Gume

meni danas pukla prednja guma na traktoru 6.00/19 morao za adu kod suloka posto kod nas nema :udri: ::jako_besan::
 
Par strana iz skripte, doduše o označavanju automobilskih guma. Možda će nekome koristiti.







 
Sa starih Zastava kamiona(turbo zeta i sl.) oni imaju u 99,9% sluvajeva 750x16.ili vulkanizer stacemu guma bez sare ili sa sarom od 1mm a za prikolicu ubile se,12 plata i naduvas je na 5,5bar.ako je zdrava.Policiski defender ako znas koga ima gume 16cola isto dobre.Toga kod nas ima kao pljeve kod vulkanizera.
 
pogledaj nove gume po trgovinama kinazke proizvodnje ja sam kupio 4 komada za tehnostroj prikolicu 3.5 tone najbolje je novo
 
Hvala prijatelji. Pogledacu polovne kod vulkanizera. Nove u Vrscu Trajalove su nesto preko 6.000.00 din.(mislim da su 6.200.00). Kineske nisam nasao.Prikolica je "Kikinda" od 3 t, ali sada je preradjujem (majstor-ne ja) tako da ce biti sa metalnim stranicama -rinfuz i nesto dublja tako da ce verovatno u nju stati oko 4,5 t psenice. Gume na njoj su stare 35 god. i nijednom nisu skidane za sve ove godine iako je dosta radila (jedna je samo zamenjena). Pozdrav svima
 
Ja sam nekad uzimao sa pincgauera izdržali i po 5-6 toni


picture-195.jpg
 
Bitno da su zdrave i pincove gume koliko se sijecam su od 6 plata a na zastavu idu od 10-12 plata.Odmakni se od kine imam lose iskustvo.
 
na zastavi kamionima gume preko 10 platana idu na felge sa obručima ili takozvanim rajfovima na to se mora dobro paziti što je jača guma to je bolje da je felga sa rajfom ili obručom :nono:
 
E je.iga sad da je nisam prije 5 godina imao nebih rekao ni jednu rijec.Kakve veze ima jel felna sa obrucom ili ne ide na traktorsku prikolicu koje nemaju obruca.Jest da se vulkanizer oznoji i broji(kao npr.to se tesko mece itd.)ali treba i on neku kintu zaraditi a da se oznoji.Uglavnom sve se navuce na felne bez obruca do 14 plata poslje toga nema sanse navuci.Treba druga srca praviti i felne sa obrucom metati,ali sta ce ti preko 12 plata gume pa one nose 8 tona a sigurno je 99,9%da malo tko vise tovari na nju od toga.Samo 5,5bari max. optimalno 5 bar.i neboj se.
Post je spojen: [time]субота, 20. новембар 2010. 01:06:06 CST[/time]
_________________________________________________
Moj kolega ima od 18 plata gume za sumu i tovari 5m drva na nju ali nepotrebno je jer na praznoj nosi 3m da nelegne koliko je tvrda.Samo bespotrebno bacanje para.Ja tovarim na 10 plata 6m rastovine a to je tezina cca 5000kg na trotonku.Vec joj je 35 godina i nikad lezaja nisam mijenjao.
 
prevezo sam tereta od pijeska šljunka drva sa prikolicom tehnostroj 5 tona jednosovinkom sa duplim gumama 7,50-16 4kom koje se napuhavaju na4.5bara, pa sa 2 gumama 8,25-15 koje se napuhavaju na 8 bara, nikada nisam nigdje vidio da netko vozi na praznoj gumi imam prikolicu za šumu te na njoj avionske gume 20 platana, 7.50-16 felge sa raifovima ili obručima ali kada je guma prazna ne dira se prikolica ili bilo koji radni stroj te puste priče ostavi prijatelju za sebe nemoj da se ljudi smiju pozdrav :cool:
 
ej ljudi pozdrav jel znate gde mogu da nadjem polovne 18.4 30 gume za torpeda da su u dobrom stanju uvoz i slicno.hvala unapred
 
Koliko košta nova guma za ferčiku? 12.4 R28 Nešto se razmišljam da obujem mališu, pa ako je neko skoro kupovao interesovali bi me podaci Model/cena
 
jer ima neko meni treba 8.5*20 ili neko zna cene ,jel ima kod nas kineskih?? treba mi za rusa bes prednje vuče.
 
Nazad
Vrh