Gume

stomil , Voltyre ,Belshina GoodYear eventualni Mitas ...dobre gume .
 
Ljudi, koliko koštaju kod vas u Srbiji gume za Ruse (13.6-3:cool:? U Bijeljni nekakva original ruska guma (neka ruska marka jbga) košta 250 evra, al da je dobra dobra je, ja sam pao na guzicu kad sam je pregledao, jbte, kao od metala da je izlivena.
 
Da li je i ovo moguće?Komšijjna guma od 892 stara 5 godina.Ima ukupno 14 ovakih pukotina,a unutrašnja je još cela.


 
Tako sam ja imao problem sa rekordovim gumama jeste da su imale 15g ali su bile odlicne sare a one ispucale,nije vise mogao samog sebe da nosi traktor,ja jednoosovinke i velike masine nemam pa da nesto preopterecava...
 
Danas komšija kupio nove gume 18,4-34 12 platana za 892 proizvodjač Mitas Srbija (nisam znao da su i oni kod nas),cena 40400 din/komad.
 
kiraj je napisao(la):
Da li je i ovo moguće?Komšijjna guma od 892 stara 5 godina.Ima ukupno 14 ovakih pukotina,a unutrašnja je još cela.




Slican problem imam sa gumom na Ladi Nivi od proizvodjaca VOLTYRE. Guma je stara oko pola godine i jednom sam je probusio i vozio je nesto jako malo dok se nije izduvala skroz i ja primetio. Unutra izgleda kao da je krava zvakala!
 
Ima li gde u okolini Zrenjanina da se kupe polovne gume 16.9-28?Može li se to naći kod nekih većih vulkanizera?
 
Kolika je naležuća površina prednje gume od kombajna? Ako bi znali površinu gume i težinu kombajna, izračunali bi koji kombajn ima najmanji površinski pritisak na zemlju, a samim tim i manje propadanje. Interesuje me za gume 12.4-28 i 14.9-28.
 
francuz je napisao(la):
Obuo sam Rajku sa 14.9/28, komada 2, za 380evra sa sve montazom
Ruma guma neki "CULTOR", sara dobra, retka
Zdravo da se sluzimo
nlofuv.jpg


xm0rpl.jpg
 
Ja sam prije tri mjeseca kupio dvije 11.2 R28 gume na mog imt539, one kineske, nove novcate po 50 evra komad. Gume su malo specifične jer su veće od 12-ski, i to solidno veće (i više i šire), Kinezi s to garant radili iz nekog lijevog kalupa pa samo bezveze lupali brojeve. Šara je dosta tupa, takva se moze vidjeti na slikama starih američkih traktora, neobično dobro vuče u rikverc što dosad nisam vidio kod drugih guma sa oštrom šarom. Do sad su se pokazale veoma dobro, nisu mekane, nisu ni pretvrde, ne pucaju niti se gnječe a ne štedimo ih uopšte. Staviću slike čim stignem.

Jbga, za te pare su više nego dobre...ja ih kupio iz čiste zahebancije :)
 
aa uu koliko se ja secam taj CULTOR ti je ustvari MITAS samo se proizvode ovde kod nas i jeeftinije su 20 % od mitasa . To mi rece vulkanizer (najveci) kod mene u gradu , lik inace uvozi gume tako da zna 100 %. Kupio si dobre gume , trenutno najbolja kupovina u Srbiji.
 
pozdrav svima, i ja sam kupio cultor 16.9/28 10 platana,verovali ili ne,5cm je uza od iste takve ruma gume od pre 4 godine i vise pegla pod teretom,iako je pumpam pola bara vise od rumine stare! jedino je bolja za u brazdu na desnoj strani,posto je uza. :cao:
Post je spojen: [time]1284925761[/time]
_________________________________________________
pozdrav svima, i ja sam kupio cultor 16.9/28 10 platana,verovali ili ne,5cm je uza od iste takve ruma gume od pre 4 godine i vise pegla pod teretom,iako je pumpam pola bara vise od rumine stare! jedino je bolja za u brazdu na desnoj strani,posto je uza. i kramponi su tanji i slabiji. :sta:
 
tomobanja je napisao(la):
pozdrav svima, i ja sam kupio cultor 16.9/28 10 platana,verovali ili ne,5cm je uza od iste takve ruma gume od pre 4 godine i vise pegla pod teretom,iako je pumpam pola bara vise od rumine stare! jedino je bolja za u brazdu na desnoj strani,posto je uza. :cao:
Post je spojen: [time]1284900561[/time]
_________________________________________________
pozdrav svima, i ja sam kupio cultor 16.9/28 10 platana,verovali ili ne,5cm je uza od iste takve ruma gume od pre 4 godine i vise pegla pod teretom,iako je pumpam pola bara vise od rumine stare! jedino je bolja za u brazdu na desnoj strani,posto je uza. i kramponi su tanji i slabiji. :sta:

Hajde nam se ti druze predsavi, imas temu za to, ili isto ucini u svom profilu :cao:
 
Evo da ne otvaram novu temu može ovo pitanje i ovdje. Konkretno me zanima za koliko bi se novca u € mogla naći kamionske felge(2 komada) 19.5". Jer treba mi za traktorsku prikolicu, jer imam gume 245x70xR19.5 ( 3 komada). trenutno su mi na prikolici gume 8.25 R20. Danas sam gledo polovne gume 8.25 R 20 i traže od 60-80€ po komadu. mislim da bi mi bilo isplatnije da nađem felge 19.5". Jer za njih već imam dobre gume.
 
Nazad
Vrh