Recepture za spremanje koncentrata

Veliki uticaj na kolicinu limfe (vode|||) u mesu ima sorta svinja kao i kolicina i odnos zitarica u hrani to nema veze sa premiksom kaze moj veterinar najmanji procenat klanicnog odcedka daju tovljenici na tezini 95-105 kg gde se on po standardima klanicne industrije on krece oko 3% sto se tice genetike tu je u prednosti durok . Samo ZDRAVA svinja moze da unapredi i ostvari zeljen prirast moja okolina koristi SANO i to su ljudi u cijim svinjcima ima od 50 do 200 tovljenika pojedini su probli i ostale premikse pa se ponovo vratili na Sano . sto se ovog tice svi mi sa osmehom komentarisu. Ja jedem meso od mojih svinja a kad mi izraste treca ruka ili nesto druo javicu vam
Post je spojen: [time]1263226318[/time]
_________________________________________________
sto se tice granulirane hrane samo imam jedno pitanje Dok si ti bio beba pitaj majku dali te je hranila komadom pecenja ili ti je pasirala hranu?
 
@zex vicilus
Nisam ni plomislo da jedem vec da dohranjujem prasice pod sisom :haha: :haha: :haha:
Stasticki daje dobre rezultate , zanimame u praksi koliko se brzo kvare jer prasici ovlaze hranu
a i vlaznost vazduha je velika ::namigivanje::
 
samo ti pici sa granulama,predstarter sa lekovima,to mlecno sa org.vezanim selenom od gebija!pa ces videti rezultate,kako je dobro!mani se od milkivita,ja sam probao,i nisam imao rezultate
 
Zdravo svima!

Da li nekoga interesuju visoko hranjive pomije (ostaci hrane iz
beogradskih restorana). U njima ima svega - supa, corbi, soseva,
salata, morskih plodova, mesanog mesa, hleba, pogaca i ostalo.
Ovo je hrana u koju ne treba dodavati vitamina niti bilo cega.
 
molim za malo paznje!!!

moj brat sa Fruske Gore od pre sest meseci je krenuo da hrani svinje tom mesanom hranom iz restorana i kaze duplo su mu iznapredovale,cak kaze da nema potrebe da im dodaje tih vitamina iz poljoprivrednih apoteka jer ta hrana sve sadrzi a veoma je povoljna i plus mu dolazi na noge pa sam stoga i napomenuo na ovaj dobar MIX kao dodatak svakodnevnoj ishrani svinja.
 
ako su za sest meseci duplo vece to je rezultat za svaku pohvalu :haha: Brate tesko ces to ovuda progurati
 
nisam mislio"duplo vece"u bukvalnom smislu,ali da su mu malo brze uznapredovale i da je jako zadovoljan.

Post je spojen: [time]1263323764[/time]
_________________________________________________
KishRobert je napisao(la):
zato jer ih on prodaje ::namigivanje::
Ne,ne prodajem ih ja,nego moj brat sa Fruske Gore ima vezu sa Beogradom.pa sam mislio da je veoma interesantno da napomenem.
 
spim je napisao(la):
:bravo: Jesi li ti nekad hranio stoku pomijama? Pocemu su pomije visokokaloricne?
Kad bi hranio stim pomijom , ne bi mogo da ih prodam ,tolko bi bili masni od "kalorije"
 
:bravo: :bravo:Ne radi se samo o kolicini masti, nego je veci problem miris mesa i masti. Ko nije probao ne zna.
 
tibor je napisao(la):
spim je napisao(la):
:bravo: Jesi li ti nekad hranio stoku pomijama? Pocemu su pomije visokokaloricne?
Kad bi hranio stim pomijom , ne bi mogo da ih prodam ,tolko bi bili masni od "kalorije"
/quote]to sam ja tako nazvao jer je to sve izmesano pa kako drugacije da nazovem?
znaci jedna "svastara hrane za svinje"koja sadrzi kalcijuma,gvozdja,bakra,mangana,biotina,joda,vitamina A,B1,B2,B6,B12,D3 itd.Moj brat je jako zadovoljan ovim mixsom.to je jedna energija hrane.
Post je spojen: [time]1263327101[/time]
_________________________________________________
sto se te masti tice njegove svinje su potpuno bez sala zato sto ih malo poteruje da trce i to vise puta dnevno,pa kada se jos posle toga najedu ovog mixsa sve pucaju od misica,pa sutra dan opet sve ponovo.to je ono pravo.
 
ma da,masti nema nista,a kvalitet mesa sto je u celoj prici najbitnije je EXTRA. :D
 
Sta mislite (za domacu radinost ne komercionalnu)
suncokret,ovas,stocnigrasak,uljana. repica,jecam,tritikal,stocno brasno,kukuruz,lucerkino brasno i
so u kojoj razmeri da pomesam da dobijem maksimum sa 0 kes ulaganja
 
Nazad
Vrh