Gume

Rekord ne pravi gume vec nekoliko godina a posto sam se bavio prodajom tr.guma moj savet vam je uzmite rumine one su zadnjih godina mnogo kvalitetnije nego ranije, fabrika je privatizovana i sada imaju naziv GALAX. :ppozdrav:
 
nisam znao ovo za rekord, moram malo da popgledam po radnjama kako izgledaju!
je;l zna neko gde moze da se nabavi auspuh za r65, ali da je kao onaj original, stavio sam neki ali je bucan toliko da ne mozes da se vozis normalno :cao:
 
kod ujaka na imt 560 stomilke traju vec vise od 12 godina i izgledaju odlicno, nigde nisu popucale ni najmanje a sare su solidne dubine .
 
za gume moja preporuka je stomil. mada sam cuo da su sad dosta skuplje. pre nekoliko godina sam ih stavio na traktore i prezadovoljan.
 
kolega dobro jutro :cao: ja mislim da su i moje tu negde mozda samo par godina mladje, a jos uvek izgledaju super
 
Stomil, Barum pa tek onda domaće! A i od toga na zadnjem mestu je rekord! Imao sam sve vrste namontirane, i od rekorda sam bežao ko đavo od krsta!
 
Kad se vec krenulo u gume...

Rekord imam na sumskoj prikolici (kareti) i super sam zadovoljan. I preko panjeva, i preko cega s nije vozila, ne pozna se. Pod punim teretom jako malo legne i ne ljulja se puno. O pucanju nema govora.

Na 539 imam nazad jednu Rekord, takodjer da bi rijeci reko, sasvim dobra guma. Problem su gume na 549, isto su rekordove, a li neke koje se nije moglo kupiti "na slobodno". Plitke ripne, izmedju ripni stane moj dlan, one kud su niske i rijetke, tu su i tanke, ma uzas zivi. Prednje se trose ko mutave, iako je napravljena "optika" naprijed, zadnje pod prikolicom punom psenice 15km u jednom smijeru se sribaju toliko da se okom primjeti da gume fali. U oranju su se obadvije zadnje probusile, koliko je guma jaka. neke jeftine, slabe, pravljene posebno za tvornicku ugradnju, jer IMT nije imao novaca za normalne gume valjda... Traktor ima 1000 radnih sati i jos 500 po mom misljenju i bit ce zamjena svih guma za GALAXY.

Inace Barum vec neko vrijeme ne proizvodi "poljoprivredni program" to je preuzeo MITAS.
 
Imao rekord na rakovici (fabricke) prednja desna se pojela do kraja za 3 godine a prednja leva nije samo je pomalo ispucala :sta: (samo da se razumemo radjena je optika) , moguce je da je bio problem jer nisam skidao tegove sa nje, al opet samo se pojela desna guma :sta: . Zadnje su isto bile rekordove i posle 3 godine izgledale su dobro.
 
Dragan18 je napisao(la):
Imao rekord na rakovici (fabricke) prednja desna se pojela do kraja za 3 godine a prednja leva nije samo je pomalo ispucala :sta: (samo da se razumemo radjena je optika) , moguce je da je bio problem jer nisam skidao tegove sa nje, al opet samo se pojela desna guma :sta: . Zadnje su isto bile rekordove i posle 3 godine izgledale su dobro.

Kod mene isto,nova rakovica,rekordove gume,posle 3god. samo se prednja desna potrosila do kraja :sta:.a leva i zadnje su solidne! Ja sam skinuo samo 2 tega!
 
89te sam kupio novu R65, gume trajale do 98me, tada kupio opet rekordove (to je tada bilo dostupno), i vec nisu za rad!!
Potrazicu po netu da vidim sta se nudi, uostalom hvala za kolegijalne odgovore..
Stomil ce biti najverovatnije ili Ruma.
 
Po mom misljenju rekord je negad pravio odlicne gume-a sada su katastrofa,ja bi se opredelijo za BARUM
 
leka je napisao(la):
Po mom misljenju rekord je negad pravio odlicne gume-a sada su katastrofa,ja bi se opredelijo za BARUM

Barum vise ne proizvodi traktorske gume. I to vec skoro dvije godine... Ocito da su pravili toga jako puno, kad svi jos uvijek BARUM spominjete. Barumov poljoprivredni program je preuzeo MITAS i na istoj razini kvalitete je kao i BARUM. Za moj ukus pre mekane gume i jedna i druga, ali ne pucaju kraj rebara kao krute gume.
 
Bobo je napisao(la):
leka je napisao(la):
Po mom misljenju rekord je negad pravio odlicne gume-a sada su katastrofa,ja bi se opredelijo za BARUM

Barum vise ne proizvodi traktorske gume. I to vec skoro dvije godine... Ocito da su pravili toga jako puno, kad svi jos uvijek BARUM spominjete. Barumov poljoprivredni program je preuzeo MITAS i na istoj razini kvalitete je kao i BARUM. Za moj ukus pre mekane gume i jedna i druga, ali ne pucaju kraj rebara kao krute gume.

Da, al zato imaju odličnu nosivost i vrlo dobar "grip". Kad to kažem mislim na Barum TZR, a ni TZ nije daleko od TZR-a.
 
Istina je da imaju dobar grip. Imam na kombajnu jednnu barumku obicnu i guma je prvoklasna, ali na traktoru mislim da bi se trosila beze od guma drugih proizvodjaca s "tvrdjim receptom"...

Kolega Joka ima na zetoru sve 4 MITAS koje je uzeo proslo ljeto i nedavno na onim prosvjedima gledam gume, vec su dobile "porezotine" po sebi, ripne se trose neravnomjerno (gledano uzduz ripne, jedna polovica se trosi, druga jos ima cosak) od transporta po cesti. On kaze da su prva liga i vjerujem da i jesu, ali gume bo po meni trebale trajati "ko trovremenski taft" a ne da budu trosak svakih 2 000sati, cak i manje.
 
Bobo je napisao(la):
Istina je da imaju dobar grip. Imam na kombajnu jednnu barumku obicnu i guma je prvoklasna, ali na traktoru mislim da bi se trosila beze od guma drugih proizvodjaca s "tvrdjim receptom"...

Kolega Joka ima na zetoru sve 4 MITAS koje je uzeo proslo ljeto i nedavno na onim prosvjedima gledam gume, vec su dobile "porezotine" po sebi, ripne se trose neravnomjerno (gledano uzduz ripne, jedna polovica se trosi, druga jos ima cosak) od transporta po cesti. On kaze da su prva liga i vjerujem da i jesu, ali gume bo po meni trebale trajati "ko trovremenski taft" a ne da budu trosak svakih 2 000sati, cak i manje.

Čuj ja ih imam na tri traktora i mogu ti reći da se netroše brzo, dok znam za dva fergusona koji (pogotovo na 549 koji nosi viljuškar sa dosta tereta) imaju Rekrodove gume stavljene prije par godine koje su se dobrano potrošile. A na svom 533 sam imao original gume 12,4-28 Rekord i te su izdržale preko 25 godina, al su bile tvrde ko kamen i sporo su se trošile.

Što se tiče Joke Zetora, poznato je da Zetor oće "pojest" zadnje gume, a i prednje, ako se pravilno nenapumpaju i ako se trap dobro neuštima. No to je pravilo i kod ostalih traktora.


Činjenica je da kolko para tolko muzike. Na malom NH imam u originalu Kleber gume koje su vrlo dobre, dok sam na velikom NH nadoplatio za Michelin gume i čini mi se da su one za dlaku bolje od Klebera.
 
Ja sam na 560 imao rekordove original i posle 15g zivota su popucale po balonu sa strane i imale su par "usivanja" nije se smelo ici u sumu sa 1 osovinkom nakacenom na te gume,a po sarama je mogao ici bar jos 5godina,ali su sa strane bile ispucale...
Ove trayal na fergusonu su sasvim ok,imaju jake sare a nisu ni skupe.
 
meni su na traktoru ruma guma (pre galaxy fabrike) imaju duboku i tanku saru i pokazale su se ekstra za blato mana im je sto su ispucale i kad traktor stoji 3-4 dana ulegnu se i skakucu.
 
Kupite lepo Michelin ili Good Year i nema zime,osim mozda u novcaniku :haha:
Salu na stranu,ali Rmaguma nevalja ni za dz. Jako su slebe sa strane,ripne ostanu gotovo cele,a popucaju sa strane.
 
paorpaor je napisao(la):
Kupite lepo Michelin ili Good Year i nema zime,osim mozda u novcaniku :haha:
Salu na stranu,ali Rmaguma nevalja ni za dz. Jako su slebe sa strane,ripne ostanu gotovo cele,a popucaju sa strane.
Potpisujem! A Rekord se ne trca ali za 2-3 godine se odvali cela ripna(otkine se ripna sa pneumatika! A pošto je tvrda, ako je voziš malo mekšu popuca sa strane isto kao i Rumaguma....
 
Nazad
Vrh