Cena tovljenika na tržištu

ja sam o tome pricao na nekom drugom mestu a moza da ponovom i ovde. Trziste trazi kvalitet kontinuitet i kvantitet. Cim jedno nedostaje ispada se iz igre i tu je prici kraj. Klanicama je sve jedno da li ce neki od malih proizvodjaca da mu donese 10ak ili 50-ak svinja godisnje, njima ne zavisi prerada i klanica od njih vec od ovih koji imaju 300mesecno jer na njih racunaju i oni nose proizvodnju u klanici pa zato klanicari moraju njih da zadovollje.Pored toga vece farme imaju uglavnom konstantan kvalitet.Zato je resenje udruzivanja ili specializacija za jednu oblast, samo prasiliste, samo odgoj, samo toviliste i svako radi svoj posao i svako je dovoljno veliki da moze da zivi i zaradi. Kad odgajivaci budu to uakpirali i sproveli onda ce i oni kao manje farme mocu da konkurisu na trzistu. Sve drugo ce uvek biti razocarenje sa kratkim periodima uspeha. To su zakoni trzista koji u vecini zemanja slicno funkcionisu.
pozdravljam vas
 
nemoguda verujem da je tolika razlika u ceni ja sam danas prosetao do naseg otkupljivaca i lepo cena pise 80 dn pare 15 dana pa zar je moguce tolika razlika a koliko slusam danas na tv cena varira zavisno od opstine a sada to vidim i ovde pa dokle tako vise ovde se nezna ni ko pije ni ko placa ovde najbolje prolaze ljudi koji ugovaraju utovare obave dva razgovora telefonom i stave 100 evra u dzep a ja se patio cetiri meseca sa njima i stavio k++++ u usta da izvinete na izrazu
 
Niko drugi nije kriv za to do nas samih!

Znate ono kad komsiji crkne krava nek crkne i moja,da ni mleko ne nosi od mene...

To je nas problem sto nismo slozni,nemamo,kontinuitet i pucamo kao pojedinci.
 
Kome se oratiti za pomoc ? Da ovo nije priprema za ulazak u EU :zli: :zli: mi nemamo ni cenu ni svinje a oni imaje 3% viska :zli: :zli: :zli: ajd da vidimo ljudi sta nam je ciniti
 
Nee Bata Rale to nije priprema vec cena belog sengena da bi gologuzija uzivala u bezviznom rezimu, oni napravili sporazume razne sa celom EU kako ce nase trziste biti otvroreno za njihovu robu (koju oni imaju viska) u prevodu CEFTA....
Kosovo i Metohija ce biti predmet nekog drugog kompromisa i tako u nedogled... da bi 3 coveka u zivotu profitirali...
Ali ovo ti je sada "novokomponovani Srbijanac" koji je spreman i obraz da stavi pod **greška zarad licne koristi, koji jos uvek traga za Haskim beguncem, iako mu je glavu spasio...mnogo pricam.

Tovljenici u Leposavic 120 din, Nas veterinar prodao krmacu 260kg na 115, ali mislim da to nije neka referenca posto je on jedini vet. na terenu pa je mozda covek i malo vise platio.
Pozdrav
 
sad mi je bio stric na :ppozdrav: i prenosim njegove reci t.j. ako on mene laze onda i ja lazem vas: cena tovljenika u klasi u klanici djordjevic/s.palanka/ 90din; cena prasenih krmaca: 100din. ovo nije bilo odkako je prase rep iskrivilo
 
Ja nemam predstavu sta se moze uraditi,da izadjes na ulicu vijale bi nas kornjace(zandarmerija)sigurno posto od nas poljoprivrednika puno stvari zavisi,

Gori smo od pedera,njih ni ne diraju a nas bi propustili....

Kod nas bila neka blokada puteva pre 2 god,(kad je cena zita bila mala),sve je bilo prijavljeno i regularan Srajk,,

Dok nisu kornjace dosle sa namerom da nas otprate kuci,milom ili silom..

SRBIJA
 
Kad bih bili složni kao sto nismo,i da niko ne pozove nakupca dve nedelje
mislim da bih cena išla gore...pa da vidim šta će da kolju...
 
@Ljusha
ovo kod nas nije obicna vlada nego profigovana.... :haha:
setio bi se nas ministar da moze da jos malo pomogne EU, mislim da joj se uvuce jos dublje u bulju, i da im jos vise otvori vrata za NJIHOVO svinjsko mesa i naravno dobio bi neku simbolicnu nadoknadu ::novac::, za dobro delo.
 
Ja verujem ada medu vama ima koji imaju kontinuitet tova i imaju kvalitet jer se svi za to bore, ali ne verujem da je to odlucujuce da se cena ovoliko srozala za ovo srozavanje se zna ko je kriv i ko tome doprinosi, proizvodaci nisu krivi za to kao sto neki ovde kazu,jer mi proizvodaci ne kontrolisemo uvoz to radeVELIKE RIBE koje se trude da sarane ovo malo seljaka sto je ostalo da jedva pluta na povrsini vode.
 
@Francuz duhovitost ti definitivno nije jaca strana :D.
Cena pada iz drugih razloga, kakav crni uvoz. Sve djuture sa uvozom, fali svinja.
 
Ne samo cjena tovljenika i ostali polj.proizvoda je jako mala cijena,moramo imati na umu da je recesija zahvatila cijeli svijet i da je tesko finansijsko stanje i kod potrosaca da dosta naroda ima gladnog a jos vise ni sit ni gladan jer ne radi i nema novca.
Mozda grijesim ali ipak mislim da kriza nece vjecno trajati da seljak treba odrzati svoju proizvodnju ako ikako moze naredne 2.godine potom bi trbalo da krene na bolje.
 
Nazad
Vrh