Cena tovljenika na tržištu

Ljudi, ko kupuje kod vas po toj ceni?Ovde su 120 i narednih dana pada na 115 din.
Ko koga ovde zavrće :nono:
 
Zemljače, nas zavrću a znas i sam ko je to, mada ima ih više u nasoj okolini. Izgleda da smo najpovozniji :udri:
 
Aha...
Kaže mi juče drugar, čiji brat godinama živi u Švedskoj, da je tamo cena žive vage 3 evra sve sa subvencijama.
Ako je to tačno, to samo pokazuje koliko je državi Švedskoj stalo da očuva domaću proizvodnju a ne, kao ovi naši, da je sistematski uništava.
 
prosle nedelje u bolecu debele od 130 do 200 kg i preko su bile od 120 do 140din a prasici od 20 do 40 kg od 180 do 220 ali i nije bio nikakav izbor.
 
Na stocnoj pijaci u Kraljevu-danas
prasad do 25 kg 160 din.
tovljenici do 120 kg od 120din.do 130 din.
 
Danas kupio i majstor uredio 182 kg po 130. Gazda svinje kao mislio da ima 150kg. Dobro, reko-ajd' ::prica::
 
Kod nas na malo idu 150din a pošto ovi otkupjuju pitaj boga?

Prosle nedelje je neki nesretni komšija imao dva komada nazovi tovjenike od 13-14 meseci uredi jednu za sebe manju 230kg, a drugu ugovori da proda po 130din.Zakolju oni obe lik dodje da odnese izmere ono 270kg,kaže ovom komšiji evo tebi ako hočeš 26000 din ja nemam više, očeš-nečeš a ovaj bar da nije zaklao onu prvu i istranjžiro,i na kraju dade mu,kažetrebaju mu pare a i štace s tolkim mesom.
Ja mu sigurno ne bih dao,jeo bi kobasice dok ne crknem iz inata.
 
Nazad
Vrh