Gume

Zna li ko, koja bi guma/tocak pasovala na majevici cisterni, nosi 10.00/75-15.3 gumu, ali me zanima da li je iko to prepraljao, stavljao neku jeftiniju/prakticniju varijantu
 
North ARMY je napisao(la):
@francuz pokusaj da nadjes avionske sa nekog aerodroma,njima nema veka.
Mozda jedan clan moze da pomogne. :cao:

Ima jedan moj drugar na somborskom starom krunjacu te avionske vec 25 godina ::svaka cast:: ::svaka cast::
 
Mogu da se nameste te gume ili gume 16-ice od džipova ali neće lepo da sednu na felnu jer nisu 15.3 pa bacaju levo desno prilikom transporta.Moj savet reši i uzmi novu 10.00/75 15.3 :cao:
 
Na Majevicu cisternu stavis felne od Zmajevke po zelji 9x20 ili 13/65x18 i teraj! Kod mene su jos originalne posto cisterna nije stara ali drugar je prepravio kako sam ja predlozio i kaze da je bolje nego sa fabrickim tockovima. :D
 
Matić je napisao(la):
Mogu da se nameste te gume ili gume 16-ice od džipova ali neće lepo da sednu na felnu jer nisu 15.3 pa bacaju levo desno prilikom transporta.Moj savet reši i uzmi novu 10.00/75 15.3 :cao:
Ma u pravu si ti, ali fabricka nije izdrzala 3 godine, poserem mu se na fabriku, a nova je kod nas sa pojasom do 9000 din
 
za zmajevku ide kamionska guma i felna ,garancija 5-10 god guma ide na tubeles pa tokom transporta nema pucanja gume a i treba da bude klin da je probusi. postavicu slike .
 
Danas kupio nove prednje gume za renoa 16.9 x 28 trayalove sa 10 platana 29300 dina/komad.Pa kad će mi se samo ta investicija isplatiti :sta:
 
Moj otac je nekakve avijonke metao na prikolicu IMT-ovu 3T 80-tih godina ali je felne od Zastave kamijona sa obrucem metao i srce novo pravio posto ih nije mogao metnuti na felnu IMT-ovu bez obruca te su gume bile do 1995 godine i nikad nisu popucale pod teretom a zaista je teretila iako sam tad bio mali jako se dobro sijecam tih dana.Vozili su je i ganjali tko je stigao pretovarali duplo nikad se nije probusila a po kamenu i sumi je isla manje-vise svaki dan.
 
diklofen je napisao(la):
Danas kupio nove prednje gume za renoa 16.9 x 28 trayalove sa 10 platana 29300 dina/komad.Pa kad će mi se samo ta investicija isplatiti :sta:

Šta ta radi za 30 000 dinara? Jel onda ne treba da se sipa gorivo?
 
Moze slika al mi je traktor trenutno kod majstora, manji kvar (sa puno zajeb....je) na prednjoj vuci. Cim stigne bice i slike. Gume se cine po prilicno mekane i kvalitetne. Imaju jednu saru vise nego predjasne kleber, i nesto manje izbocine (kao bruhovi) sa strane nego kleber.
 
Ja bih ti preporucio da kupis radijalne u toj dimenziji, mnogo su bolje. Nikako nemoj Ruma-guma, cista plastika.
 
Mi smo kupovali Rekordove gume godinama.
Sve dok nismo slucajno naleteli na povoljne Trajalove.
Daleko su bolje od ovih prvih, kramponi se nekidaju kao ranije.Ima daleko manje primesa (plastike) u sebi.
 
Ljudi guma nije za mene vec za strica tj njegovog rusa.
Ovde kod nas je nasao samo na jednom mestu sa 6platana za 32-33 000 sto je puno para,zato je rekao da se raspitam ako neko ima konkretno nesto da ponudi.

Konkretno mi se javio jedan clan ali je vec prodao od 12platana za 25 000 po komadu,e to je cena. :D
 
Nazad
Vrh