Recepture za spremanje koncentrata

Vidim da ovde ima dobrih poznavalaca ove problematike,pa bih vas pitao u vezi sojinog griza.Konkretno radio sam ga kod čoveka na mali ekstruder i temperatura na displeju je pokazivala 95 stepeni što po komentarima ovde vidim da nije dobro,potom sam prešao kod drugog koji ima veliki ekstruder i kod njega sam video da se radi na temperaturi od 134 stepena što opet vidim da nije dobro.Ja po svinjama ništa ne primećujem,a koristim milkivit premiks koji se zbog blizine i cene nabavlja u BIH.Inače hranu pravim sa 60kg kukuruza,20 kg.sojinog griza,20 kg ječma i 3 kg milkivit premiksa.
 
Probaj da pronadjes AMINOGOLD mozda je skuplji od tog premiksa ali deluje sto se tice temperature obrade sojinog zrna preporuka je ekstrudirati je za svinje na temperaturi od 110-115stepeni a za pilad 120-134 stepeni mmoja preporuka tije da sa aminogoldom kombinujes sojin griz (ekstrudirani) a sto se tice kukuruza u tvom resenju imas visak energije i neophodni je smanjiti kolicinu kukuruza a povecati jecam ili tritikale ili psenicu
 
@colic slažem se sa zexom jer da koristis sacmu (manje energije tj masti) 60 kg kukuruza o.k u principu ovako na kraju dobiješ masnije svinje na bilo kakvu dobru genetiku . :ppozdrav:
 
Da li mozda znate neke proizvodjace sojine pogace ?
Kod mene moze samo da se nadje od nekog coveka iz Malih Radinaca i od Silagro :sta:

Ako nije problem mozete staviti i cenu sojine pogace kod vas ::novac:: :D
 
Hvala na informacijama,samo u mom kraju se drastično smanjila upotreba aminogolda a bio je dosta popularan.I na š
ta ste mislil kad kažete da je " aminogold možda skuplji ali deluje," da li se to zex odnosi na masnoću svinja?
Uporediću cene ova dva premiksa,znam da injega ima u bosni.
 
sto se tice temperature ekstrudiranja sama cifra na dispeju nije vazna
dobar griz moze biti i na 90 stepeni ( mada malo verovatno) neka optimalna temperatura je od 125-135 stepeni
premix milkivit bolji od aminogolda po meni.
 
Pozdrav za sve od pocetnika!!

Imam jedno pitanje za vas. Smesu za tovljenike pripremama na sledeci nacin:


43 kg kukuruza
21 kg jecma
20kg sojine sacme 44%
13kg psenice
3kg gebi saplementa

Svi sastojci sem soje i saplementa su moji.Interesuje me cena sojine sacme kod vas jer ja kupujem "Gebi" i dosta je skupa.Sta mislite o smesi?Pozdrav
 
Trebala bi ta smeša biti dobra,ali ima ovde boljih poznavalaca pa će ti oni reći.Ja koristim svoju soju,mislim da se ovde kreće oko 48 dinara.
 
kod mene je sacma sojaprotein 44% 56-58din kg ima neka sacma iz Cantavira nije gebi 38-40% ta je oko 50din
i griz isto neki privatnik iz Kovacice pakuje ona je 50din
 
Kod mene je sojina pogaca 47.5din/kg a sojina sacma od 53.75din/kg,i jos kazu da ce ici gore cene ovih komponenti :udri:
 
@isimi
Koliko sam ga ja razumeo on koristi sojino zrno (svoje) a da se kod njega krece cena sacme 48din :cao:
 
pozdrav drustvo sto se pice obrade sojinog zrna sreo sam coveka koji je obradjuje tako sto u pleh od furune za pecenje prasica sipa 20kg zrna i da ne poverujete 2-3 l vode i pako stavi u furunu dok ne ispari kaze da sa tom sojom hrani i koke nosilje koje su osetljive na kvalitet soje
a ima i logike jer voda isparava na 95-100 stepeni
 
Voda izparava uvek i kad je zamrznuta !!! :cao: Dahni na hladno ogledalo da se uveris :cao:
 
Tačno,ja koristim svoje zrno soje,odnosno skladištio sam ga kod čoveka koji ima veliki ekstruder i podižem griz po potrebi.Ova cena sačme je od pre desetak dana možda je i poskupela.
 
LJUDI što izmišljate toplu vodu? Za ishranu svinja najkvalitetniji i najpristupačniji protein dolazi iz zrna soje.
Ako imate para i hoćete da se ulizujete klaničarima koristićete sojinu sačmu, a ako ste sami sebi na prvom mestu koristićete alternativu, SOJINU POGAČU, (10%-15% jeftinija) a postizaćete iste rezultate ::namigivanje::

Edit by Branko: reklamni deo izbrisan. Kontakt samo preko pp.
 
Nazad
Vrh