Gume

novistroj5.jpg


Ovo je moj 549 slikan kad je dosao u dvoriste. Ove gume su se cinile kao ODLICNE i bez zamjerke smo bili. No, problem je u tome sto su PREMEKANE. Prednje su se u 250 radnih sati potrosile 50%, pa sam ih okrenuo naopako i na taj nacin sam usporio trosenje, iako su gume i dalje mekane. Zadje gume kad su vidjeli ljudi koji imaju vece traktore su odmah komentirali kao slabe, s pre tankim ripnama i ako budem isao u transport da ce ih brzo pojest, sto je ziva istina. Zadnje gume su obadvije busene i to na sred njive. U sumu kad idemo, bojim se da ju necu negdje raskinuti. Da napomenem da su sve 4 REKORD. Nedavno sam primjetio na jednoj zadnjoj gumi izmedju ripni posjekotinu, a na drugoj pukotinu sa strane. Sad su i zadnje na 50-60% profila, a prednje su negdje na 20-30, a traktor odradio 1000 radnih sati...

Na prikolici sumskoj imam jednu rekord gumu koja se pokazala odlicna i na majevici su rekord gume, pa cemo vidjeti kako ce se one pokazati s vremenom.

Na 539 je jedna zadnja REKORD, i za nju nemam lose rijeci, a druga je STOMIL i ona se dobra pokazala. Koliko je dugo na traktoru, pocela je sitno pucati kraj ripni, a profila ima vise od 50%. Prednje su nedavno stavljene GALAXY i dok god ih se bude moglo kupiti, idu GALAXY svuda.
 
ja sam za Stomil jer sam svojevrameno zajedno sa stricem kupovo gume on Stomil a ja Barum sara iz Rume valjda moje ispucale oko ripni a Stomil se drzi
 
paorpaor je napisao(la):
Kupite lepo Michelin ili Good Year i nema zime,osim mozda u novcaniku :haha:
Salu na stranu,ali Rmaguma nevalja ni za dz. Jako su slebe sa strane,ripne ostanu gotovo cele,a popucaju sa strane.
A koliko kostaju Gudjerje ili Miselin-ove 14-9/28 i gde ih ima u p....m...??
hvala
 
ljudi, zna li iko gdje se mogu protektovati traktorske gume, pojeo zeko prednje ripne, a ostatak gume izuzetno dobar, pa ako neko zna nek javi. inace su mitasove
 
Ja to nebi radio , mislim da se kod nas to ne može tako kvalitetno odraditi . :nono: Moje mišljenje .
 
Da li neko ima ili mozda zna gde da nadjem prednje siroke felne za balonku gumu za MTZ 820?
 
dobija se bolje prijanjanje za podlogu(ako je tvrda podloga) a traktor pre prokliza na vlaznoj podlozi.A gubi se i deo na snazi.
 
pošto su 28-ice i jedne i druge,znači na brzini ne dobija ništa isto je.a 16.9coli gume su širine nekih 42 cm i dobre su za oranje zbog veće nalegajuće površine.gume 14.9coli su univerzalne gume i za oranje mogu i za setvu i za međurednu obradu,a bolje su i za blato.široke gume nisu baš za blato kao ove univerzalne.znači svaka guma ima svojih prednosti i mana i zavisi za koju kombinaciju su potrebne
 
pidikanac je napisao(la):
znači zaključak je bolje je imati 14,9/28 nego li 16,9/28 ?
Ja ti preporucujem 14-e ako su vec bile fabricki na traktoru,znam npr na imt 560 kad su bile 14 ima bolju vucnu silu bolje prima brzinu pri saltanju pogotovo ako ima malo brega,ali je drasticno sporiji u transportu,u oranju je odlican sa tim gumama sa 16,9,28 u dubokom oranju ako je ugazeno mora u trecu sporu,a sa 14 prva i samo peva. :cool:Slazem se i sa kolegom zavisi za cega ti treba traktor!ovo je moje iskustvo :cao:
 
Komsija kako mozes da lupas da su 16-ice i 14-ice iste u brzini-transportu.
Ja to govorim iz najlicnijeg iskustva jer moj 560 ima 14-ice,a ujakov 16 ice.
Dosta mu zna nalepiti blata izmedju gume i kabine...
 
14 i 16 coli je mera za širinu gume,a 28-ice su i jedne i druge kako je neko već rekao a to je prečnik gume(njena visina).da je recimo 32br,onda bi traktor bio brži ovako je isto.pa ja sam i rekao da gume 16.9 nisu bolje u blatu od 14.9.gume 16.9 su dobre samo za oranje i to u idealnim uslovima i za transport isto u idealnim uslovima,a ne po blatu :ppozdrav:razlika u širini je samo 5cm ali to mnogo znači u određenim poslovima
 
Nazad
Vrh