Recepture za spremanje koncentrata

Otprilike ovako: na 100 kila hrane mesam 60kg kukuruza, 20kg jecma i
20 kg protamino premiuma(66 din/kg) i u prvih mesec do mesec i po (od pocetka tova)pola
kilograma sano-cid(mravlja kiselina).
Kad sve saberes to ti je oko 2200din/100kg hrane
Sano-cid kosta 2100din/5kg
To je neka moja racunica
 
Pre svega zeleo bih sve Vas da pozdravim ! :cao:

Juce sam "guglovao" i naisao na ovaj forum,mogu samo reci svaka cast !

Mene interesuju recepture za uzrast od 15-100kg.Imam svoj kukuruz,stocno brasno i "svoju" sacmu.

Unapred Hvala
 
Pedja, ne znam sta te konkretno zanima, jer u tvom pitanju nisi stavio precizno
koji period tova te posebno interesuje. Od 15 do 100kg imas bar tri razlicita perioda tova
koji zahtevaju pripremu posebnog sastava hrane, potom da li su prasad od tvojih krmaca
ili sa pijace, da li su vec jeli hranu ili su tek odbijeni od sise, itd..
Ja mogu da ti kazem kako ja radim ako te interesuje
 
level3 je napisao(la):
Pedja, ne znam sta te konkretno zanima, jer u tvom pitanju nisi stavio precizno
koji period tova te posebno interesuje. Od 15 do 100kg imas bar tri razlicita perioda tova
koji zahtevaju pripremu posebnog sastava hrane, potom da li su prasad od tvojih krmaca
ili sa pijace, da li su vec jeli hranu ili su tek odbijeni od sise, itd..
Ja mogu da ti kazem kako ja radim ako te interesuje

Ja imam svoje krmace,trenutno imam 7krmaca.Planiram da do kraja ove godine uradim novi svinjac za jedno 250tovljenika u turnusu,da povecam broj krmaca.
Za sad samo moje prasice tovim.
Interesuje me hrana za sve(dok su pod sisom,do 15kg,15-30kg,30-60kg,60-100kg,suprasne krmace i krmace dojare)
Pozz
 
Posto uglavnom imas svoju hranu moj ti je savet da razmotris opciju SANO programa
za tov svinja. Ako si u fazi pocetnog tova (15 do 30kg) obazno dodaj u hranu nesto
za prevenciju proliva( Neodoks, Sano-cid...), 6 do 7 dana od odbijanja od krmace krece proliv,
ako si baksuz, psle toga sve ide mnogo lakse
Ali da ti ne bih ja puno tupio o svemu sto mozda vec znas, dacu ti adresu firme ciji
sam zadovoljni korisnik pa ti vidi. Znaces sta ti odgovarawww.sano.rs
 
Ovaj sajt je zakljucan,tj trazi name i password.

Jer neko mozda radio sa biofaktorom i kakva su iskustva ?
 
Ima kod mene u selu covek koji radi sa sano program,hrani oko 200komada,oticu danas-sutra da vidim i sta kaze.Najbolje mi je tako da vidim na delu,i koliko vidim sano nema program za krmace(suprasne i dojare)

Jer neko uopste radi sa Biofaktory ? :sta:
 
SANO program
pict0345.jpg
pict0344.jpg
itd....
Post je spojen: [time]1250438576[/time]
_________________________________________________
pict0343.jpg

ovo mi je premix od dr Fischer-a , imas recepturu na poledini
Trenutno ovako mesam
20kg sojin griz x37% =7,4
4kg mesno x40%=1,6
25kgtrit.jecam x13,5=3.4
~50kg kukuruz x11,4=5,7
3kg Px ____
~18% protein
 
@ tibor
koji kukuruz ima 11,4% proteina?A i mesno kolko ja znam ima 45%
 
Mesno brašno ima i sa 40% proteina.

Inače vet. ispektorat zabranjuje svim mešaonama upotrebu mesnog brašna. Verovatno im je milije da ne rade kafilerije i da se otpad mesne industrije razbacuje svuda. Ovde kopaju rupe u zemlji i kada se napune otpadom mesne industrije samo zakopavaju.
 
moguce, ja sam sretao uglavnom 45% a sad se setih i za Y54 al nije valjda da samo njime hranis ,znam da u mesaonama uglavnom racunaju 9% kukuruz.Mesno nije teoretski zabranjeno al su zakonske norme oko skladistenja i kontrole kvaliteta nemoguce tako da ga izbegavaju ,bar su meni tako objasnili
 
Mesno brašno nije zabranjeno proizvođačima hrane za mačke i pse, ali drugima mislim da jeste.
 
To sto mesaone racunaju 9% ne cudi me,jer od 11% niko im ne daje, a o zabrani nisam cuo em vidim da pilicari naveliko uzimaju mesno brasno
 
sad ispadne da se pravim pametan al pogledaj na pionirovom sajtu y54 8,9% a i ja sam bio ubedjen da je pisalo 11.4
 
Nazad
Vrh