Cena tovljenika na tržištu

tibor je napisao(la):
tibor je napisao(la):
level3 je napisao(la):
Komsija tovari sutra 15 komada. 120din/kg
Ako nije tajna ,ko to plaća 120din?Imam i ja 15 kom.

Ostaće tajna ime klanice,a i cena je misterija

Nije tajna nikakva. Kao prvo dugujem izvinjenje tebi i
svim korisnicima sajta zbog ovog post-a.
Informaciju koju sam preneo, iz najbolje namere naravno,
nisam prethodno proverio. Kratko cu da objasnim:
Covek tj. mesar je kupio svinje(13 komada) od svog vrlo bliskog rodjaka. Pretpostavljam da je cena
zbog toga takva.
Ja sam istom mesaru danas natovario 11 komada po 110 dinara
Inace u pitanju je mala privatna klanica Toskovic

Ovakve ekstremne situacije cu ubuduce izbegavati da prenosim!!
 
Veceras slusam na vestima cena mesa ide dole, tako da ce najverovatnije i cena tovljenika ici dole..... ::lose::
 
Kod mene u mestu, okolina Novog Sada, 110 dinara - mesec dana pare, 101 dinar - 2 dana pare... E sada kazu da ce ponovo biti nova cena...
Ono sto mene cudi a to je da privatni nakupci ponovo idu po kucama i traze svinje, kao jesenas kada su bili 140. Bili i kod mene, kazu nema nigde i skakce cena... A ja imam da merim za 15 dana...
Ako ne budu 120, ja ih vise drzati necu, prodam soju, kukuruze, griz i tritikale i lezim, pa neka ih rani Milosavljevic... :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast::
 
Kod nas u čoki nije bio utovar već tri nedelje i što to već natkupci nude 80 dinara i neki bi i dali ali nema ko da otkupi.Ja imam nekih 18 kom.ali ispod 100dinara nedam čekaću još pa šta bude neka bude.To je naša država sve bi džabe..
 
danas tovarrio 10 kom prosek 113 kg cena jadnih 90 din pare odmah a vec sledecem iza mene koji predavao placeno 85 din a i jedan mi uginuo od mene do vage :udri: :udri: :udri:
 
Ljudi ne znam sta da vam kazem... Ali ovo je uzas... Ja ih vise hraniti necu, jednostavno ne mogu da rizikujem... :nono: :nono: :nono: :nono:
 
mi smo odustali jos pre par godina, kad je dosla cena na cetrdesetak dinara. vidim u komsiluku isto komsije prestaju da tove za prodaju, samo za sopstvene potrebe.
 
Ja 27, znam kako ti je... To su mi zadnji, a da li cu nove uzimati, i kretati ponovo, to cu jos dobro da razmislim... :sta: :sta: :sta:
 
pre 4 dana prodao sam 13 kom. prosek 107.5 kg po 110,00din pare odmah, a imam još 120 , koja će cena biti videćemo
alt7oo.jpg

vg1t10.jpg

slike od utovara u decembru prošle godine
 
Nazad
Vrh