskareno?sa koliko slojeva ste ga farbali?
 
nije peskireno. nikad ništa ne peskiramo, osim limarije (poklopci i slično) koja može da se skine i odnese što dalje od mašina. Pesak obično uđe gde ne treba i eto ti havarije. Na brusilicu stavimo lepezaste brusne ploče sa šmirglom, pa udri. Posle malo gitovanja ako su se napravile rupe od korozije. Na ovoj smo išli osnovnom iz dve ruke, a završnom iz tri ruke, jer je bilo hladnije u hali 5-10 stepeni.
 
znaci nema potrebe peskirati masine pred farbanje al ja sam gledao na jednom sajtu http://www.visokol.co.rs/Peskarenje.htm evo pogledajte kako to radi jedna firma peskare kompletne silose elevatore i ostale visoke metalne konstrukcije i objekte kao i neke masine po zelji!.i na kraju i sve lepo ofarbaju i sve je kao novo,samo neznam dali je peskarenje skuplje od obicnog smirglanja brusilicom.
 
@phoenixfendt pogledao sam njihovu prezentaciju, pa ako hoćeš da uporediš cenu peskiranja, recimo da bi uzeli 250-300e za peskiranje prikolice cisterne (u galeriji slika). Mislim da to nije skupo, ali ume da bude štetno kao što sam već pisao.
 
ima naravno time se bavi jedna firma iz valjeva zove se VISOKOL i naravno peskarenje ume da bude stetno po zdravlje i obavezno se mora koristiti zastitna oprema i za takve poslove moraju postojati posebne komore u kojim se peskare masine ,mada se moze raditi i na otvorenom prostoru ali to bi bilo stetno za okolinu.
 
Po meni je bolje peskirati nego šmirglati, kvalitetnije je, e sad što se pesak negde zavuče jbg, izaći će vremenom. Ja moju jednoosovinku planiram da peskiram čim budem imao vremena ::novac::, peskiranje Zmajevke + nanošenje prvog sloja osnovne (moja farba) me je koštalo 50 eura i flaša Vinjaka :ppozdrav:, samo više te državne firme nema....
 
dali je lako nabaviti masine za peskarenje ili to mogu samo neki ljudi imati sto se sa time bave ili moze svako to da ima kao napr kompresor u kuci,i koji tamo pesak ide jel moze i obicni sa peskare ili samo onaj kvarcni pesak
 
Da lako je raditi ravne i pristupačne površine , a šta je sa ćoškovima . Mislim da je peskiranje nezamenjivo i da se isplati . Naravno radi se u halama zatvorenog tipa . Ja sam tanjiraču krenuo da šmirglam i odustao , odnesem da ispeskiraju posle odmastiom i prešao osnovnom 2 puta Lak još nije stigao da se odradi .
 
moze i obican,moze i kvarcni pesak,moze i frakcija,moze i ljuske od oraha....
amaterski sam se malo bavio,
imam komoru 1*1metar.
mora se imati kompresor koji konstatno ima pritisak od minimum 7bara + skupljac vlage.
moze se koristiti i pijacni pistolj za peskiranje,ali se dizna brzo potrosi,pa onda nema tog udara.
 
ništa od peskiranja običnim kompresorom, mada je ta mala komorica vrlo korisna za sitne delove. pravo peskiranje se radi agregatnim (dizel) kompresorima (5+ m3/min). nisam mislio da je štetno po okolinu, nego po pokretne delove mašina (osovine, ležaji, da ne kažem pumpe i drugo).
moj težak nauk pre 7-8 godina: repariramo mi automikser fap 22-26 i kupac nam traži da ga ofarbamo ali da ga peskiramo. zaštitimo glavni i pomoćni motor, skinemo stakla i el. instalaciju i slično. izpeskarimo i ofarbamo ga i kada smo ga vozili na tehnički pregled on se za 5 km sav 'prosrao', iz svih mogućnih porenosa i hidraulike, zamislivog i nezamisivog. posle toga rasturaj ga celog. :udri: ::novac::
 
Da to stoji da se moraju zaštiti delovi , gumice , plastika , klipnjače hidrocilindara ... Ali je najbolje rastaviti celu mašinu i tako peskirati ako je moguće . Pesak je opasan zavuče se svugde , a jako je abrazivan naročito taj za peskiranje .
 
da, da, po principu rasturiš-ispeskiraš-sklopiš, a pokretne delove šmirglaš
 
Imam namjeru da ofarbam svoju rakovicu stim da neznam uopste
koju nijansu da uzmem ako neko zna koji je broj ili od ovih gotovih farbi koja je najslicnija njezinoj nijansi neka mi kaze
nebih volio da puno odudara od originala,cuo sam da je zvijezdina svjetlo plava najslicnija sta mislite
 
nađi neki deo (lim) na kome je stara farba najbolje očuvana i odnesi u farbaru da ti naprave boju. oni će tamo da ispoliraju staru farbu da bi došli do originalnog sloja i po tome će napraviti novu. ne znam koja je rakovica zbog količine farbe, ali izađe jeftinije kad ti naprave npr. 5 kg nego da kupuješ gotovu zapakovanu farbu.
 
ja sam sad farbao malog td4506 s bez kabine trebalo mi je 3.5 litre plavog , dva sloja . i 2.5 litre zelenog tri sloja . to ti pisem orjentaciono koliko ti farbe treba . to je bila autolak farba DUGINA platio sam 1080 dinara kilo
 
Nazad
Vrh