Cena tovljenika na tržištu

meni danas nudili 125 + 8% pdv ali minimum 50 kom utovara privatni klanicar
 
Da li to znaci da cena ide gore.imam za utovar.sta da radim?sa ovim lopovima nikad nisi na cisto

Post je spojen: [time]1265051874[/time]
_________________________________________________
sta znaci tih 8%da li to isplacuju odmah
 
meni su tovljenici prijavljeni na moju firmufirmu i pare su za 7 dana a poljo.gazdinstvima obracunavaju 5 % pdv
 
U kakvoj ste vi prednosti ljudi moji.Ovde lopove moras da molis da ti uzmu grla,i ako i uzmu daju 1e po kilu.Zato sad i drzim samo prasilje,sa 30 kg u pecenjaru,nemam problem sa prodajom.
 
Svinja nema to je evidentno bio sam kod veterinara za pasoš i pitam ga koliko su u zadnja dva meseca vakcinisali i on mi kaže nezna šta se dešava ali decembar-januar na nivou opštine 500-600 kom prosek a ja mu kažem :D to znači da ću i ja malo ::novac:: zaraditi ,ostaje da vidimo šta će dalje biti ovde je zasad takva situacija.
 
neznam kolege šta raditi ja jedno znam NEDAM za te paremakar propao ili sve osemenio ali nedam to je krajnje bezobrazno a to je blaga reč kako se ponašaju prema nama neću da vodim politiku niti znam niti me zanima samo mi mje krivo radimo 5-6 meseci ulažemo pare pošteno platimo porez a lopine skinu sve a nama što ostane znači ništa ljuti neznam kako vi ali za 90 ni pare nisam vratio što sam uložio duboko sam razočaran :nono: :nono: :nono:
 
Casper, razumem Tvoju ljutnju u potpunosti. Ali, bez da ih branim (znamo kako su radili, tako i neka prodju na izborima) shvati i ti sledece: Da je sada februar, po mnogima u Gradovima naj duzi mesec, (Gradovi, Tvoja klijentela..), Da je sve opsta bezparica, masovni strajkovi su sve prisutni, kome na kraju krajeva da se proda roba? A i ONI gledaju da nas upropaste na svakom polju, pa ce tako i da uvezu meso radi socijalnog mira iz Bog te pita odakle , krajnje sumnjivog kvaliteta. A opet , slozi ces se da zdravlje nema cenu , zar ne?
I , gde si Ti u svemu tome? Na kraju, ako si ugovorno vezan sa Drzavom za otkup , onda su krivi samo tako, (U sta cisto sumnjam, jer je to ne moguce) ali ovako...
 
Karalic je napisao(la):
uvezu meso radi socijalnog mira
Slažem se da će uvesti da li je jeftinije nisam siguran jer za uvoz mesa klaničari još uvek (po zakonu )moraju platiti dotatnu carinu tako zvani prelevman koji iznosi cca +30 din po kg a šta je sa socijalnim mirom proizvođača :sta: i na kraju jedan link sa sajta ministarstva kretanje cena u januaru na stočnim pijacama u srbiji http://www.stips.minpolj.gov.rs/tmp1/view.php
i kretanje cene u evropi http://ec.europa.eu/agriculture/markets/pig/porcs.pdf
 
Ko nam je kriv kad nismo udruzeni-slozni.


|ZASTO NIKO NE POKRENE NEKO UDRUZENJE?!

SVIH NAS NE SAMO PO REGIONIMA. Mislim da to nije tako komplikovano>
 
Postoji udruženje uzgajivača svinja u Srbiji ja sam bio prisutan kad se oformio pre 4 godine i to baš na Novosadskom sajmu poljoprivrede oformila su ga udruženja iz Vojvodine (od kojih danas neznam da li funkcioniše ijedna )iz Mačve ,iz Čačka ,Beograda ... Za Predsednika je onda izabran Dr. Major Ferenc jedan od inicijatora udruživanja i priznat (i usvetu) genetičar.
Međutim naredne godine su bile krizne za svinjarstvo ,znam da su puno puta išli za Beograd i dogovarali se sa ministarstvom ali sva obećanja i dogovori su bili prazna priča ,viče puta ste ih čuli i na B92 (znanje na poklon) Nažalost država nema interesa da podrži domaće odgajivače jer od toga "nema koristi" ,ali zato kad dođe neka multi kompanija pa neko dobije ::novac::on može da proizvodi i da dobije subvencije ... ili neki naši klaničari da uvezu meso bez obzira na to što bi isto to mogli da kupe na domaćem tržištu bez sumnjivog porekla i kvaliteta i ništa skuplje. A kad gledaš skupštinu Srbije Patriota do Patriote svi pričaju o tome na sav glas da se peni ,a nas male proizvođače dovode na rub egzistencije .Samo još toliko pokušao sam da registrujem dvorište za farmu (imam registrovano gazdinstvo ali pored toga radim u jednoj firmi)kad sam se raspitao kod opštinskog vet. insp. i u opštini pao mi mrak na oči ,kao prvo opštini neće ni da čuju a inspektorka kad mi sve nabroja šta treba (od bunara do dez barijere preko vage i objekata raznih ...)ja kažem ne želim ja sto krmača da držim a ona i jednu da držiš isto ti sve treba ! Ja budala hteo da bude sve regulisano da bude po nekom zakonu -redu kad već radim .Neznam da li gospoda u Ministarstvu znaju da preko 70%proizvodnje tovljkenika u Srbiji rade ljudi kao ja i vi kolege sa foruma zar nije interes države da se omogući izađe u susret ljudima koji hoće i žele da rade i to ne na crno mešetarenjem nego po zakonu ...
Izvinjavam se odužio sam više nego što je trebalo ali me hvata bes kad pomislim šta se dešava i šta nas čeka ako uđemo u Uniju a naše Ministarstvo ništa ne radi da bi zaštitila proizvođače . ::sramota::
 
u pravu si Karalic i ja tako mislim nekrivim ja lično nikog i ništa samo mi je krivo da iz naših tanjira jedu i bolje žive nego mi koi ih hranimo u stvari svi ste vi u pravu koji pišete na forum jer je to sve istina za udruženje se i ja slažem ali da je udruženje samo za svinjarstvo ne za komplet stočarstvo jel interesi nam se podudaraju nama tovljačima je cilj da prodama po istoj ceno u celoj srbijo i da imamo zagarantovanu cenu cele godine pa ako je to cena 100dinkg neka bude ali neka garantuje cele godine(100dinsam primer naveo) a ne kad započnemo turnus 140din a kad završimo 90din to nam je jedina šansa da stanemo na put nadkupcima i ostalim preprodavcima neka klaničari kupuju od nas recimo udruženja (da imamo) pa bi se lako dogovorili oko cene i isporuke tovljenika to je moje lično mišljenje
nadajmo se za sad boljoj ceni
:cao: :ppozdrav:
 
Sinoc sam gledao na vestima obaraju cenu mesa, sto automatski znaci dace da padne i cena tovljenika, kod nas u Raci veoma tesko ide prodaja 100-120 dinara ako dobijes to je palfon.Opet odrzavaju socijalni mir preko seljaka j**** drzavu i vladu.
 
Ja kupujem svinje kad mi zatreba za klanje,nemam svoje,ali ova cena za one koji ih gaje je katastrofa. ::lose::
 
Mislim da bi drugacije bilo kada bi na trziste izasli kao jedno udruzenje,imali bi kontinuitet koji bi svi mogli da ispostuju .
Ja proizvodim samo prasad,ima neko ko samo tovi,mislim da bi to moglo funkcionisati na takav nacin da i cena nebi bila luda da je tako nazovem.

Primera radi.
Moj prijatelj ima u tovu 150 kom. mesecno i kod matijevica ima zagarantovan otkup,ne zagarantovanu cenu ali je uvek veca i uvek je neka sredina

Kako bi tek bilo kad bi mu se ponudilo vise i da to ima stalno.
 
Nazad
Vrh