Recepture za spremanje koncentrata

Da li mi neko moze reci koliko hrane prasici pojedu od kada se odbiju do 25 kg, a koliko od 25 kg do kraja tova? Unapred hvala.
 
208h6jk.jpg

ovo je silaza sa kojom hranim tovljenike i krmace dok su suprasne
 
milanso je napisao(la):
Da li mi neko moze reci koliko hrane prasici pojedu od kada se odbiju do 25 kg, a koliko od 25 kg do kraja tova? Unapred hvala.
Prasići do 20 kila pojedu po 20 kila Gebija,a od 20 do 100 pojedu približno do 240 kila mešavine.
 
neki moji rezultati zahvaljujuci Zoranovim savetima su da od zalucenja do 20-24 kg ukljucujuci boni m pojedu mi maksimalno 20 kg pravljenog konc cija je cena nesto veca zbog medikamenata a konverzija mi je oko 1.8 za 1 kg prirasta i ja sam se iznenedio
 
@ spim
krunim kukuruz sa vlagom od32-35% vlage krupim i unosim unutra nabijaju zene zatvaram ga najlonom i odgore sa peskom i ostavim da stoji bar 45 dana i onda otvaram,dogodine cu da probam da kada nagazim pokrijem tritikalom zalivam jadno tri dana i kad nabruri i naklija ostavim i tako onda kad nacnem koristim sve zajedno nemoram da sklanjam pesak i najlon
Post je spojen: [time]1263124069[/time]
_________________________________________________
2r5dq4p.jpg
 
pitanje za sve koji tovljenike hrane sanom
dali vam se desilo da meso bude puno vode.
ja sam ovu godinu klao godišnjake ( od 220 do 250 kg)
kad sam samljeo meso za kobasicu u posudi se ocjedlo podosta vode.
a u buretu gdje sam solio, drugi dan sam istresao skoro 30 l vode i sukrvice što je meso otpustilo
dosad nisam imao takav slučaj a sorta mi je ista a i hrana ( domino )
 
@slavonac
Kao što sam u par postova do sada rekao,SANO koristim već 10-ak i više godina.Nikada nisam primetio da je meso vodeno,kao i mesari koji od mene kupuju.DOMINO je univerzalni premiks koji se koristi u situacijama kada nema odgovarajućeg premiksa.Možda je tu bilo nekih nedostataka.
 
Ja sam letos uzeo jednu pijatrenku oko 120 kg i hteo sam da je cuvam za priplod, medjutim, ona nije mogla da ustaje i onda je radio noz. Kad sam susio meso prvo je izlazila voda, a onda je mast pocela da se topi. To mi se nije desavalo kad sam susio meso od svinje koje i dan danas imam. :kisa:
 
Saleso@
:bravo: :bravo: Kazi mi sa cime im kombinujes silazu, ili im dajes cistu?
Znas li kolika je proteinska vrednost silaziranog kukuruza? Jesi li racunao kolika ti je konverzija u ishrani tovljenika?
 
dodajem ili soju i panto premiks ili super35%,neznam koja je proteinski,ali sam jako zadovoljan konverzijom tu oko 3 kg a svinji su tako mirni i tako dobro jedu da sam prezadovoljan
 
Zdravo narode, ja sam Nikola iz leskovca, novi sam clan na forumu a pocetnik u tovu svinja. pa bih vas molio za jednu dobru recepturu, koja ima dobar prinos:haha: :sta:
 
slavonac! mi te svinje sto hranimo sa sanom,prodajemo,da ne bi se to desilo kao kod tebe,tako da prodajemo i vodu za dobru cenu :haha: !kad dobijemo lovu za svinje onda cale ode tu u selu na jedan salas pa kupuje jednu svinju godisnjaka sa 10cm debele slanine,tako da taj sem prekrupe i vode nije video nista,to zakoljemo,ima i mesa i slanine i kobasice,i to90% nebi trebalo da bude kancerogeno
 
alfa 9 je napisao(la):
slavonac! mi te svinje sto hranimo sa sanom,prodajemo,da ne bi se to desilo kao kod tebe,tako da prodajemo i vodu za dobru cenu :haha: !kad dobijemo lovu za svinje onda cale ode tu u selu na jedan salas pa kupuje jednu svinju godisnjaka sa 10cm debele slanine,tako da taj sem prekrupe i vode nije video nista,to zakoljemo,ima i mesa i slanine i kobasice,i to90% nebi trebalo da bude kancerogeno
jbga do sad sam hranio i nisam to primjetio.
sad više nisam siguran s čime da hranim :sta: :sta: :sta:
 
Nazad
Vrh