Krađa na pčelinjaku

novii

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
24 Jul 2007
Poruka
9.343
Lokacija
Apatin
Da ne objašnjavam previše evo citata sa SPOS-ovog foruma

dragi pcelari mislim da mi je obaveza i duznost da vas obavestim da obratite paznju na svoje pcelinjake i u ovim jako hladnim zimskim danima da nebi prosli kao mi naime juce 11 februara oko 17 casova javljeno nam je da je u nasu sumu gde nam se nalazi veci deo pcelinjaka otisla osoba po malo meda muz i sin su odmah otisli da vide sta je u pitanju imali su sta i da vide zatekli su tu osobu u blizini sanduci razbacani rame takodje pokidane vosak pokidan pcelice na sve strane uzas jedan unistio nam je sest drustava da nisu dosli na vreme ko zna koliko bi stradalo odmah su obavestili policiju jutros kad su otisli da pokupe sta je ostalo pronasli su punu vrecu saca koja je bila sakrivena u snegu ovakav uzas nismo mogli ni da sanjamo sokirni smo ovim postupkom i ovkvim pojedincima sta im sve padne na pamet poslacu vam i fotografije treutno nismo u mogucnosti

Link do te teme na forumu

Par slika

023.jpg

022.jpg

021.jpg
 
E da je moj pokojni tata naisao na ovog idiota,ne bi mu ni bog pomogao,inace tata mi je bio pcelar i ímali smo oko 80-90košníca AŽ
A ujak i danas ima oko 120LR.
 
A ima i neka granica što se tiče štete ako je šteta manja od petnaestak hiljada (neznam tačno), ne ide gonjenje po služenoj dužnosti već samo može na parnicu!!!! Katastrofa a onda koliko da ga kazne nemogu od njega da naplate. I plus to traje godinama. Bolje da nikoga ne zateknem kod mene može biti svašta da sam sebi presudim robiju zbog budala.
 
Samo je bitno kad se tako nešto desi odmah javiti u udruženje pčelara, pa će se stvar dalje rešiti nekako. O ovom konkretnom slučaju neću ništa govoriti, dok se slučaj ne završi, ali da to je ta šema, počinilac nema ništa i kaže da ne može platiti štetu. Videćemo još.
 
Obaveštavanje udruženja u slučaju krađe na pčelinjaku je gubljenje vremena i potpuno beskorisno. Udruženje nema nikakve ingerencije da interveniše po ovom pitanju. Jedini legitimni i nadležan organ je MUP Srbije. Znači odmah obavestiti Sekretarijat unitrašnjih poslova.
U slučaju da se lopov zatekne najbolje je prvo ga fotografisati. To je sada lako s obzirom da svaki mobilni telefon ima kameru.
 
Nazad
Vrh