Recepture za spremanje koncentrata

probaj protamino premijum sanov zakon da ne poverujes cena je oko 70 din merio sam svinje su mi pojele ispod 250 kg koncentrata po glavi a krenuo sam sa prasicima od 16 kg prvo piggy pa onda premijum sad probam sojina sacma 14 kg sacma uljane repice 8 kg 3 kg aminogold
15 kg stocnog brasna 30 kg tritikala 30 kg kukuruza sada su trenutno na 45 kg kupio sam prasad na 27kg
 
sano je SMRT NIKAKO GA NE KORISTITE ZABRANJEN JE U EVROPSKOJ UNIJI ODAVNO! fazon je u sedativima i cudima koje to sranje od hrane ima ,svinja samo jede i spava od toga ....kvalitet mesa strasno los , pun vode :zli:
 
Ма има све -витамини,минерали,ензими(фитаза),аминокиселине(лизин 7%,метионин и треонин чини ми се по 1%)садржи и природни зеолит.Битно је да не садржи штетне материје(бар тако пише на врећи).Углавном ја сам задовољан и у комбинацији са њиховим стимуланом свиње су прва лига.Комшија користи и њихову замену за млеко и каже да је боља од холандске.
 
@zex ja se još nisam sretao sa sačmom uljane repice napiši malo viče o njemu (cena, proteini eventualno sastav ...) :cao:
 
Nije fazon u tome dal je neko zadovoljan sa Sano ili ne nego je štetan.I nije u upotrebi nigde drugde samo kod naših indijanaca može da dobije sertifikat za prodaju.
U tome je caka.
Setite se samo afere od pre par godina kad ga jedno vreme povukli sa tržišta,sve se posle zataškalo inspekcija ih više ne obilazi i teraj ovde u Srbiji može sve jer vlada Uvoznički lobi.
Ne kažem da su ostali bolji ali činjenica je da ih ima i drugde u prodaji prvenstveno u Nemačkoj gde verujem da nema mučke.A te priče opet druga je roba za naše tržište i te fore pa razmislite dal bi Sauman ili Ibera blatili svoje ime.
 
Proverite sajt udruzenja zadrugara nemacke DLG prosle godine su Aminogold ocenili sa najvecom ocenom inace sto se tice prodaje u evropi kod nas se prodaje po prodavnicama a kod njih direktno na gazdinstvo ( na farmu ) farma ima ugovor sa klanicom o jednogodisnjoj saradnji sa konstantnom cenom trenutno su u Nemackoj 1.32e . Posetio sam sajt SANO .RS oni ovde imaju fabriku u Novom Sadu a njihov direktor Dr Kampl je bio predavac na veterini smatraju ga za jednog od najvecih strucnjaka za ishranu . Sto se tice stetnosti videcu za par godina za sad ne planiram da menjam svinje su mi zadovoljne pripustio sam par nazimica javicu vam rezultat, sto se tice mesa merio sam razliku vruca hladna polutka i tu mi se kreetalo oko 1.5% neznam dali je to malo ili mnogo
Post je spojen: [time]1257541294[/time]
_________________________________________________
Ako imate bolje rezultate javite iskustva ja sam uvek za bolje a sto se tice Panto nikad vise a za shauman je mnogo skup . Moj komsija koristi Milkivit svremena na vreme mu se podave svinje probao je uljanu repicu ali nije islo kod moih svinja je dobra sa Aminogoldom inace ja repicu nabavljam po 12 din i sa 35% proteina i 4% ulja
Post je spojen: [time]1257541953[/time]
_________________________________________________
:sta: tibore kod nas je premijum skoro dosao cena mu je 70 din a na sitno 73
 
Jel ima-o neka iskustva sa BAFI gotovom hranom za svinje (sve kategorije)?
Planiram da predjem na gotove hrane pa mi trebaju saveti,iskustva..
 
moja iskustva sa gotovim konc su losa razmisli kupis kukuruz sojinu sacmu premiks sam sameljes izmesas nemas dzakinjaknja prevoza radnika i hrana ti je skuplja od gotove sta tu ne stima :sta: vise poverenja imam u premikse i svoju kontrolu
 
rodjace nisi kupovao sauman preskupo ovo mi daje rezultate ali stvarno postaje skupo :nono:
Post je spojen: [time]1257977144[/time]
_________________________________________________
koristio sam Shauman sada me komsija ubedio da probam Milkivit cena mu je visa nego suggy iako ide 7% i dalje je skup sve probleme koje sam imao sa sugijem imam i sa ovim premiksom a skuplji je zaoko 5E na turu (100kg)
 
Ja lično poznajem gospodina Kampla, a i bio sam u Sano-voj fabrici u Grafenwaldu. Imaju sve sertifikate o kvalitetu, a te gluposti koje sam pročitao ovde (sano-otrov, voda iz prasića, itd.) samo govore o neinformisanosti naših proizvođača... :cao:
 
D.R.E.D je napisao(la):
@zex ja se još nisam sretao sa sačmom uljane repice napiši malo viče o njemu (cena, proteini eventualno sastav ...) :cao:
Ne dobih odgovor a baš me zanimalo :sta:
Što se premiksa tiče moje iskustvo i mišljenje je da današnjim savremenim fabrikama proizvedeni premiksi su svi = bitna uloga u ishrani su proteini tu se ne sme štedeti :nono:
 
Evo me ponovo sto se tice uljane repice jutrosnja cena joj je 12 din inace ima 35% proteina do 4% ulja a u tovu svilja moze se koristiit do 8 % bez ikakvih problema u starijim kategorijama i do 15% sto ja nisam jos probao pa vam nemogu preporuciti .Velika je stvar prasad posteveno navikavati na uljanu repicu krenuti sa manjim procentima pa postepeno povecavati koncentraciju. Sto se tice premiksa moja iskustva sa Aminogoldom su odlicana mada bi mu cena mogla biti niza
 
Da li ima velike razlike u sojinoj pogaci u odnosu na sojin griz ? Cena griza je 42din/kg a pogace 47.5din/kg.Pogaca je od Silagra a griz se pravi u selu.Drzim sve kategorije svinja
Da li bih gubio na kvalitetu ishrane ako bih presao na griz?
 
Griz 35% proteina 18% masti
Pogača 40% protina 7% masti
U tvom selu ima i drugih vrsta pogača

POGAČA je bolja
Sa grizom će ti se svinje umastiti (ako ne dodajem veliki procenat ječma)
 
Nazad
Vrh