Gume

George

netreba uciti popa kako se krste dijeca

Nek si ti vozio i nek vozis a ni je nelezim ja ti kazem da 3 metra bukve avijonke voze bez unutarnje gume a ti tvrdi sta hoces jer JA SAM VOZIO a da nisam sasijekao unutarnju nit vanjsku.Budalama netreba objasnjavati jer im nemozes objasniti a pametan da vidi dosta mu je i shvatio je bez ijedne rijeci.Kakve duple gume kakvi bakraci cemu duple gume.Pa ja sam i danas dovezao 6,5m graba lugar je mijerio jer nisam mu "dao za kavu"na gumama od 10 plata naduvane na 5,5bara na prikolici 3T.
 
Neki čovek mi nudi dve 18-ke sa solidnim sarama(kranponima)za 8000 dali se isplati?
Evo i slika tih guma!?
2lvizyt.jpg

2dh8yth.jpg
:ppozdrav: :ppozdrav:
 
Koliko moze da kosta od fergusona zadnja 11.2/28 ima osrednje sare,vulkanizirana je sa strane(usivena i zalepljena fleka).Dok je bila na traktoru nosio je prskalicu od 350-400l punu bez problema i berac eko 3500.
 
Nemoj to uzimati baća.Inače silom prilika moram kupiti dve zadnje gume 18.4-38.Ne znam kog proizvođača da uzmem jer nešto nemam poverenja ni u koga a moraju da se promene sadašnje.
 
Baca to meni stoji par godina,mi smo malog obuli trajalovima jeftine a imaju jake sare,puno bolje od rekordovih bar meni.
Tako je bilo i sa 560 jednu smo poklonili a drugu dali za 15e dobru relativno 14.9/28. Jednu smo poklonili od fergusona rodjaku i sluzi se sa njom vec 3-4g i sad je celava pa bi mogao lako doci i po ovu,a nesto nemam volju vise da mu poklanjam i pomazem. :nono: :udri:
 
Manje se trose od rekorda,tj ne trose se skoro ni malo jeste da ne radi ni puno,ali opet...isto rade proporcionalno i jedne i druge,rekord se puno vise potrosio.Ima redje sare od trajalovih koje su jace na 11.2/28 nego rekordove na 14.9/28.
 
Hvala na informaciji ja trazim po Banjaluci i nije mi jasno par njih se zalilo na trajal ali nevjerujem im bas svaku ove rekordove su sisle ko u priciu prosto nevjerovatno ore se nekih 2 ha i sjenaza na 2 ha a za 6 godina im nema ripne ni pod mikroskopom zato me interesuje trajal i misljenje o njemu.
 
Baš danas mi je kolega na faksu pričao kako je isprobao sve vrste guma na traktoru (trajal gume je naročito ispljuvao) i da su se najbolje dokazale ruske gume. Kupuje ih negde u Adi. Kontaktiraću ga pa ću vam javiti gde tačno.
 
Zaista ne mogu sad da se setim koje je ime spomenuo. Ali poslao sam mu mejl pa čim odgovori - ću vam napišem. :)
 
Kod Šuloka u dimenziji 12.4x28(za 533) ima samo Trayal i Rumaguma.....

Zato sam hteo i da pitam jer su otprilike ista cena(oko 14000) pa koja je od te dve bolja.... Mitas je svugde oko 20000 a o ostalim da ni nepričam.... Ruske nisam nigde našao ovih dimenzija!
 
Nazad
Vrh