Elektronska kontrola setve

Čugi

Zaslužan član
Učlanjen(a)
15 Avg 2007
Poruka
2.117
Lokacija
Nova Pazova
Kako smo dobili ponudu u oglasima, ajde da malo pokrenemo i tu temu.
Da li je neko koristi? Na NS sajmu sam gledao za OLT-ovu čovek je sam pravio, cenio je 100 eura, dosta jednostavno izgleda. Razgovarao sam sa njim da li može da se prepravi za Bekericu i kaže teško jer je drugačiji princip rada sejalice. Inače za Bekericu postoji fabrička el.kont.setve ali je skupa u 3pm!
 
Ja imam već par godina PLA-MET elektronsku kontrolu setve.Solidno radi (koliko para toliko i muzike) platio sa je 180 evra za
šestorednu sejalicu.Signalizira kada se setvena ploča ne okreće.E sad tu ima malo problema.Ako u setveni aparat upadne neki
strani predmet(žetveni ostatci od kukuruza,mahuna od soje ili grančica,a desilo se da upadne i deklaracija sa vreće)kontrola neće signalizirati da sekcija ne seje,ploča se okreće a seme nije na rupama.To je jedina mana ovog sistema,bar po meni,Ako se pak desi da pukne osigurač na zvonu,reaguje gotovo istovremeno.
 
Ova što sam ja gledao radi na principu prolaska semena kroz senzor (senzor je ispod setvene ploče), znači kad je sejalica podignuta ili stojiš u mestu stalno pišti ili sija led dioda, kada kreneš i seme počne da otpada sa ploče i prolazi kroz senzor ništa ne signalizira, ako u roku od par sekundi kroz senzor ne prođe seme dolazi do signaliziranja.
 
Taj sistem je bolji.Prošle godine na sajmu je bio jedan tip sa takvom kontrolom setve.
Inače kod mene se na ploči nalaze dva magneta i kada ne prođe magnet pored senzora on se aktivira.
 
Da, znam kako izgleda taj tvoj sistem, a o tom sa sajma sam pisao u prvom postu, imam negde i njegove podatke.
 
taj cugi sistem je dobar a ovaj sto ima bubisa nema nikake uloge jer kad pukne osigurac i pocne da zvoni zvono na olt sijacici ja to cujem tako da nema neke pomoci e jedeino ako dodje do pucanja zupcanika koji vrti plocu onda ne zvoni zvono al to se retko kad desi.
p meni je gora situacija ako pukne crevo od vakuma ili turbina da stane sve se vrti al ne sije zato je taj sistem bolji koji registruje sjeme
 
Pa svakako bi trebalo da "gleda" dali seme ispada! Zvono se cuje i tu nema dileme!
 
Au lepo mesto za zaradu :cool: :cool: :cool: Moram otici do suseda da vidim kako se moze izvesti ugradnja
 
kloki gdje se nalazi ta agroelektronika.
imal ko od vas te njihove uredjaje kako su se pokazali
 
ima moj komsija radi besprekorno.
nazovi telefonom imas br na sajtu
_________________________________________________Post je spojen: [time]1234746228[/time]_________________________________________________
ova agroelektronika za 6 reda kosta 205e

4_reda_glavna.jpg


a ova kod rasty-ja potpuno ista po principu rada 250e za 6 reda a 230 4 reda
4.jpg


ja sam odabrao prvu razlog je ocigledan i cena i izgled
 
ovo je dobra stvar . ja sam prosle godine pranirao da nabavim kontrolu setve koja kontrolise okretanje ploce i onda sam slucajno na internetu nasao ovaj princip gde se kontrolise dali seme pada u zemlju. istina na mom uredjaju pise ilic-milivojevic tako da to nije ovo sto rasti spominje ali je princip isti.montira se vrlo lako meni je covek poslao preko post expresa i za nekih sat dva sam sve namontirao. ja sam prezadovoljan sa uredjajem istina nije bilo problema u setvi samo nekoliko puta i to takvih problema da ona plametova kontrola to nebi ni detektovala posto su mi se ploce okretale a seme nije ispadalo. sve pohvale za ovaj sistem elektronske kontrole setve. cista 10:)
 
Kontrola je veoma dobra stvar seješ i nerazmišljaš jesili posijao ili nisi.Ja imam kao i kolega Sonyuboy
Ilic-Milošević i radi odlično.Inače ako nekog interesuje imam broj za kontakt sa proizvođačem.
 
Nazad
Vrh