Subvencije za mlečno govedarstvo

Imas pravo na 25000 po kravi s tim sto 50% to jest 12500 dobijes sad a drugu polovinu ko zna kad. Verovatno pred izbore.
 
Kod nas u Leskovcu 3.000din. po grlu,sutra idem da proverim stanje na racunu,neki se pohvalise da ima uplate.Receno je 50% prva uplata,a naredne kako pare budu pristizale u budzet.Ako mi je suditi po ovim slepcima sto nam kroje kapu,nisam optimista nimalo.
 
Za to nisam cuo,bitno,danas proverio ima li uplate i jedno veliko nista.Bice uplate,mozda,kako rece SIZ pred izbore ili eventualno neko novo uvlacenje nama tamo podno ledja zarad nekih njihovih interesa.
 
Zna li neko dali se nas dotiče ova nova uredba o repromaterijalu (morali da se plati penziono unapred dva kvartala)

Dobija li ko pare za krave?
 
Poslednja izmena od urednika:
juce pricao sa jednom zenom sto radi u zadruzi - ne nasoj, da tek treba da izadje inspekcija na teren, pa otom - potom pare :udri:
 
Pa naravno inspekcija ponovo da nismo slucajno prodali neko grlo a oni da nam isplate subvencije.
 
Meni pre neki dan bili veterinari-uzimali uzorke krvi i mleka,i kaze mi jedan od njih da ocekujem inspekciju za koji dan.I evo ja cekam,samo ne znam za ovo penziono,da li je obavezna ta uplata ili ne,?Nemoj samo da budu ove subvencije nesto u tipu mog zemljaka Dinkica akcije.:haha:
 
Nit mi bila inspekcija u stali,nit sam vid`o pare na racunu.Kad se budu ovi nasi politikanti zahuktali s predizbornom kampanjom,mozda nam i puste neki dinar da nas razgale za njihovu glavnu zajebanciju.
 
Rasna grla povećavaju zaradu




Od 1. marta ove godine, lokalna samouprava u Pećincima regresira veštačko osemenjavanje priplodnih grla goveda na teritoriji opštine. Veštačka oplodnja regresira se iz sredstava opštinskog budžeta u visini 1.500 dinara plus PDV. Po rečima direktora jedne od dve Veterinarske stanice na teritoriji opštine – Veterinarske stanice Pećinci, Bojana Bogdanovića, u prva četiri meseca primene ove mere već se uočavaju određeni pomaci.
„Na ovaj način se pomaže proizvođačima finansijski, a svaki im je dinar dobrodošao. S druge strane, veštačkim osemenjavanjem se poboljšava rasni sastav stoke. U prva četiri meseca primene ove mere lokalne samouprave osemenili smo oko 300 grla, što je pomak od 10% u odnosu na isti period prošle godine. Poboljšanje rasnog sastava dovodi do povećane prizvodnje mleka, a kod grla koja odlaze u tov do bržeg prirasta mase, što pri istoj ceni mesa i mleka dovodi do povećanja zarade“ – rekao nam je Bojan Bogdanović.
Pravo na regres mogu da ostvare vlasnici goveda sa teritorije opštine Pećinci, koji imaju registrovano poljoprivredno gazdinstvo, isključivo za osemenjena grla koja su evidentirana u bazi Ministarstva poljoprivrede Republike Srbije. Kopiju računa o izvršenom osemenjavanju sa brojem domaćinstva i brojem ušne marke osemanjenog grla, neophodnim za isplatu regresa, vlasnici grla predaju u svojim Mesnim kancelarijama, što im u mnogome pojednostavljuje proceduru naplate.
 
Svaka cast vasoj opstini,ali takvih je vema malo. Ako se vratimo na pocetak godine ministarstvo je obecavalo sve i svasta u vezi stocarstva prve pare ici ce za subvencije po grlu, hektar drzavne zemlje po grlu, razne kreditne linije itd. U toku ove godine isplata po hektaru ide odavno, a stocarstvo niko vise ni ne pominje .Sta je sa subvencijama? Kakva je ovo drzava koja ulaze samo u ratarstvo stocarstvo je ne intrresuje , bude li se ovako nastavilo sa ovakvim unapredjenjem stocarstva necemo nikuda stici a kamoli u tu sanjanu Evropu. Jutros se posle ivanam u mom kraju ugasila jos jedna mini farma od 10 krava, to je dokaz koliko napredujemo.
 
I kod mene opstina regresira vestacko osemenjavanje goveda i to od pocetka ove godine.I na tome svaka cast:bravo:.A regresira 1.000 dinara po svakom osemenjivanju,stoverujem,nije preveliki izdatak za sve opstine i trebalo bi da to postane praksa kod nas.Sigurno bi u dogledno vreme popravili rasni sastav i mlecnost nasih grla,a automatski i podigli svoju proizvodnju.Medjutim,to su sporadicni pozitivni primeri,a u stocarstvu mnogo toga manjka i mora se mnogo ozbiljnije pristupiti svim tim problemima.Evo izmice nam polako 9 mesec u godini,a koliko vidim ne hvalimo se uplatama za umaticena grla.
 
A kad misle da uplate.Da nece i za ove subvencije da nas vezu za ovaj novi propis o osiguranju,pa da nas izigraju.Meni jos nije legla premija za mleko.
 
Komsiji uplatili 50% za umaticena grla. Meni jos nisu, danas sam proveravao, nadam se ovih dana. On je predao papire 4-5 dana ranije.
 
Nazad
Vrh