Gume

Dali je neko kupovao Kineske gume. :sta:

Moje komsije su pre par godina kupili takve za prikolicu IMT 3t.
Cena im je bila oko 3 000 - 4 000 din. Neka smesna cena.
Neznam koliko platana imaju, ali su odlicne, za sada. :D
 
To baš i nije tako povoljno ja sam uzeo za jednoosovinku od 5 tona trayalove za 5500 din.dosad sam sa njom nosio 3.5 tone klipa i gume su OK,imam garanciju od 2 godine mislim da je to bolja varijanta. :D
 
Sta bi rekli kad na 3T visevica natovarim na nju 6m rastovine ili katdak bukve.Vijerojatno pojedinci znaju koja je tezina toga drveta.Gume 750x16 10 plata koliki je to pretovar a vec joj je 35 godina i trece gume na njoj a prikolica stoji kao da je prazna :D a na koliko ih samo duvam uffff mislim da to čang-jang ili kako se vec zove nebi izdurao.
 
Nema više onih starih guma, ja isto imam na manjoj prikolici gume 7.0-16, sa 12 platana, i kad je prazna tvrda je kao kao kamen. na ovoj većoj prikolici su mi gume 8.25-R20 sa 14 platana, Stomil. Skinuti se Eufor-Esfor kamiona.
 
Ima kod nas ja trenutno imam Fuldine od 10 plata ma strava su a vec im je 5 godina a kao da su jucer iz tvornice dosle a duvam ih na 6 bari 5000kg nose i sprdaju se.
 
ima, nego kada su pravili kabinu mali je prostor izmedju gume i krila i cim su losiji uslovi nabija blato, pa neko dade predlog da se umesto16ica stave 14ice da bi se taj prostor izmedju gume i krila povecao
 
Verovatno bi morao da tražiši druge gume za prednje točkove ,kako nebi bilo problema kad uključiš prednju vuču.Pitaj servisere.Znaam da uputstvo, za svaki traktor koji ima prednju vuču,precizira kolika je visina prednjih i zadnjih guma .
 
VELIKI pozdrav za sve forumaše :veseljak::
Molim da ako neko zna gde mogu da kupim nove ili polovne gume(zadnje) oznaka18.4-30 a da je u Novom Sadu ili okolini.
hvala i :ppozdrav:
 
Drustvo Pozz. svima! Imam jedan problem danas mi je otisla prednja guma na Ursusu 904 pa mi treba vec za Ponedeljak pre podne molim vas ako znate da mi kazete kako se krece cena bar priblizno.
U Pancevu kod Fergusona (radnja) kaze da ima Ruma guma a da je cena 17200 din. Zaboravio sam pisati da je guma 12,4 x 24 ta cena mi se cini ubitacna odnosno jako velika.
Aj molim vas za misljenje ili neke br. telefona, recimo Pancevo ili Vrsac. Unapred Hvala!
 
dali neko zna gde mogu da nadjem polovne gume 205/70-16 ali da su C ja te stavljam na trotonku i prezadovoljan sam, bilo bi dobro da je okolina Zrenjanina i Kikinde
 
Stoceti to?dosta su ti 750x16 od zastave turbo zete i sl.a takvih polovnih imas pun kufer.Ja licno sam kupio nove Fuldine od 10 plata i super su a sigurno veci teret nenosis od mene na njoj svaki dan je u sumi,panjevi,ostro kamenje ali ona nosi bez muke samo mecem panjeve pod gibnjeve jer na strani se nagne i ode niz brinu a to mi je vec 5 puta se dogodilo a ako ti je to sve malo onda avijonke metni felne sa obrucom a srca napravi druga e je.iga onda satra lezajeve,osovinu prekinu itd.
 
Nazad
Vrh