Gume

Potrebna mi je jedna polovna 16,9-28 ili 14,9-28 za IMT 565 :sta: Ostavite broj telefona ili bilo kakvu informaciju. Hvala :cao:
 
imam jednu od 560.
jedna mi je otisla pa sam obe promenio tako da mi je ostala jedna polovna.
mislim da je 16.9 28

koliko das ::novac::
 
mityoo je napisao(la):
I ja imam polovne 16.8 x 28 jedan par...
Koja cena za jednu? I u kakvom je stanju?
Post je spojen: [time]1249125312[/time]
_________________________________________________
kloki je napisao(la):
imam jednu od 560.
jedna mi je otisla pa sam obe promenio tako da mi je ostala jedna polovna.
mislim da je 16.9 28

koliko das ::novac::
Reci u kakvom je stanju i tvoju cenu pa cu i ja reci sta nudim.
 
Zna li neko kako se kreću cene novih guma?Konkretno me interesuju 20.8 R 38 Radial za mog JD-a.Na njemu su trenutno 18.4 R 38 u ne tako lošem stanju ali sam rešio kada ga već sređujem i da ga obujem i da sam miran duži niz godina
 
Na traktoru imam radijalne Pireli gume nazad520/70 R38 ,a napred440/65R28.Traktor je tezak oko 5,5 t. Da li znate koliki pritisak treba da je vazduha u njima.
 
Na koliko bara da napumpam prednje gume na zmaju 142? (a da ne bude mnogo pa da felna pukne po rubu, po cemu su poznate)
A koliko na prikolicama od 8 tona a koliko na 3t?
Ja na rusu gume pumpam prednje na 2,4 a zadnje na 1,6!
 
banePA je napisao(la):
Na koliko bara da napumpam prednje gume na zmaju 142? (a da ne bude mnogo pa da felna pukne po rubu, po cemu su poznate)
A koliko na prikolicama od 8 tona a koliko na 3t?
Ja na rusu gume pumpam prednje na 2,4 a zadnje na 1,6!
Ojacaj felne! Imas slike na forumu kako sam ja to uradio!
 
banePA je napisao(la):
Na koliko bara da napumpam prednje gume na zmaju 142? (a da ne bude mnogo pa da felna pukne po rubu, po cemu su poznate)
A koliko na prikolicama od 8 tona a koliko na 3t?
Ja na rusu gume pumpam prednje na 2,4 a zadnje na 1,6!

Pa ja sam duvao na 2bar i bilo je uredu.Imaš na svakoj gumi napisano koliko se duva ili u Barima ili Psi
 
Zmajevke se duvaju na 5-7 bara ako su uzane gume zavisno od dimenzije!
 
Hvala momci! :ppozdrav: , ja sam zmajevku napumpao na 6 bara, i to sam gledao kad je puna natovarena da se ne slegnu a ni da nisu perterane, cini mi se kao da je 6 ok za zmajevku kad je puna skroz da lepo idu gume!
@Mityoo
Da video sam kako si ti to uradio, vrlo zanimljivo :D, ja sam moje do sad pumpao na 1,6-7 bara i cinilo mi sa kao slabo zato vas pitam na koliko trba za kombajn! A za kombajn imam dve prednje felne rezervne tako da ako pucaju ima da se menja samo moram da nabavim neku gumu rezervnu! ::namigivanje::
:ppozdrav:
 
Samo nemoj da smetnes s uma da ako pukne, onda ode i spoljasnja guma u ocov, zato je bolje uraditi i onda si miran!
 
mityoo je napisao(la):
Samo nemoj da smetnes s uma da ako pukne, onda ode i spoljasnja guma u ocov, zato je bolje uraditi i onda si miran!

Meni se jednom desilo da pukne felna, ali sam naravno video na vreme, stao, pustio heder i izduvao gumu i nabacio rezervnu i sacuvao i spoljnu i unutrasnju! Ubavicu sliku samo da je iskopam!
 
treba mi savet ili vase misljenje o ovim gumama za moju dubravu 4t dali su dobre i izdrzljive ili ih neko ima na prikolicama? i planiramo da promenimo sve 4 gume i kupili smo jednu u kisacu koja nosi naziv SATIM (ceski prozivodjac) dimenzija 7 50 16 C 12 platna
i nosi oznake TRUCK sto znaci da su kamionske i mogu nositi do 1450kg po jednoj gumi,i te gume kostaju oko 10 000din/kom pa se pitam dali je to dobar izbor ili ima jos kvalitetnije i skuplje gume sa vise platna od ovih?
sta mislite?
evo i par slika
14so3ld.jpg


211qm2p.jpg


343m51c.jpg


2hxtuv9.jpg


opuyvd.jpg
 
Johny,kakve sad to ima vezekada si ih vec kupio?Ljudi kupuju i polovne gume,pa im sluze!Ja sam pre par godina uzeo 4 nove gume Rumske i sto se mene tice,bolje ne bih ni stavio na nesto sto se kotrlja 25 km/h!Ako su propisno naduvane i nisu izlozene :cool: ima da drze dosta godina!
 
nisam reko da sam kupio sve gume nego samo jednu i ta je stavljena na jednu kikindovku,a sa ove dubrave sam sad skinuo tockove i sad treba da se menjaju sve 4 gume,i juce sam zvao razne firme sto prodaju gume,ima ruma guma neke za izvoz dimenzija 7 50 16 po ceni 7000din a ima i po 5000din za nase trziste,zatim zvao sam i u adu sulok kompany i oni takodje imaju ruma guma,sava,neke kineske i ruske,a u kisacu tu pored backog petrovca ima ove Ceske Mitaske(SATIM) ili one koje sam stavio slike ovde,i one su kamionske i mogu da se krecu brze od 30km/h imaju 12 platna i kostaju blizu 10.000din/kom.
polovne gume je uvek rizicno postavljati(a u vulkanizerskim radnjama ih ima za 50din/kom) jer se nikad nezna kolko su presli i kolko puta su bili krpljeni pa je uvek najbolje nove gume stavljati na prikolice,i mi cemo danas ili za koji dan da stavimo nove gume na prikolicu,i najverovatnije one kamionske pa onda cu biti na miru i mocicu sa punom prikolicom da idem i 30 35/km/h. :D
 
Nazad
Vrh