Cena tovljenika na tržištu

kod nas ih nece niko ni po 90 din
 
koliko li vas kosta kg.mesa kad dajete po 80 ili 85 ,greh je raditi za 1-5 din po kg ako ostane i toliko znaci 100 kom po 100kg puta 5 din :sta:
 
Trenutno kod nas ljudi traze od 80-85 do 90-100,kako ko.
Tu se vidi u kakvom stanju je drzava.
Proizvodjaci ne mogu da isfinansiraju tov i da imaju neki minimalni prihod.

Dati po cenu od 80-90 RSD to oni i cekaju.Vestacki stvorena situacija ne ide nikome na ruku osim industrijama koje uvoze jeftine sirovine ::lose::

JA samo da prodam moje i cao bambino, zavrsio do srecnijih vremena sa odgojem.Samo proizvodnja prasadi,bar ce to nekako ici :sreca:

Za svoje potrebe godisnje 4 kom- dovoljno

Ljudi poz i :ppozdrav:
 
ne stigoh od posla da napišem u sredu 26. je kod mene došao kamion karneksa i tovario po 85,oo i ja sam bio jedan od seljaka koji je morao da im da po toj ceni jer je kilaža već bila problematična. e sad ono važno, kad smo utovarili svinje bilo je već oko 10h i vrućina. znate o čemu govorim. najmanje jedan kom. koji sam lično video je uginuo. ne znam koliko treba tom kamionu da dodje do vrbasa ali sumnjam da će još koji komad da crkne. šta će se desiti sa tim svinjama? hoće li biti bačene ili ne? inače je zanimljivo ispratiti tok novca, otkup organizuje lik iz sela/bivši radnik zadruge/, u papirima kupac firma iz mihajlovca, a kamion karneksa i mislim da je to zadnji vlasnik. jeb. strana smo mi kako god okreneš.
 
U Madjarskoj 1.3 evra cena zive vage, bez subvencije,
koja ne znam kolika je po komadu, ali znam da je ima.
..Koliko je sve ovo vestacki kod nas?
STRASNO!!
 
cukaneca je napisao(la):
ne stigoh od posla da napišem u sredu 26. je kod mene došao kamion karneksa i tovario po 85,oo i ja sam bio jedan od seljaka koji je morao da im da po toj ceni jer je kilaža već bila problematična. e sad ono važno, kad smo utovarili svinje bilo je već oko 10h i vrućina. znate o čemu govorim. najmanje jedan kom. koji sam lično video je uginuo. ne znam koliko treba tom kamionu da dodje do vrbasa ali sumnjam da će još koji komad da crkne. šta će se desiti sa tim svinjama? hoće li biti bačene ili ne? inače je zanimljivo ispratiti tok novca, otkup organizuje lik iz sela/bivši radnik zadruge/, u papirima kupac firma iz mihajlovca, a kamion karneksa i mislim da je to zadnji vlasnik. jeb. strana smo mi kako god okreneš.

Radio sam otkup pre nekoliko godina,pa mogu da ti kazem da u kombinaciji kad licno vlasnik klanice ne dodje na utovar uvek bude izjeban.Na 100 kom svinja se dopise od 200- 400 kg vise (toliko mozda svinje kaliraju do klanice).Sa utovarom se oteze koliko god se moze da se svinje isprazne sto vise,tako da manje kaliraju u kamionu.Pare od dopisa kilograma otkupljivac i trgovac dele na pola.
U Macvi svinje u otkupu su 90-95,a kvalitetna roba se placa 100 dinara.

Nemojte paniciti bez veze,sto se tice cene krenuce kad krene i potrosnja mesa.Jel vidite kakvo je vreme,ni jedno gradiliste ne radi,a tu se trosi najvise mesnih preradjevina (salame,pastete i dr.)
Krajem juna uvek krece cena,a obicno najveca bude krajem jula i pocetkom avgusta,ali ima izuzetaka kao sto je prosla godina kad je najvisa cena bila u septembru.
 
xsale je napisao(la):
Nemojte paniciti bez veze,sto se tice cene krenuce kad krene i potrosnja mesa.Jel vidite kakvo je vreme,ni jedno gradiliste ne radi,a tu se trosi najvise mesnih preradjevina (salame,pastete i dr.)
Krajem juna uvek krece cena,a obicno najveca bude krajem jula i pocetkom avgusta,ali ima izuzetaka kao sto je prosla godina kad je najvisa cena bila u septembru.
E , moj prijatelju...
Ako ce mesna industrija da se vadi na gradjevinskim radnicima, onda Bato mrka kapa...
A gde je vojska? Gde su zatvori? Gde su bolnice?
Ali.. Vojsku nemamo, u zatvorima se gladuje, u bolnicama znamo kako je ...
Dokle god se ne promeni situacija u drustvu, i ne otvore zatvorene fabrike i krene proizvodnja, dotle opada kupovna moc naroda.
I , lepa je Demokratija, ali se ne maze na hleb, ne ide u sendvic... Nije za jelo!
Kaze se na forumu, u BGD-u sve se prodaje... E, pa nije , Bato.. Zakucala glad i u BGD.Treba samo doci i videti , koji je bedak u Gradu...
Mnooogoo ima gladnih usta , kad Vam Vas Karalic kaze... ::lose::
 
Ova cena vise ubi na ovu vrucinu :cool: Pa dokle vise, evo i trgovina tj. maxi , interex i td..dizu cene/// Kada ce vec jednom da krenu debeljci nasiii:haha:?? Da ministar poljoprivrede Dragin, tovi kao i mi mozda bi i nesto bilo , ovako mrka kapaaa :cao:
 
@ Karalic

Tako je Putine,svaka cast.

Samo za ove Bg, velikaaa vecina jos dobro zivi. Ne bojim se, ja za njih, zuti ce njima dati pomoc. :ppozdrav:
 
inače je zanimljivo ispratiti tok novca, otkup organizuje lik iz sela/bivši radnik zadruge/, u papirima kupac firma iz mihajlovca, a kamion karneksa i mislim da je to zadnji vlasnik. jeb. strana smo mi kako god okreneš.

Pre dve godine u ovo doba smo predavali u Beceju svinje isto kao i kod vas Carnexu.Tada sam imao 6 komada lepi od 80-100 kg.Otezalo se sa preuzimanjem, dogovor bio da se u sedam pojavimo ako ne, nema otkupa.Bilo je i ko je dosao i posle pa nije bilo problema za njih.Mi smo dosli na red,keva je trebala da preda papire od registracije i pasose,i dok su je tamo gnjavili ovaj je merio.Izmeri on neku jadnu kilazu,mi se bunimo, kad jedan pridje i rece imate 2 manja te vadite i samo su 4 preuzeli.Tada sam jedva isfinansirao potrepstine za poljoprivredu, pesticide.
Ljudi kakve su oni tada komade preuzeli,fantazija.A cena im je bila kao danasnja 80 RSD.Euro je bio jeftiniji,gorivo jeftinije,sve je bilo jeftinije.Sada ista cena a sve skuplje.

Zalili smo se tom posredniku ali on veli kantar je ispravan.Koliko je tog dan naroda bilo zajebano, sto na kolazu sto u klasi.A jedan je jos tovio sa kupovnim koncentratom i zajebo se jer je verovao recima Matijevica da ce biti super cena, pa je da sto pre odradi posao kupovao koncentrate.Puk'o ko zvecka.

I taj sta je tamo posredovao je bio u Beceju u sindikatu radnik,sta mislite koliko je tek na uglju i drvima ukrao od naroda postenog, kada je na svinjama vise zaradio od nas proizvodjaca ukupno.

Radio sam otkup pre nekoliko godina

Znaci bio si i u tim vodama.Koliko si ti ucario na tudjoj muci ?
 
Znaci bio si i u tim vodama.Koliko si ti ucario na tudjoj muci ?

Ovo je nepotreban komentar, sem ako poznajes coveka, ali bi rekao da imas velike predrasude!
Jos samo jednu stvar da pitam. Ok zivimo u je..enoj zemlji, sve je propalo i sve propada, to se slazem.. Cena otkupa nikakva i to se slazem. E sad vecina ljudi prica da bi da idu negde, jer se svugde bolje zivi. U kojoj to zemlji neko ko utovi godisnje 6-10 tovljenika, moze od toga da zivi? Ajmo svi onda tamo! Gde su to cene zive vage bas drastivno vece? Ok, imaju subvencije recimo 500e po ha i sad nas seljak samo za to zna. Pa dobro, nas prosek je 3ha recimo, nek svako dobije godisnje 1500e i sta onda, to je to, resili smo se sve bede? Ljudi, ne moze svako da se bavi poljoprivredom, perspektive za male nema, ni kod nas ni napolju. Licno smatram da drzava treba da pomaze gazdinsta koja se nalaze negde izmedju, velikih i malih, da oni izguraju, jer ako bi se mali vecno pomagali, svi ce postati mali, niko nece isplivati. Znaci ako neko tovi 500kom u turnusu ajde njemu da pomognemo, ako neko tovi 10000kom njemu pomoc ne treba, taj vec zna sta radi, a onog sto tovi 10kom ajde da zaposlimo kod ovog sto tovi par hiljada i da radi za postenu platu itd...
Inace davno mi je kum rekao, nesto tipa: "kad se neko davi i trazi pomoc od tebe, ti mu samo pomozi da se sto brze udavi" verovatnoca da ga spasis je manja, nego da on povuce i tebe sa sobom...
 
a taj sto ga bude zaposlio,taj ce ga posteno platiti...mozda i hoce,al' ce svakodnevno raditi po 18 sati i gazdi ce i to biti malo....mislim...
 
problem je u tome što i taj koji tovi 500 povećao na 1000 a onaj sa 1000 na 2000 pa bi veoma brzo ti od 500 bili sitni....a da ne spominjam nas po stotinak kom. koji već prelazimo u sitne
pre 20 god ko je imao 100 svinja i 10 bikova je bio gazda a sada sa tom količinom sitan proizvođač :udri:
 
E sad vecina ljudi prica da bi da idu negde, jer se svugde bolje zivi. U kojoj to zemlji neko ko utovi godisnje 6-10 tovljenika, moze od toga da zivi? Ajmo svi onda tamo! Gde su to cene zive vage bas drastivno vece? Ok, imaju subvencije recimo 500e po ha i sad nas seljak samo za to zna. Pa dobro, nas prosek je 3ha recimo, nek svako dobije godisnje 1500e i sta onda, to je to, resili smo se sve bede? Ljudi, ne moze svako da se bavi poljoprivredom, perspektive za male nema, ni kod nas ni napolju. Licno smatram da drzava treba da pomaze gazdinsta koja se nalaze negde izmedju, velikih i malih, da oni izguraju, jer ako bi se mali vecno pomagali, svi ce postati mali, niko nece isplivati. Znaci ako neko tovi 500kom u turnusu ajde njemu da pomognemo, ako neko tovi 10000kom njemu pomoc ne treba, taj vec zna sta radi, a onog sto tovi 10kom ajde da zaposlimo kod ovog sto tovi par hiljada i da radi za postenu platu itd...
Inace davno mi je kum rekao, nesto tipa: "kad se neko davi i trazi pomoc od tebe, ti mu samo pomozi da se sto brze udavi" verovatnoca da ga spasis je manja, nego da on povuce i tebe sa sobom...
Ovo je demagogija DS koja nas je i dovela u ovakvo stanje.
 
Nazad
Vrh