Recepture za spremanje koncentrata

@robert012
Ja koristim premikse i predsmeše.Sano ne proizvodi gotove koncentrate.Šta te konkretno zanima?
 
Koristim njihov program već 10-ak godina i jako sam zadovoljan.Ne bih zalazio u detalje da se to ne bi okarakterisalo kao reklama.Za sve ostalo možeš da me kontaktiraš na pp.
 
vazi sacu da ti pisem na pp
Post je spojen: [time]1259772920[/time]
_________________________________________________
poslao sam ti poruku
 
zdravo zoki. da ti saljem poruke na pp. ili ovako treba mi nesto
Post je spojen: [time]1259939777[/time]
_________________________________________________
zorane poslao sam ti poruku na pp.
 
ima kod nas u somboru malo je neozbiljan ali ja koristim
Post je spojen: [time]1259950710[/time]
_________________________________________________
kakva su vam iskustva sa pantom ja sam za sada zadovoljan koristim samo za tov odnosno od 25kg
 
Ja koristim panto od kad se pojavio kod nas i u potpunosti sam zadovoljan.Hranim krmace,tovljenike,bikove...i nemam zamerke,budu uhranjeni u rekordnom vremenu.
 
Ajde sad nek mi neko napiše koliki prosečan dnevni prirast tovljenika ostvarujete sa upotrebom Sano supera.

Ovo pitam ne zato da bih nekog provocirao, ili prozivao, nego samo poređenja radi.

Juče smo klali svinje koje smo tovili samo za naše potrebe. Svinje su bile prosečne kilaže oko 190kg (tako je mesar procenio) sa 9,5 meseci starosti. Iz toga sam sračunao da je prosečan prirast bio oko 650g dnevno. Hranio sam sa hranom koja ne sadrži nikakve stimulatore, samo premiks, kvasac, kredu, dkf, so, stočno brašno, ječam, soju i kukuruz.
 
Poenta nije u premiksima nego u sojinoj sačmi. Sojina sačma (eventualno sojina pogača, ili kombinacija sojina sačma i sojin griz) je proteinsko hranivo bez koga nema kvalitetne stočne hrane. Ako nje nema u dovoljnoj količini za određeni uzrast životinje, u ovom slučaju svinja, džaba su i najkvalitetniji premiksi.
 
Pozdrav svima!
Danas sam klao dva svinceta oko 190 kg u proseku,kada sam ih sredio u polutke
doslo mi je da jaucem na sav glas!!!
Bili su stari oko devet meseci,hranio sam ih u pocetku koncentratom koji sam sam pravio
te sam stoga i pokrenuo ovu temu jos u februaru mesecu u nadi da pronadjem sto bolju recepturu,
od juna meseca sam presao na varijantu GEBI predsmesa za tov svinja koju sam mesao sa kukuruzom i jecmom
po preporuci proizvodjaca!
Rezultat je sledeci:NIKAD U ZIVOTU NISAM IMAO MASNIJE SVINJE!!!
Znam ja da je nemoguce da svinje od 190 kg ne budu masne ali ovo je strasno da strasnije ne moze biti!
Sa GEBI proizvodima sam zavrsio za sva vremena!!!
 
A koji je odnos predsmeše i kukuruza/ječma preporučio proizvođač?
Koliko po deklaraciji ima % proteina u toj predsmeši?
 
U pitanju je dopunska smesa( moja greska)!
"Energotov super 35%" Preporuka mesanja je:
Energotov super 35% 28kg
Jecam 26kg
Kukuruz 46kg
Upravo sam bio na Gebijevom sajtu i u katalogu proizvoda uopste nemaju ovu dopunsku smesu!!!! :zli:
 
Ako si ovako mešao to je više nego dobro po ovome izađe da si ih hranio sa koncentratom 16.6% što po meni možda i malo jako preko 115-120 kila .Moje pitanje je kakva sorta su ti bili tovljenici jer bez dobre osnove(genetike) džabe hrana :cao:
 
Kolega mi je hranio ali on je silirao samo zrno i to tako što je iskopao rov za silažu i u njega je krupio kuruz sa 25-26% vlage ,on je to dodavao 25-30% u hranu .Kaže da je bilo fenomenalno svinje jele i spavale ali kad mu je ponestalo onda je bilo muke da ih vrati na staro :ppozdrav:
 
ja hranim vec tri godine.siliram prekljupljeno zrno sa 30-35% vlage.nabijam u zidano.Hranim cisyo samo sa silazom naravno uz sojinu pogacu i premiks,jako dobro idu samo spavaju odlicno je.
 
Nazad
Vrh