Gume

Jbg nemam sliku mojih trajalki,ako su kao na mom uzmi ih sigurno neces se pokajati. :ppozdrav:
 
Ako slucajno nekom treba 18.4/38 gume 2 kom, polovne u zadovoljavajucem stanju nek se javi. Menjao sam moje jer smo se malo pribojavali oranja ove godine. Nije reklama, cisto informacija.
 
naj losije su trajalove.u stvari dobre su ako hoces da izbacis kamen iz bubrega. od rekorda ne ocekujte nista vise jer ga vise nema a bio je naj bolji,a kalupi odose u staro gvozdje ostale su samo stare zalihe guma
.
 
Našao sam u Kruševcu trajalke za 10800din/kom, e sad neznam dali da se upuštam u avanturu,,,
 
Ja sam za ursus 355 uzeo trayal ove godine će biti punih 6 godina ,samo reči hvale bez preterivanja slažem se sa NA ,potrošile su se 5 % a traktor je do pre mesec dana radio bukvalno sve oranje spremanje špartanje ,transport itd, na površini od 20KJ .Ne znam za druge ali ja ću nastaviti da ih kupujem pa će mo videti. :D
 
dosta su tvrde ima vise plastike u njima .da se malo trose to jeste. ali ja sam najvise video trajalki dobre sare a ona pukla sa strane isl. 10800 ti je cena ok uzimaj to. ja na ursusu imam ruma guma jeste meka al je ispucala na rusu ruske e one su tek ispucale a nove gume duvane propisno.po preporuci proizvodjaca.
 
E meni se desilo sa starim rekordovima da je pucala sa strane a sare su bile kao na ovima koje su sad na 560 za 2cm mozda manje,ali su ispucale,a ove nove se jednu.
 
koliko su trajale na koliko si ih duvao i koja su bile klasa .iz rekorda su kupovali gume koje su izbacene sa trake zbog greske u platnu.one su doradjivane u kucnoj radinosti i prodavane kao nove i ubedjivali ljude kako je to ok
 
Gume koje su popucale su bile fabricke na traktoru,imale su 15-ak godina a sara ok.
Ove su ok ne pucaju nigde za sada,samo su sare nekako slabe...
 
dejan 77 je napisao(la):
dosta su tvrde ima vise plastike u njima .da se malo trose to jeste. ali ja sam najvise video trajalki dobre sare a ona pukla sa strane isl. 10800 ti je cena ok uzimaj to. ja na ursusu imam ruma guma jeste meka al je ispucala na rusu ruske e one su tek ispucale a nove gume duvane propisno.po preporuci proizvodjaca.

Imali smo LTZ T40 od 1987 pa do ove godine kad sam ga prodao.
Kupljen je novi i prodan je sa orginal gumama ali nije pumpano po propisima kako piše nego više sve dok ne nestane spljoštenost.
Te gume uništava kad malo legnu i poslije se još opterete ili malo popuste pa ,,mijesi" dok voziš.
Inače su ruske gume jako dobre.
 
Stare ruske gume su bile dobre, ali u poslednje vreme (poslednjih 5-10 godina) mislim da baš i nisu. Ima puno traktora na kojima se krune gume.
 
Opet ja...
Kad sam menjao zadnje menjao sam i prednje u roku godinu dana na traktorima,na oba su prednje ruske na fergusonu neke sa 4 reda sara,a na 560 su sa 3 reda sara i odlicne su,marka voltyre.
 
North ARMY je napisao(la):
Gume koje su popucale su bile fabricke na traktoru,imale su 15-ak godina a sara ok.
Ove su ok ne pucaju nigde za sada,samo su sare nekako slabe...
pitacu te za 15 godina za ove trajalke ja sam imao na ursusu 20 g fabricke i tek kada se na gazecem delu pojavilo jaje od potrosenosti morao sam daih zamenim .
 
@ worm

Zavisi koji je proizvođač, cene se kreću od 55000 do 125000, bar je tako bilo jesenas kada sam se ja raspitivao.
 
Nazad
Vrh