Recepture za spremanje koncentrata

da li dodaješ nešto na prekrupljeno zrno (stočna so , ili neki biološko sredstvo) i koliko praviš silaže .Koliko proteina bude u silaži :sta:
 
nisam dosad nikada nista dodavao,pravim oko 3vagona,koliko ima proteina stvarno me znam kazu za oko 5%manje nego suvi kukuruz
 
saleso je napisao(la):
ja hranim vec tri godine.siliram prekljupljeno zrno sa 30-35% vlage.nabijam u zidano.Hranim cisyo samo sa silazom naravno uz sojinu pogacu i premiks,jako dobro idu samo spavaju odlicno je.
Molim te ovo detaljno opisi i kolika je potrosnja,i eventualno ekonomske i ostale efekte ::svaka cast::
 
saleso je napisao(la):
nisam dosad nikada nista dodavao,pravim oko 3vagona,koliko ima proteina stvarno me znam kazu za oko 5%manje nego suvi kukuruz
:sta: tu nešto ne štima ja mislim da bi trebalo da bude više proteina ali ajd sad ću malo da guglam pa da vidim i da priupitam ove iz zavoda šta oni kažu ::namigivanje:: :cao:
 
pa potrosnja silaze je vrlo malo vece u odnosu na suv kukuruz,bolje svinji jedu a i bolje vara mirniji su samo spavaju.Sto se tice ekonomskog dela pa sa jednog jutra imam puno vise kukuruza kazu ai ja sam uveri da tog sirovog zrna navrses isto koliko i kasnije naberes klipova pa vi vidite.Meni jos i dobro zbog smestaja jel koliko bi mi trebalo mesta za klipove da bi nakrunio 3 vagona zrna.A sto se tice proteina to sam samo cuo nikad se nisam nesto raspitivao.
 
Jedno pitanje za sve. Koliko vam izadje tov jedne svinje od 25-100 kg, ako imate svoj kukuruz i svoju soju (tj. menjate soju za sacmu)? :osmeh:.
 
Cao svima :cao:ja sam nov ovde....imam jednu recepturu koju koristim vec godinu dana i za sada nije bilo promasaja a ucinak u tovu je fenomenalan...

48kg KUKURUZA
20kg JECMA
20kg SOJINE SACME
8kg STOCNOG BRASNA
4kg PREMIKSA 100%(STANDARD PLAVI 3%)

NEMA GRESKE HRANECI SVINJE SA OVOM SMESOM DOSTIGNU 130kg SA NEPUNIH 160 DANA ZIVOTA
 
milanso je napisao(la):
Jedno pitanje za sve. Koliko vam izadje tov jedne svinje od 25-100 kg, ako imate svoj kukuruz i svoju soju (tj. menjate soju za sacmu)? :osmeh:.

Ja menjam soju za sačmu.Lako je to izračunati,samo zavisi koliko bi to svinjče pojelo koncentrata?
 
Probaj kod beukovicaima ekstra kvalitet i posten je a sto se cene tice povoljniji je od Union MZ
Post je spojen: [time]1260222356[/time]
_________________________________________________
500 tovljenika i koristis 100% :sta: kakvi su ti rezultati nha liniji klanja , kome prodajes tovljenike ,
 
saleso je napisao(la):
ja hranim vec tri godine.siliram prekljupljeno zrno sa 30-35% vlage.nabijam u zidano.Hranim cisyo samo sa silazom naravno uz sojinu pogacu i premiks,jako dobro idu samo spavaju odlicno je.

ovo boldano pitanje po pitanje
zidano o cemu je rec nepoznat mi je pojam
cisyo ? greska u kucanju ili
u kom postotku
 
MILOŠ D.T je napisao(la):
milanso je napisao(la):
Jedno pitanje za sve. Koliko vam izadje tov jedne svinje od 25-100 kg, ako imate svoj kukuruz i svoju soju (tj. menjate soju za sacmu)? :osmeh:.

Ja menjam soju za sačmu.Lako je to izračunati,samo zavisi koliko bi to svinjče pojelo koncentrata?
Mislio sam na to koliko vam otprilike izadje hrana za jednog tovljenika od kada je prase do prodaje (do kraja tova), po vasim recepturama?
 
Ja sam ranije (pre4-5 godina)uzeo 4 komada od MZ Union-a i ne mogu se požaliti bile su odlične krmače (F1) ostala mi je još jedna i mislim da ću i nju škartirati dogodine (malo su velike robusne ali zato dobre majke malo više su vukle na yorkšira) a inače ima kod mene u topoli poljoprivredna škola jedna od naj u Srbiji imaju gazdinstvo sa odličnim rasplodnim materijalom i oni prodaju isto nazimice ako te zanimaju detalji evo pronašao sam link i tel.broj: http://www.poljoskolabt.tk/ Školska ekonomija: 024-715-361 :cao:
 
ja do 35 kg koristim kukuruz,sojinu sacmu,stocno brasno,sugi. a preko 35 kg.aminogold(sano)
 
Hvala na savetima konacno sam pronasao nesto sto mi u vec dve ture prasica standardno dobo nema proliva a prasad mi dobro napreduju nemam troskova spricanja i lec enja jedina mana je CENA ali za sad ne odustajem meni je :D
 
Nazad
Vrh