Cena tovljenika na tržištu

level3 je napisao(la):
Kako stvari stoje bice ovo teska godina. Mnogi od na sitnih proizvodjaca ce odustati
a onda sve ispocetka. Svaka cast drzavi koja ne moze da resi ocigledan visak zive stoke
na trzistu. Pa i ja bih znao da ovako budem ministar. Najlakse je reci da drzava ne utice na
trzisna kretanja i cene. Koliko je to licemerno i neodgovorno...Uzas..
E da ima viška stoke. Već trend opadanja broja stoke(svinje, goveda) i to već 3 godine. Uzrok niskih cena su drugi činioci.
 
aca74 je napisao(la):
level3 je napisao(la):
Kako stvari stoje bice ovo teska godina. Mnogi od na sitnih proizvodjaca ce odustati
a onda sve ispocetka. Svaka cast drzavi koja ne moze da resi ocigledan visak zive stoke
na trzistu. Pa i ja bih znao da ovako budem ministar. Najlakse je reci da drzava ne utice na
trzisna kretanja i cene. Koliko je to licemerno i neodgovorno...Uzas..
E da ima viška stoke. Već trend opadanja broja stoke(svinje, goveda) i to već 3 godine. Uzrok niskih cena su drugi činioci.
Nema novca da se otkupi postojeci stocni fond, jednako je visak, to je osnovni zakon ekonomije
ponuda-potraznja.
Ima tu i drugih faktora koji uticu na cenu, slazem se,
ali ovo je baza
 
imam 34 kom.prosek 140kg. necu moci jos dugo da cekam ako se cena ne stabilisuje ne znam sta cu da radim
 
jes, jes, ..., pa posle uši, TUTUUUUT, pa onda 160 sa 110, pa hitna....
Ja iskasapio jednu krmacu pre 3 dana, vec 2 dana izlozeno meso u radnji u selu, niko ne pita, a bogami krtina dobra a dao cenu 370 din za kg, kud ces jeftinije?!?
 
IZGLEDA DA JE KRENULO!!
Danas mi je njudjeno 115 dinara. Imam 40 komada oko 100 do 105 kg u proseku
planiram da ih drzim jos desetak dana. Ne znam mozda se i ispalim
AKO JE SAMO ZBOG USKRSA.
 
Nazad
Vrh