Recepture za spremanje koncentrata

Panto Ibeka nikad vise koristio sam njhov super ms 20 35 % sp umalo mi se ne podavise svinje sad ih hranim premijumom i prezadovoljnan sam
 
Panto-ibeka Premixi
Ne neki superi jer to nije Panto to mučkaju naši što ih uvoze Inberg-Boljevci
zex vicius je napisao(la):
Panto Ibeka nikad vise koristio sam njhov super ms 20 35 % sp umalo mi se ne podavise svinje sad ih hranim premijumom i prezadovoljnan sam
nije mi jasno kako se davile svinje? :sta:
 
veterinar tvrdi da je nedostatak lizina kupio sam kani stop i to ih je malo smirilo. posle sam kupio premijum vidim da ga mnogi koriste sve mi je to bilo malo cudno dok ga nisam probao 17 kg premijuma 43 kg jecma 10 kg mekinja i 30 kg kukuruza idu ko iz vode
 
Pozdrav svima, molim za komentar:
nekoliko meseci hranim svinje i krave istom smesom koja se sastoji od kukuruza, tritikalea, jecma, ovsa, psenice i tavanske pleve (prasine) u istim razmerama. Kod stoke nisam primetio nikakve negativne pojave, mada priznajem da sam bez ikakvih iskustava poceo ovim da se bavim.
Hvala unapred.
 
Pozdrav, tavanska pleva je skup sitnih ostataka kabaste stocne hrane koja se lageruje na tavanima ili senjacima, po najvise deteline. Izvinjavam se zbog upotrebe lokalnih termina.
 
to je 1/8 sastava obroka, mlevenog naravno, i da se vratim na zahtev za komentar o sastavu obroka: meljem isti sastav zitarica sa svinje i krave vec nekoliko meseci, nisam uocio nikakve promene kod ishrane, pojedu koliko im dam, ali zanima me iskustveno misljenje i preporuka o mozda drugacijem odnosu sastava, do sada sam radio ovako: tritikale, jecam, kukuruz, ovas, psenica, tavanska pleva. Naravno sve to gajim za porodicne potrebe. Hvala.
 
Evo mog nekog iskustva, za krave neznam jer ih nisam nikad držao ali što se svinja tiče sa ječmom sigurno ne možeš pogrešiti na zapadu ga korisre i do 50-60% (jer kod njih kukuruza nema toliko)ja lično sam davao jedno vreme pšenicu 20-30% posto kad je kukuruz bio dosta skuplji ,ovas i zob ne koristim i mislim da nije za svinje sa tritikale nemam iskustva i tu kod mene nije nešto ni zastupljen tu i tamo ga neko seje a i kolege ga baš ne forsiraju (stočari) inače po recepturama on bo trebao da bude u sastavu negde oko 10-15% .Ja nemam tavansku plevu ali detelina je sigurno dobra za svinje kad sam imao uvek sam kosio pa ostavio dva tri dana da uvene i bacao posle hranjenja .I ono što ja još dajem svinjama su očinci (donosim iz mlina ) s time da donosim(iz mlina) malo skuplji koje je drugo čišćenje to znači da tu već nema (ili jako malo) travnih semene ,prašine jer to ne valja svinjama :nono: .Ove očinke dajem 15-20 % pa stavim ječam 30% kukuruz 30% a ostalo soja ,premiks ,itd :cao:
 
D.R.E.D je napisao(la):
sa tritikale nemam iskustva i tu kod mene nije nešto ni zastupljen
:sta: :sta: :sta:
Sad ti se isplati kupiti. Jeftiniji je i od kuruza
Očinke nemamtim kad sam vido,jel se nadje i zrna ili sama pliva
 
Ima više vrsta za 1-2din/kg to je više pleva i to je prvo čišćenje pa posle kako se cena penje roba je bolja za oko 4 din/kg su već čisti očinci (šturo zrno ,sitno ,lomljeno ,i ponekad bude ječma ili kukuruza kad im se pomeša u ćelijama a treba im samo žito) pošto je sad tritikale kad kažeš da je jeftinije od kukuruza jer tu kod nas možeš kupiti kukuruz za 8 din :cao:
 
Ima ko kupuje za te pare :sta: Ovde u mlin ljudi donose sa njive za 8 din na 14% vlage ko prodaje njemu ::lose:: ali ko oce da kupi :D
 
Dragan_ns je napisao(la):
Pozdrav svima!

Da ne bih na nekim temama isao off topic i spamovao ih,odlucio sam se da otvorim ovu temu!

Zamolio bih sve vas koji posecujete ovaj forum da postavite neke recepture koje ste koristili i za koje mislite da su dobre!

Znate kako kazu sto vise iskustava manje strada džep!!! :D
Поштовање ,најбоље резултате сам постизао са ,,Брзораст-супертов ,,3% То је неки наш произвођач ја сам га набављао преко ,,Савакопа,,.Рецептура је једноставна 3% брзораста 22%сојине сачме,15% јечма,60%кукуруза.Резултат конверзија 2,6 кг/кг.Иначе користим и њихов стимулан за прасад-одличан је.
 
Ма ја сам још ситан товљач,цена је око 80 дин/кг
 
Nazad
Vrh