Lemken

Dragan18

Član
Učlanjen(a)
10 Avg 2008
Poruka
5.901
Lokacija
Bačka Topola
sta znate o ovoj firmi i posedujete li neku njihovu masinu?
ako ne posedujete da li znate nekoga ko ima i kako su se pokazale? :cao: :ppozdrav:
 
Moj stric ima lemken solitar 9 zitna sajacica 6 metara nosena. Pokazala se kao SKUUUUPA
Sala mala, odlicna je...
 
Ovde kod mene postoji jedna poljoprivredna firma koja je nedavno privatizovana i imaju 6 x JD 8330 i za svakog imaju lemken plugove. Takodje imaju i lemken sejalice za zito, setvospremace, germinatore i cizele. Sve sam video u radu i odusevile su me te prikljucne masine, ali su nenormalno skupe za nase uslove.
 
evo sam uvatio lemken kompaktor od 4 metra u pripremi za repu....
EVcOynuy0dQVVfUU.v.jpg
 
he he....pa nije to kompaktor,to je lemken korund,taj stroj moze vuc trakor i od 140-150ks.da je to kompaktor od 6 metara taj JD bi imao pune ruke posla......
case 163ks,da noseni sklopivi.e da i ja sam ga vozio
 
case ih je napisao(la):
Moj stric ima lemken solitar 9 zitna sajacica 6 metara nosena. Pokazala se kao SKUUUUPA
Sala mala, odlicna je...

A vidi ovog compacta solitar 9


Vidim spominjao se i korund, pa evo slike da svi vide
 
ali vidi te prave s opruge se lakse vuku manje izvuku vlage i slabije se zarivaju u zemlju i nemogu bas korov da iscupaju potpuno kao savijene s opruge koje su bolje od njih sto se malo dublje zariju u zemlju ali vise vlage izbace kao i grudve ali i bolje izvuku korov,pa ja mislim da su bolje ove savijene s opruge za nase uslove dok ove sto lemken ima su pogodne za ravne zemlje bez nekih bregova ili brazdi ali mogu reci da svi urade jednako dobro.
a ova lemken sejalica za direktnu setvu mi izgleda dosta velika ali neverujem da ima zahvat od 6 metara bar se nevidi dobro ali ok a koji traktor kolko ks treba za tu sejalicu da je podigne i da radi s njom?
 
Nazad
Vrh