Recepture za spremanje koncentrata

Ja pitao jednog od njih,ne znaju tacno kolko %
 
branko je napisao(la):
Recepture za tov svinja:

Uzrast od 15kg do 30kg telesne mase

Kukuruz 60
Sojina sačma 15
Suncokretova sačma 10
Lucerkino brašno 3
Stočno brašno 5
Kvasac 3
Kreda 2
Dikalcijum fosfat 1
So 0,2
Premiks za prasad 1


Uzrast od 30kg do 60kg telesne mase

Kukuruz 70
Sojina sačma 12
Suncokretova sačma 6
Stočno brašno 5
Kvasac 3
Kreda 2
Dikalcijum fosfat 1
So 0.2
Premiks za tov svinja 1


Uzrast od 60kg telesne mase do kraja tova

Kukuruz 75
Sojina sačma 10
Suncokretova sačma 5
Stočno brašno 5
Kvasac 2
Kreda 1
Dikalcijum fofat 1
So 0,2
Premiks za tov svinja 1




Koji se to kvasac stavlja i gde ga kupujete?
 
rsasa686 je napisao(la):
branko je napisao(la):
Recepture za tov svinja:

Uzrast od 15kg do 30kg telesne mase

Kukuruz 60
Sojina sačma 15
Suncokretova sačma 10
Lucerkino brašno 3
Stočno brašno 5
Kvasac 3
Kreda 2
Dikalcijum fosfat 1
So 0,2
Premiks za prasad 1


Uzrast od 30kg do 60kg telesne mase

Kukuruz 70
Sojina sačma 12
Suncokretova sačma 6
Stočno brašno 5
Kvasac 3
Kreda 2
Dikalcijum fosfat 1
So 0.2
Premiks za tov svinja 1


Uzrast od 60kg telesne mase do kraja tova

Kukuruz 75
Sojina sačma 10
Suncokretova sačma 5
Stočno brašno 5
Kvasac 2
Kreda 1
Dikalcijum fofat 1
So 0,2
Premiks za tov svinja 1




Koji se to kvasac stavlja i gde ga kupujete?
Stocni kvasac,kupuje se u poljoprivrednoj apoteci. :cao:
 
Kakve su ovo recepture za svinje,pa gde je tu racunica i isplativost.kukuruz,sojina sacma,tritikale ili jecam i neki prmiks bilo koji strani i imas tovljenika od 115 kg za 4,5 meseca.
 
@b92 prase 20kg=4000din,naguras na 100kg treba ti ~250kg konc.=5000din.Ukupno 9000din prodajes za 150,ti je 15000-9000=8000din.Npr. ako imas 20 kom mesecno,to ti je 160000,sta hoces jos vise
 
Tako je to ja dobijem sa mojim premiksima a ne rasa686 sa njegovim specijama nisi me bas razumeo tibore.Napisao sam da su rasine tablice preskupe za ishranu svinja.
 
Tibore , koliko ce ta dobra kalkulacija jos da traje?Uskoro ce opet svinjski ciklus nadole pa sta onda?
 
U tome je stvar , oscilacije cena ogromne od 45 - 165 din. Ne mozes svaki cas bataljivati i zapocinjati taj posao. Ta cena(110-120) kad bi se ustalila , pa ko se uklapa ,uklapa se ...
Brate kad ih prodas po 50 - 60 din ,a za pare nesmes ni da pitas...
Jos moras i da platis vagu ::lose::
Ne ponovilo se .
 
Slazem se tiborom, samo da ne ode cena ispod 120, a to bas niko ne moze da predvidi.
U svakom slucaju od Nove godine cene ide dole
Pa kad ja planiram jos 4 krmace sad da ostavim to dovoljno govori
 
Moze li mi neko objasniti, zasto nije dobro davati przenu soju u zrnu, NARAVNO PRETHODNO SAMLEVENU I IZMESANU sa prekrupom i ostalim dodatcima?
 
@mikiki
nisam strucnjak, al kolko sam shvatio iz tehnologije ekstrudiranja (radio sam automatiku za dva ekstrudera) toksini iz soje se unistavaju na temperaturi visoj od 115C, a neki proteini se unistavaju vec na 125C.Tako da ako imas brener koji moze ove temperature da ispostuje,samo napred.
Ove granice temperature shvati okvirno. To sam radio pre tri cetiri godine tako da je bolje ne oslanjati se na moje pamcenje najbolje je proveriti u nekoj ozbiljnijoj literaturi
 
@mikiki
Možeš davati prženu soju ali kao što i sasa22 piše moraš obratiti pažnju kod pripremanja to jest prženja soje koju ako ti vršiš kućno .Jako je bitno ne prepržiti soju jer time gubiš proteine i samim tim sem mirisa (arome) nisi ništa dobio ,a u suprotnom ako je ne izpržiš dovoljno ostaju toksini (otrov) u soji .Jako je teško dati savet kako i koliko dugo da pržiš zato bih ti ja preporučio ako imaš nekog u okolini ko ima extruder da mu odneseš na uslužno extrudiranje samim tim extrudirani sojin griz ima i više proteina od 35-38% u zavisnosti od extrudera .Kod nas u okolini to se naplaćuje ušurom od 18-20%.
Ovu extr.soju možeš da mešaš u koncentrat za prasad preko 20 kg i to maximalno 10% posto to jest u 100 kg -10kg a ostalo dodaš sojinu sačmu , itd . Napomena nemoj odmah krenuti sa 10kg jer je to punomasna soja da ne bi dobio proliv i moraš da obratiš pažnju da nemaš previše masne jedinice u hrani . Ovu extr.soju možeš davati tovljenicima do 70-80 kg posle ako želiš kvalitetno meso moraš da je izbaciš iz ishrane (naravno možeš davati i dalje ali ti to ide na uštrb kvaliteta "mesnatost"tovljenika)
 
Ja samo griz dajem od pocetka do kraja i to 20%jer druge nemam,a za sacmu nedam pare jer imam svoj extruder radim i usurno,a to sto pise u literaturi je OK,moje svinje odlaze sa 100-110kg,sa radmanom preko 80%,i u buduce cu ovako raditi,jedino da imam vise jecma,dao bi do 50%,jer to je izmisljeno za svinje
Post je spojen: [time]1254852519[/time]
_________________________________________________
Da vam ne bi solio pamet,malopre sam doneo barene slanine i butkice od mog mesara.Taj donji sloj je belo meso
pict0528.jpg
 
Imam 11 kom tovljenika sad su oko 50 kg,zanima me da li smem da im dajem pivski treber nabavljam ga povoljno ovamo kod nas.
Mislio sam da ga mesam sa koncentratom koji pravim.
Ako smem koliko na dan na ovaj broj svinja!
Pozdrav!
 
Nazad
Vrh